آرمانشهر

امام جمعه بغداد: به روش امام خمینی با آمریکا مبارزه خواهیم کرد


ده‌ها هزار تن از مردم بغداد به دنبال خطبه‌هاي شديداللحن خطيب نماز جمعه‌ي اين شهر، در هشدار به نيروهاي آمريكايي مستقر در عراق و اعتراض به فروپاشي سازمان ملل، تظاهرات گسترده‌اي را برگزار كردند.

به گزارش شبكه‌ي تلويزيوني العربيه، دكتر احمد الكبيسي امام جمعه بغداد در خطبه نماز گفت : «‌قبل ازاينكه بغداد سقوط كند، چيزهاي عظيم‌تري سقوط كردند و اولين آنها سازمان ملل و شوراي امنيت بود كه ثابت كردند، چيزي جز ابزاري در دست قدرتمندان جهت تسلط بر مردم مظلوم نيستند.»
خطيب جمعه‌ي بغداد تاكيد كرد: « دومين سقوط، سقوط اتحاديه‌ي عرب بود كه با اين سقوط عمرو موسي (دبيركل اين اتحاديه) بايد به كم ارزش بودن اين اتحاديه و نقش خود پي ببرد.»
وي سومين سقوط را سقوط سازمان كنفرانس اسلامي با 57 كشور عضو آن دانست كه با تمام اعضاي عرب و مسلمانش ثابت كرد، هيچ قدرتي در دفاع از حقوق خود ندارد.
دكتر احمد الكبيسي افزود: «چهارمين سقوط قبل از بغداد، سقوط سازمان دفاع از حقوق بشر بود كه ثابت كرد چيزي جز ابزاري مانند ديگر سازمان‌ها نيست.»
اما پنجمين سقوط از ديـد خطيب نماز جمعه بغداد، سقوط آمريكا بود. الكبيسي با اشاره به سقوط آمريكا اظهار داشت: «هرگز در تصور جهان اينگونه نبود كه كشوري با ادعاي دفاع از حق و عدالت آن هم در زماني كه انگليس معروف به استعمار بـوده است، اين چنين چهـره‌ي كريه خود را نمايان كنـد.»
دكتر احمد الكبيسي هم‌چنين گفت: «نظام حاكم صدام، رييس جمهور عراق تنها براي حفظ آبرويش در مقابل آمريكايي‌ها ايستاد و اين نظام حاكم بود كه پشت مردم را در مبارزه با اين اشغالگران خالي گذاشت و با خيانت به مردم در ميدان نبرد آنها را تنها گذاشت. در غير اين صورت مردم شهرهايي چون نجف، بصره و كربلا 20 روز بدون تكه‌اي نان در مقابل اشغالگران ايستادگي كردند.»
دكتر الكبيسي افزود: «مردم عراق با سلاح‌هاي سبك در مقابل تجاوزگران ايستادگي كردند؛ اما آمريكا مي‌گفت كه نظام صدام سلاح كشتار جمعي دارد. مطمئن باشيد اگر اين نظام اين سلاح‌ها را در اختيار داشت، قطعا براي حفظ حكومتش از آنها استفاده مي‌كرد.»
وي با اشاره به ادعاهاي آمريكا افزود: «آمريكا بهتر است اين دروغ‌ها را به مردم خود بگويد؛ زيرا ما مي‌دانيم اين ادعاها دروغي يبش نيست و آمريكا به نمايندگي از اسراييل به خاكمان تجاوز كرده است.»
دكتر الكبيسي افزود: «چه كسي مي‌تواند به اين جنگ بگويد جنگ آزادسازي. در حالي كه حمله‌ي وحشيانه‌ي آمريكا به عراق منجر به سوزاندن كتابخانه، موزه و غارت تمدن و فرهنگ مردم عراق شده است.»
خطيب جمعه‌ي بغداد با اشاره به حكومت آينده‌ي عراق گفت، اين حكومت بايد سه شرط را دارا باشد:

1- منتخب مردم عراق باشد و به انتخاب آمريكا تشكيل نشود.
2- حكومت تشكيل شده بايد ثروت‌هاي طبيعي عراق را محافظت كند و ضمن دفاع از اين ثروت‌ها آنها را به نفع مردم اين مرز و بوم به كار گيرد، نه به نفع آمريكا.
3- مرحم زخم مردم عراق شود.»

