آرمانشهر

امان از شهرت طلبی!


در خاطرات امیر فرشاد ابراهیمی یک تناقض مهم به چشم می خورد:
او از طرفی ادعا می کند که چهار سال است مطرود شده و تحت فشار قرار دارد و تابوت خود را به دوش می کشد و از طرف دیگر در خاطراتش به وقایع پشت پرده ای اشاره می کند که اتفاقاً زمان وقوع آنها در همین چهارسالی است که او مطرود بوده است. مثلآ او به این نکته اشاره می کند که ترور کنندگان سعید حجاریان، مجاهدان افغانی ای بوده اند که در سپاه پاسداران آموزش دیده اند و...
وقتی یک انسان معمولی نمی تواند از اسرار طبقه بندی شده با خبر شود، چطور کسی که با نظام مسأله پیدا کرده و سابقه دار محسوب می شود توانسته در جریان مخفی ترین اسرار قرار بگیرد؟
+ حامد ; ۱:۳٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٢/۳/۱
comment نظرات ()

اخبار هفتگی ادبی از اینترنت


امروز وقتی به وبلاگ محمد دیده ور سرزدم، بعد از کلی معطلی که صفحه سنگینش باز شد، حسابی ضدحال خوردم:
محمد خداحافظی کرده بود و گفته بود که دیگر قرار نیست وبلاگ بنویسد.
خوب که فکر می کنم می بینم محمد، بزرگترین مشوق من در وبلاگ نویسی بود: تنها کسی که آرمانشهر رو در وبلاگش معرفی کرد و اولین کسی که به من لینک داد.
یک بار هم ایمیل زد که می خواد آرمانشهر رو توی یکی از نشریات معرفی کنه. با اینکه آخر نفهمیدم که این کار رو انجام داد یا نه، اما از لطفش خیلی خوشحال شدم. حتی روش گذاشتن لینک در ستون کنار صفحه رو هم او به من یاد داد.
حالا که محمد داره میره، می خوام بهش بگم که ازش ممنونم و براش آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم که از تصمیمش منصرف بشه.
+ حامد ; ٤:٠٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٢/٢/۳٠
comment نظرات ()

پاسخ به یک شایعه

به بهانه سالگرد اشغال فلسطین

در مورد مسأله فلسطین گفتنی های زیادی وجود دارد. اما موضوعی که اخیراً باعث شگفتی و تأسف شده است، سؤالی است که بطور وسیع در بین جوانان پخش شده:
« این فلسطینی ها مگر خودشان زمینها و باغهایشان را به صهیونیستها نفروخته اند که حالا اینقدر اعتراض می کنند ؟ »

و اما واقع قضیه چیست؟ آیا صهیونیستها، فلسطین را از طریق خرید بدست آورده اند و فلسطینیها با کمال رضایت، سرزمین خود را در ازای پول به آنها داده اند؟

