آرمانشهر

اخبار هفتگی ادبی از اینترنت


آقای محمد دیده ور، روزنامه نگار، وبلاگی دارند با عنوان "اخبار هفتگی ادبی ازاینترنت". ایشان در این وبلاگ، حاصل جستجوهای اینترنتی خود را پیرامون خبرهای ادبی ایران و جهان آورده است. علاقه مندان به مسائل روز شعر، داستان و نمایشنامه حتمآ به آن سر بزنند.
در اینجا لازم می دانم از ایشان که « آرمانشهر» را در وبلاگشان معرفی کرده اند و به آن لینک داده اند، تشکر کنم. ضمنآ میلاد امام عصر(عج) را به ایشان و شما میهمان عزیز تبریک می گویم.
+ حامد ; ۱:٥٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۱/٧/٢٩
comment نظرات ()

بی انصافا! چرا پوستر سلمان رشدی را چاپ نمی کنید؟


مدتی پیش، هنگام گردش در اینترنت، به طور اتفاقی، داستانی را از یک نویسندۀ ایرانی پیدا کردم که مطالعۀ آن، فرستادن موجی از فحش و نفرین را به سوی مسئولان فرهنگی کشورمان در پی داشت. این داستان که نام آن « البعثة الاسلامیة الی بلاد الافرنجیه» است، هجونامه ای ضد دینی بود که از هیچ توهینی علیه مقدسات و اسلام فروگذار نکرده بود.
حالا اگر به کتابفروشی ها، مخصوصآ کتابفروشی های میدان انقلاب سر بزنید، بیشترین چیزی که نظرتان را جلب می کند پوسترهایی است که از چهرۀ نویسندۀ این داستان تهیه شده است. در همین کتاب فروشی ها می توانید، عناوین مختلفی از کتاب هایی را که در مدح و تمجید از این هتاک به دین نوشته شده اند، پیدا کنید.
واقعآ دست مسئولان فرهنگ کشورمان درد نکند! اشخاصی چون « امام موسی صدر» که بازگشت ایشان، باید مسأله ای ملی باشد، آنقدر ناشناخته اند که حتی حزب اللهی ها از ایرانی بودن ایشان خبر ندارند، آنوقت بعد از پنجاه سال از مرگ گناه آلود(خودکشی) یک آدم عیاش و نازپرورده، از او قهرمان می سازند.

جوک: پارسال در سالگرد تولد «ضلالت»، یکی از تشکل های « اسلامی» دانشگاه ما برای او مراسم بزرگداشت برگزار کرد!

+ حامد ; ۱۱:٠٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۱/٧/٢۸
comment نظرات ()

پایان مسابقه:


مهلت ارسال جواب ها به پایان رسید!
و اما برندگان مسابقه: چشمه(آرامش)، محسن(رهبر) و سعیدی راد( شاعرانه...).
همانطور که قول داه بوديم، برای وبلاگ این عزیزان در ستون کناری، لینک می گذاریم! منتها این عزیزان باید قدری دندان روی جگر بگذارند تا بنده یاد بگیرم که چطور روی این ستون، لینک میگذارند!!! اگر خیلی عجله دارید، راهنمایی ام کنید!!
............................................................................................
جواب مسابقه:
نویسندۀ این نامۀ محبت آمیز، « امام خمینی(ره)» هستند که آن را در طول سفر حج، هنگامی که جهت عزیمت با کشتی در شهر ساحلی بیروت(لبنان)، اقامت داشته اند نوشته اند. درآن زمان(فروردین۱۳۱۲ش) سن ایشان،حدود ۳۳-۳۲ سال بوده است.
منبع: صحیفه امام، جلد۱، صفحه۲
+ حامد ; ۸:٤٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۱/٧/٢۸
comment نظرات ()

مسابقه: این نامۀ عاشقانه از کیست؟


متن کوتاهی که در پی می آید، قسمت هایی از نامه ای است که یکی از شخصیت های تاریخ معاصر کشورمان، خطاب به همسرش، در طول یک سفر خارجی (۱۳۱۲ش) نوشته است. حدس خود را در مورد نویسندۀ نامه، ارسال کنید.