دكتر الكبيسي افزود: «ما طي جلسه‌اي با روحانيان شيعه‌ي نجف و كربلا به توافقاتي رسيده‌ايم. از جمله اين توافقات عبارتند از:

1- برگرداندن تمام اموال مسروقه از شيعيان و سنيان ساكن در شهرهاي مختلف عراق به صاحبان اصلي آن.
2- تشكيل كميته‌اي از برادران سني و شيعه كه اين كميته بر امور داخلي عراق نظارت خواهد كرد. حكم اين كميته شرعي و ديني است و مخالفت با آن شرعا حرام است.
3- هر حكومتي كه بخواهد در عراق تشكيل شود، در صورتي كه اين كميته آن را به رسميت نشناخت، رسمي نخواهد بود و ما از طريق دعوت مردم به تحصن و تظاهرات با آن مخالفت خواهيم كرد و اين همان كاري است كه امام خميني (ره) در ايران كرد و سرانجام رژيم شاه را سرنگون كرد.»

دكتر الكبيسي در خطبه‌ي دیروز خود تاكيد كرد، اگر مردم سني و شيعه‌ي عراق متحد باشند و متحد عمل كنند، هيچ اجنبي نخواهد توانست بر ما حكومت كند.

پس از پايان خطبه‌هاي نماز جمعه مردم با سر دادن شعارهايي سرشار از خشم به نيروهاي آمريكايي هشدار دادند، در صورت عدم خروج از خاك عراق، اقدام به بيرون راندن آنها خواهند كرد.
از جمله ديگر شعارهاي تظاهر كنندگان وحدت مردم و حوزه‌ي علميه، وحدت سني و شيعه و رهبريت حوزه علميه در عراق بود.
منبع: سایت بی عنوان
+ حامد ; ۱:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٢/۱/۳٠
comment نظرات ()

ذليل ها

ذلیل ها دوره افتاده اند که « نباید به آمریکا بهانه داد تا به ایران حمله کند.»
یک کلمه بگویید «سازش»، دیگه اینهمه دنگ و فنگ نداره که.
+ حامد ; ۱٠:۳٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٢/۱/٢۸
comment نظرات ()

نیل تا فرات در پرچم اسرائیل ؟


مطلب جالبی در مورد پرچم رژیم صهیونیستی هست که هنوز از صحت آن مطمئن نیستم و از خوانندگان می خواهم اگر منبع موثقی در این مورد سراغ دارند، معرفی کنند:

«اگر به پرچم این رژیم توجه کنید، ستاره داود (نماد صهیونیسم) را می بینید که در بین دو نوار آبی رنگ قرار دارد. گفته می شود این دو نوار آبی، نمادی از رودهای «نیل» و «فرات» هستند. با این حساب حدود رژیم صهیونیستی در پرچم اسرائیل مشخص شده است : نیل تا فرات»
حالا یک مطلب در مورد مرزهای آرمانی رژیم صهیونیستی:

اسرائیل شاهاک، یهودی ضد صهیونیست در کتاب « تاریخ یهود، آیین یهود» می نویسد:
« آرمانی ترین روایت در مورد مرزهای اسرائیل شامل مناطق محصور در مرزهای زیر است:
از جنوب تمامی صحرای سینا و بخشی از شمال مصر به طرف بالا تا حوالی قاهره، از شرق، تمامی اردن و بخش عظیمی از عربستان سعودی، تمامی کویت و قسمتی از جنوب فرات در عراق، از شمال کل لبنان و کل سوریه به اضافه بخش اعظم ترکیه به طرف بالا( تا دریاچه وان) و از غرب قبرس.»
وی در ادامه می نویسد: « توده انبوهی از تحقیقات و بحث های علمی بر اساس مرزهای فوق الذکر مشتمل بر تعداد زیادی اطلس جغرافیا، کتاب، مقاله، و اشکال رایج تر تبلیغاتی در اسرائیل منتشر می شود که غالباً با سوبسید یا انواع دیگر حمایتهای دولتی همراه است.»(ص33)

+ حامد ; ۱٠:۳٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٢/۱/٢٥
comment نظرات ()

منجیان عراق

الحمدلله که ارتشهای آمریکا و انگلیس بالأخره بعد از سه هفته مبارزه، موفق شدند مردم عراق را از شر صدام خلاص کنند و نهال آزادی و رفاه را در این سرزمین مصیبت زده بکارند. اما حیف و صد حیف که یک سری از مسائل هست که نمی شود آنها را فراموش کرد. مثلاً:

-تنها تا سال 1999 بر اثر کمبود مواد غذایی و دارویی ناشی از تحریمهایی که زیر فشار آمریکا علیه عراق صورت گرفت، یک میلیون و دویست هزار نفر از مردم این کشور تلف شدند.