جواب: تا سال 1296 هجری شمسی، یهودیان تنها 650 کیلومتر مربع از 27 هزار کیلومتر مربع مساحت کل فلسطین را در مالکیت خود داشتند. دراین سال با شکست دولت عثمانی در جنگ جهانی اول، انگلستان سرزمین فلسطین را اشغال کرد و طی اعلامیه ای به صهیونیستها اجازه داد که در فلسطین، «کانون ملی یهود» ایجاد کنند و یهودیهای غیر فلسطینی را به سکونت در زمینهای سلطنتی متعلق به دولت عثمانی شکست خورده تشویق کرد.
از این پس اشغالگران انگلیسی با وضع انواع و اقسام قوانین ، شرایط را برای اشغال زمین ها، ساختمانها و باغات فلسطینی توسط یهودیان فراهم کردند.
رقمی در حدود 597 کیلومتر مربع توسط خود دولت بریتانیا به طور رایگان یا به قیمت ارزان در اختیار آژانس یهود و شرکتهای صهیونیستی قرار گرفت.
678 کیلومتر مربع نیز توسط خانواده های عرب غیر فلسطینی به یهودیان فروخته شد.
68 کیلومتر مربع نیز به دستور وزیر مختار انگلیس توسط یهودیان به زور از فلسطینیان گرفته شد. به هر حال در میان ملت فلسطین بسیار کم دیده شده اند کسانی که زمین های خودشان را فروخته باشند.
تازه آن دسته قلیل که زمینهای خود را فروختند، اکثراً نه با طیب خاطر که در اثر شرایط به وجود آمده از قوانین انگلیس در مورد کشاورزان فلسطینی بود که مجبور به فروش زمین های خود می شدند. مثلاً دولت انگلیس، مقدار مالیاتها را افزایش می داد و همزمان از صدور حبوبات و زیتون که عمده محصول کشاورزی فلسطین بود جلوگیری می کرد. در نتیجه کشاورزان از عهده مخارج و مالیاتها بر نمی آمدند و به ناچار ملک خود را به معرض فروش می گذاشتند.
از اینها که بگذریم، پس از مدتی فتوایی شرعی مبنی بر حرام بودن فروش زمین به یهودیان و مباح بودن خون کسی که چنین کاری انجام دهد یا واسطه این کار باشد از سوی اغلب علما صادر شده بود.
اولین فتوا در مورد حرام بودن فروش زمین به یهودیان، توسط کنگره علمای فلسطین که در بهمن 1313 در بیت المقدس تشکیل جلسه داد صادر شد. شرکت کنندگان در این کنگره به اتفاق آرا فتوا دادند که فروش زمین در فلسطین به یهودیان حرام است، زیرا این کار به یهودیان امکان می دهد به اهداف خود که عبارتست از یهودی سازی فلسطین، خارج ساختن این سرزمین از دست ساکنان اصلی آن و بیرون راندن آنها از سرزمینشان و محو آثار اسلامی در فلسطین از طریق تخریب مساجد و عبادتگاهها و اماکن مقدس اسلامی دست پیدا کنند. طبق این فتوا بر همه واجب است که با فروشندگان زمین به یهود قطع رابطه کنند و آنان را معرفی نمایند و اگر این افراد مردند در قبرستان مسلمین دفن نخواهند شد.
در تاریخ معاصر فلسطین گزارشهایی از مراسم جشن و پایکوبی مردم به میمنت مجازات معدود خائنانی که اقدام به فروش زمینهایشان کرده بودند، ضبط شده است.
طبیعی است که در چنین فضایی کمتر کسی به خود جرأت می داده است که دست به فروش زمین به صهیونیستها بزند و نفرت و لعن خلق و خالق را برای خود بخرد.

در هر حال چنان که آورده شد، جمع ارقام زمین های واگذار شده به صهیونیستها( با احتساب زمینهایی که از قبل در اختیار یهودیان بوده) در زمان سلطه انگلیس، تقریباً دو هزار کیلومتر مربع است که در مقایسه با 27 هزار کیلومتر مربع مساحت فلسطین، فقط 7/7 در صد است که از این درصد هم چیزی حدود یک سوم آن از طریق خرید به صهیونیستها رسیده است و ما بقی با مساعدت انگلیس در اختیار آنها گذاشته شده است. این بدان معنی است که تنها چیزی حدود 5/2 درصد از زمینهای فلسطین به صهیونیستها فروخته شده است.
پس از خروج انگلیس از فلسطین در اردیبهشت 1327(1948 میلادی)، مابقی این سرزمین نه از طریق خرید که با کشتار، غصب، شکنجه، تخریب، فشار و توطئه و با بدترین شکل از فجایع و جنایات که ممکن است به تصور بشر درآید، به تصرف صهیونیستها در آمده است.

وقایع جنایتکارانه ای که صهیونیستها ترتیب داده اند، یک فهرست بلندبالا و شامل دهها عنوان است. فقط در سال 1948 و برای آماده سازی فضا جهت اعلام موجودیت به اصطلاح « دولت اسرائیل»، ده ها مورد کشتار دسته جمعی با صدها شهید از زن و مرد و کوچک و بزرگ، «عملیات افتخار آمیز صهیونیستها» را شامل می شود که فاجعه « دیر یاسین» با 360 کشته و کشتار حیفا با 150 شهید دو نمونه از آنها است.
حاصل این کشتارها و نتیجه برنامه ریزی شده آنها این که در همان سال 1327 «ساکنان 531 روستا و شهر فلسطینی یعنی جمعاً 900 هزار نفر را از خانه و کاشانه بیرون راندند.» و این جنایات همچنان ادامه داشت تا سه هزار کشته اردوگاههای «صبرا و شتیلا» تحت نظارت آریل شارون در سال 1361 و کشتار ابراهیمی در سال 1372 وقتل عام جنین درسال 1381 و...
توجه شود که همه اینها صحنه های کشتار است نه جنگ. یعنی یک طرف مردم بی سلاح بی دفاع یک روستا، یا یک حرم، یا نمازگزاران یک مسجد، یا بچه های پناه گرفته در یک پناهگاه و... و در سوی دیگر یک ارتش مسلح مجهز وحشی است با اندیشه نژادپرستانه صهیونیستی و تعلیم دیده برای کشتار و جنایت. آن وقت شگفت آوراست که جوان یا دانشجوی ما اینها همه را نمی داند و سؤال می کند که این فلسطینیان که زمینهایشان را فروخته اند چرا اینقدر سر وصدا می کنند؟ و شگفت آور تر است که این سخن در بین جماعتی وسیع در سراسر ایران گسترده است. با این حساب آیا دستگاههای تبلیغاتی کشورمان در شناساندن حقیقت فاجعه فلسطین کوتاهی نکرده اند و بالعکس، تبلیغات صهیونیستی در وارونه جلوه دادن واقعیتها پرکار نبوده است؟