جایزه مسابقه: به وبلاگ سه نفر اولی که پاسخ صحیح را ارسال کنند، لینک می دهیم!!!بنابراین آدرس خود را حتمآ قید کنید! (اگر وبلاگ ندارید، شرمنده ام. مگر اینکه یک وبلاگ، دست و پا کنید.)
مهلت ارسال پاسخ ها: تا موقعی که سه نفر جواب درست را ارسال کنند.

و اما متن مورد نظر:

" تصدقت شوم، الهی قربانت بروم، در این مدت کوتاه که مبتلا به جدایی از آن نور چشم عزیز و قوت قلبم گردیدم، متذکر شما هستم و صورت زیبایت در آئینه قلبم منقوش است. عزیزم امیدوارم خداوند شما را بسلامت و خوش در پناه خودش حفظ کند. حال من با هر شدتی باشد می گذرد ولی بحمدالله تاکنون هرچه پیش آمد خوش بوده و الآن در شهر زیبای بیروت هستم. حقیقتآ جای شما خالی است...برای تماشای شهر و دریا،...صد حیف که محبوب عزیزم همراه نیست که این منظره عالی به دل بچسبد..."

+ حامد ; ۱٠:٢۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۱/٧/٢٥
comment نظرات ()

گوياترين سند


« آمريکا،مستعمره صهيونيسم است.» اگر قبول نداريد، به این سند جالب، خوب نگاه کنید!
این سند، اسکناس یک دلاری است:توضیحات:
۱-در سمت راست اسکناس، نشان رسمی دولت آمریکا نقش بسته است. اگر دقت کنید، بالای سر عقاب، سیزده ستاره می بینید که مجموعآ یک ستاره داود تشکیل داده اند. همانطور که می دانید، ستاره داود(ستاره شش پر)، معروفترین آرم صهیونیستها و دولت نژادپرست اسرائیل است.
۲-درسمت چپ اسکناس، تصویر یک بنای هرمی شکل را می بینیم. در بالای این هرم، مثلثی رسم شده است که درون آن یک چشم قرار دارد. جالب است بدانید که این شکل(مثلثی که درون آن چشم قرار دارد)، یکی از معروفترین سمبلهای تشکیلات صهیونیستی و نیمه مخفی« فراماسونری» است.
بنابراین، پول رسمی کشور آمریکا مزین به دو علامت صهیونیستی است که واضح تر آنها را در اینجا می بینید :+ حامد ; ٧:٥٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۱/٧/٢۳
comment نظرات ()

لایحه اصلاح قانون انتخابات و رابطه آن با یادداشت قبلی اینجانب( يادداشت پايين)

در لايحه ای که دولت برای اصلاح قانون انتخابات به مجلس ارائه کرده است، منع کانديداتوری نمايندگی مجلس برای فراماسون ها حذف شده است!
آیا خبریکه در یادداشت قبلی آمد موثق است؟
اگر موثق باشد، فقط یک چیز می توان گفت: "الفاتحه!"
+ حامد ; ۳:٢۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۱/٧/٢۳
comment نظرات ()

خدا کند اين خبر درست نباشد!

« نشريه راه توده ـ شماره 109 ـ مرداد 80

شركت لژ جمهوري اسلامي در اجلاس جهاني فراماسونري!

اين اجلاس در اسپانيا تشكيل شد و لژ جمهوري اسلامي با نام "خيام" در آن شركت كرد. دو لژ ديگر ايراني از خارج در اين اجلاس شركت داشتند!

براساس يك گزارش دريافتي، در هفته دوم ماه ژوئن اجلاس جهاني فراماسونري در كشور اسپانيا تشكيل شد. در اين اجلاس 3 لژ ايراني شركت داشته است، اما مهم تر از شركت 3 لژ ايراني در اين اجلاس آنست كه يكي از اين سه لژ مذكور از داخل كشور آمده و در كنار دو لژ ديگر ايراني كه در خارج از كشور قرار دارد در اجلاس شركت كرده است.
لژي كه از داخل كشور در اين اجلاس شركت كرده، وابسته به فراماسونري جديدي است كه در جمهوري اسلامي مركب از سياستمداران و سرمايه داران جمهوري اسلامي تشكيل شده است. لژ جمهوري اسلامي شركت كننده در اين اجلاس "خيام" نام داشته است و نوع مناسباتي كه با لژهاي ايراني خارج از كشور داشته، حكايت از مناسبات و آشنايي قبلي بوده است. آن دو لژ خارج از كشور نيز از وابستگان رژيم گذشته و سرمايه داران طرفدار سلطنت بوده اند...»