-در طول جنگ سال 1991، در مجموع بین 3 هزار تا 6 هزار میلیون گرم اورانیوم ضعیف شده توسط ارتش آمریکا بر سر مردم عراق ریخته شد که اثرات ناگوار آن تا سالها ادامه خواهد داشت. شیوع انواع سرطان و تغییرات ژنتیکی از این جمله است. اکنون افراد زیادی در بعضی مناطق عراق دارای فرزند ناقص الخلقه شده اند و به این علت بعضی از عراقی ها ازدواج نمی کنند و بعضی زوجها نیز از تولید نسل به علت ترس از فرزند ناقص جلوگیری می کنند. این نقص عضو و انواع گوناگون سرطان و بیماریهای مختلف می تواند به نسلهای آینده منتقل شود. (آمریکا بدون نقاب، سید هاشم میرلوحی، صفحات۵۵ تا ۵۸)

- مسأله دیگر ارتباط دیرینه صدام با «سیا» است که خود آمریکایی ها به آن اعتراف دارند.«راجر موريس»، عضو اسبق شوراي امنيت ملي آمريكا در زمان رياست جمهوري جانسون و نيكسون در دهه هاي 60 و 70 ميلادي، در سر مقاله اي با عنوان «ستمگري كه رشدش 40 سال طول كشيد» در روزنامه نيويورك تايمز 23 اسفند 81 فاش كرد: حزب بعث با كمك مستقيم سيا به عنوان وزنه اي در مقابل حزب كمونيست عراق به قدرت رسيد و صدام شخصاً از پيش از كودتاي سال 1963 با سازمان سيا در ارتباط بود.


این آقاهه که داره به صدام دست میده کیه؟ یه کم شبیه رامسفلد نیست؟
+ حامد ; ۳:۳٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٢/۱/٢۱
comment نظرات ()

اصابت راکت آمریکایی به آبادان و شهادت يک نوجوان


ساعت 45/2 بعدازظهر دیروز (سه شنبه) دو فروند هواپيماي آمريكايي با تجاوز به حريم هوايي ايران، اقدام به شليك يك راكت به كنار جاده اروندكنار ـ آبادان كردند. بر اثر شليك اين راكت كه در كنار جاده فرود آمد، حفره‌اي به عمق حدود 150 سانتيمتر و قطر حدود 50 سانتيمتر در كنار جاده ايجاد شد.
در زمان اصابت اين راكت، نوجواني روستايي به نام حسين عريضي كه دانش‌آموز كلاس سوم راهنمايي بوده و در بازگشت از مدرسه، در يك متري محل اصابت قرار داشت، مورد هدف قرار گرفته و پيكر او بر اثر شدت انفجار تكه تكه شد.
برخي از منابع خبري از مجروح شدن تعدادي از افراد محل بر اثر موج انفجار گزارش دادند.
-به نقل از سایت بازتاب

+ حامد ; ۸:٢٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٢/۱/٢٠
comment نظرات ()

یک خبر تقریباً منتشر نشده :

حمله به سفارت انگلیس در تهران


فردی به نام « محمد حسن حکیمی نصر آبادی»، اواسط هفته گذشته (11 فروردین )در اعتراض به تهاجم نامشروع آمریکا و انگلیس به عراق و کشتار غیر نظامیان این کشور، با هدایت یک خودروی وانت بار حامل سوخت به سمت سفارت انگلیس در تهران، آن را به درب سفارت کوبید. شدت برخورد به حدی بوده است که راننده وانت در اثر جراحات وارده در گذشته است.
پس از كشته شدن محمدحسن حكيمي، اطلاعيه مراسم ختم او با عنوان «بسم رب الشهدا و الصديقين» منتشر شده است و در آن از «درگذشت شهادت گونه» سخن رفته است.
با این حال، حرکت اعتراض آمیز شخص مزبور، از سوی وزارت امورخارجه برخوردی تصادفی و غیر عمدی بیان شد. ضمنآ این عملیات در محافل خبری داخلی بازتاب چندانی نداشته است.
گفته می شود حکیمی پیش از این اقدام، قصد سفر به عراق را داشته است تا در مبارزه علیه اشغالگران انگلیسی و آمریکایی شرکت کند، اما تلاش وی برای عملی شدن این تصمیم با ناکامی مواجه شده است.
حکیمی، متولد یزد، ساکن تهران (شهرک فرهنگیان تهرانپارس) و کارمند اداره برق بوده است. وی متأهل و صاحب سه فرزند دختر بوده است.
+ حامد ; ٢:٠۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٢/۱/۱۸
comment نظرات ()