منبع: شمس الدین رحمانی، روزنامه جمهوری اسلامی مورخ 8/2/80 با تلخیص و اندکی تغییر
مراجع:
1- مجله ترجمان سیاسی، دی ماه 79
2- سرگذشت فلسطین، اکرم زعیتر، ترجمه اکبر هاشمی رفسنجانی
3- فلسطین، سرزمین تاریخ و مقاومت، انتشارات جنبش جهاد اسلامی فلسطین، دفتر تهران
+ حامد ; ٢:٢٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٢/٢/٢٧
comment نظرات ()

شبهات عجيب در مورد قضيه فلسطين

راستی دیروز سالگرد تأسیس رژیم صهیونیستی و اشغال فلسطین در سال 1948 بود. بعضی از مردم، اعتقادات واقعآ عجیبی در مورد مسأله فلسطین دارند. مثل این مورد که فکر می کنند فلسطینیها، سرزمینشان را به صهیونیستها فروخته اند و حالا می خواهند به زور آن را پس بگیرند! ان شاءالله یک یادداشت در این مورد باید بنویسم.
+ حامد ; ٤:٤٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٢/٢/٢٦
comment نظرات ()

ایران دوستی صهیونیستهای ایرانی!

به بهانه اظهار نظر یکی از خوانندگان وبلاگ

اخیراً «مؤسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی»، کتابی تحت عنوان «سازمانهای یهودی و صهیونیستی در ایران» منتشر کرده است. این کتاب بر اساس اسناد و گزارشهای «سازمان اطلاعات و امنیت کشور» (ساواک) در دوره پهلوی، تحقیق و تدوین شده است و به همین جهت مملو از گزارشهای مأموران ساواک در مورد سازمانها و مجامع یهودی و صهیونیستی دوران قبل از انقلاب است.
قسمتهایی از مقدمه این کتاب را در اینجا می توانید مطالعه کنید:

... تهیه و توزیع انواع مواد مخدر و نیز مشروبات الکلی در مناطق مختلف کشور، بخشی از فعالیت یهود بود که با اهداف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی خاص صورت می گرفت. گسترش فعالیت شرکتها و کارخانه های تهیه و توزیع مشروبات الکلی از قبیل «شرکت میکده قزوین» که از سوی «عزیز رحیم زاده» یهودی به عنوان مدیر عامل و برادرانش اداره می شد، در میان افراد متدین موجب بروز عکس العمل های اعتراض آمیز گردید.

... دامن زدن به فساد و لاابالیگری در جامعه مسلمان از سوی برخی افراد و دستجات یهودی، تنها گوشه ای از عملیات تخریبی و مفسده انگیز عصر پهلوی بود.

... جمع آوری اشیاء عتیقه و تاریخی ایران و انتقال آنها به خارج کشور، به ویژه به سرزمین اشغالی فلسطین، به صورت آشکار و پنهان، همواره در دستور برنامه برخی افراد و کانون های یهودی قرار داشت.

... به گواهی اسناد موجود ، قاچاق اشیاء عتیقه و باستانی از ایران به فلسطین اشغالی، در دوره پهلوی به صورت امری متداول و رایج بین یهود بود.