+ حامد ; ۱٢:۳٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۱/٧/٢۱
comment نظرات ()

مسجد الاقصی را در يابيم!

يا لطيف
همان طور که مطلعيد، آقای بوش تاج جديدی بر سر ما گذاشته اند و مصوبه ای را امضا کرده اند که بر اساس آن آمريکا بطور رسمی بيت المقدس را به عنوان پايتخت اسرائيل می داند. اين تصمیم آمريکا صهیونیست ها را یک گام به عملی کردن رؤیاهای شومشان در مورد مسجدالاقصی نزدیک می کند. یکی از آرمان های صهیونیستها، باز سازی معبد سلیمان است. آن ها معتقدند که معبد سلیمان در محل فعلی مسجدالاقصی قرار داشته است . گرچه تا به حال علی رغم حفاریهای متعدد باستان شناسی، سندی برای این ادعایشان نیافته اند. با این حال مصرند که معبد را در همین نقطه بازسازی کنند و به چند متر آن طرف تر از مسجدالاقصی هم رضایت نمی دهند! این امر مستلزم ویران شدن مسجد الاقصی است.
برای اینکه بدانید خطر جدی است، اشاره به قسمتی از کتاب سابق الذکر، « تدارک جنگ بزرگ» مفید به نظر می رسد. این قسمت، مربوط به گزارش سفر نویسنده آمریکایی کتاب به بیت المقدس است :
راهنمای اسرائیلی تور در بیت المقدس ضمن نشان دادن مسجدالاقصی گفت: «ما در آنجا... معبد خودمان را خواهیم ساخت. همه نقشه های این معبد طراحی شده است. حتی مصالح ساختمانی آن هم آماده شده است و در یک جای مخفی، پنهانشان کرده اند. اسرائیلیان در چندین کارگاه مختلف مشغول طراحی و ساخت ریزه کاری های هنری و ساختمانی هستند که در این معبد تازه به کار خواهد رفت. یک یهودی مشغول بافتن پارچه پنبه ای خالصی است که لباسهای کاهنان معبد از آن تهیه خواهد شد. در یک مدرسه مذهبی به نام «یاشیوا آترت کوهانیم» ( تاج کاهنان) که نزدیک همین جایی که ایستاده ایم قرار دارد، ربی ها (خاخام ها) به جوانان ما یاد می دهند که چطور گاو و گوسفند را در معبد قربانی کنند. » ( تدارک جنگ بزرگ ،ص ۱۴۶، ترجمه خسرو اسدی ، مؤسسه خدمات فرهنگی رسا )

+ حامد ; ۱٢:۳٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۱/٧/٢۱
comment نظرات ()

ما بی غيرت نيستيم!


بسم الله الرحمن الرحيم
کتابی هست با عنوان « تدارک جنگ بزرگ» که نويسنده اش يک خانم آمريکايی به نام «گريس هال سل» است.اين کتاب درباره دسته ای از مسيحيان پروتستان نوشته شده است که به « صهيونيست های مسيحی» مشهورند.
اعتقاد عجيب اين دسته از مسيحيان اين است که ظهور مسيح(ع)را مشروط به اشغال فلسطين و سرزمين های اطراف آن توسط یهودیان می دانند! به همين خاطر برای تعجیل در ظهور مسیح (ع)از رژيم صهيونيستی به شدت حمايت می کنند. بطوريکه تنها يکی از سازمانهای آمرکايی وابسته به اين فرقه، سالانه يکصد ميليون دلار ( معادل ۸۰ ميليارد تومان خودمان)کمک برای اسرائيل جمع می کند.
حالا ما مسلمان ها قبله اول و معراجگاه پيامبرمان توسط قومی نژادپرست اشغال شده است و خواهران و برادران دينيمان هر روز در فلسطين کشتار می شوند اما ککمان هم نمی گزد. و تازه وقتی صحبت از جمع آوری کمک مالی برای فلسطین می شود می گوییم:«چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است.»!

+ حامد ; ۱٢:۳٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۱/٧/٢۱
comment نظرات ()