...گزارش ساواک در مورد «امور مذهبی راجع به اقلیت کلیمی»، مورخ 15/2/41:
« وضع اقتصادی و مالی اقلیت یهود نسبت به مسلمانان و سایر طبقات بهتر می باشد...سرمایه داران عمده ایران اکثراً یهودی می باشند. حتی گفته می شود اگر سرمایه داران یهودی سرمایه نقدی خود را از بانک بازرگانی و سایر بانکها خارج نمایند دولت ایران را از نظر مالی در مضیقه سختی می گذارند.»

قسمتی دیگر از همین گزارش:
«طبقات مختلف یهود نیز مانند سایر مردم در رشته های مختلف مشغول کار می باشند و تفاوتی که برای این اقلیت می توان گذاشت اهمیت آنان به چند قسمت از شغلهای مخصوص از جمله مشروب سازی، مشروب فروشی، عتیقه فروشی، داروسازی، جواهر فروشی، صرافی، قاچاق فروشی، هروئین سازی، هروئین فروشی، دلال بازی و ایجاد بورس در مورد زمین فروشی و ایجاد بازار سیاه و همچنین پارچه فروشی است.»
+ حامد ; ٤:٢٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٢/٢/٢٥
comment نظرات ()

شارون: ما آمریکا را کنترل می کنیم


آریل شارون خطاب به اعضای کابینه رژیم صهیونیستی ( 3 اکتبر2001) :
«هر وقت ما کاری می کنیم، شما به من هشدار می دهید که آمریکا این کار را خواهد کرد یا آن کار را خواهد کرد... من می خواهم مطلبی را بطور خیلی واضح به شما بگویم:
نگران فشار آمریکا بر اسرائیل نباشید. ما، یعنی یهودیان، آمریکا را کنترل می کنیم و آمریکا هم این را می داند.»
به نقل از سایت Radio Islam
+ حامد ; ۸:۱۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٢/٢/۱۳
comment نظرات ()

دم انگليس گرم!

دم انگلیس و آمریکا گرم! خوب جواب تنش زدایی حضرات رو دادند. این همه برای انگلیس دم تکون دادند، در عوض تانکهای انگلیسی پرچم تروریستهای مجاهدین خلقو رو خودشون نصب کردند. من که کلی حال کردم.
+ حامد ; ۸:٥۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٢/٢/۱٠
comment نظرات ()

موزه بغداد آزاد شد


+ حامد ; ٤:٢٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٢/٢/۸
comment نظرات ()

مقاله من در سايت بازتاب

این هم یکی از یادداشتهای آرمانشهر که در سایت بازتاب منتشر شده است.
+ حامد ; ٦:٥٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٢/٢/٧
comment نظرات ()

ادواردوخواستم در مورد ادواردو و فیلم مستندی که در رابطه با او ساخته شده بنویسم که دیدم یک وبلاگ اختصاصی در این مورد ساخته شده است. پس فعلاً به وبلاگ شهید ادواردو آنیلی
مراجعه کنید.

چند عکس از ادواردو را نیز در اینجا
می توانید ببینید.
+ حامد ; ۸:۳٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٢/٢/۳
comment نظرات ()

یهودیان و ایرانیان

یکی از خوانندگان وبلاگ نظر داده اند که: « من نمی دونم چه گیری دادی به اسراییل... اگر ایرانی باشی به حکم کورش بزرگ، یهودیان و اسراییل را باید حمایت کنی.»

در جواب ایشان باید بگویم: « اتفاقاً من اگر ایرانی باشم باید از اسرائیل متنفر باشم. چون همین یهودیانی که کوروش آنها را آزاد کرد، بعدها حق نمک را نسبت به ایرانیان ادا کردند و در زمان اردشیر دوم، بدون اینکه کوچکترین آسیبی از طرف ایرانیان نسبت به آنها وارد شده باشد هفتاد و هشت هزار ایرانی را در عرض دو رو روز قتل عام کردند. و امروز هم سالگرد این کشتار را تحت عنوان عید پوریم جشن می گیرند. روایتی دلچسب(!) از این جنایت را می توانید در کتاب «استر و مردخای» یهودیان مطالعه کنید.
راستی هیچ می دانید ایرانیان باستان چرا روز سیزده فروردین را نحس می شمرده اند؟ برای اینکه قتل عام مورد اشاره در چنین روزی رخ داده است.

مشروح قضیه را می توانید در اینجا مطالعه کنید.
+ حامد ; ٧:٥٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٢/٢/۱
comment نظرات ()