آرمانشهر

سايت عبدالله شهبازی

عبدالله شهبازی کارش خیلی درسته. علاقمندان به موضوعاتی چون تاریخ سیاسی معاصر، تئوری توطئه، زرسالاری یهود، فراماسونری و ... حتمآ به سایتش سر بزنن. جای این سایت واقعآ خالی بود. من که خیلی ذوق زده شدم.
+ حامد ; ٢:۱٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٢/۳/٢٧
comment نظرات ()

رسولان جدید


در چند روز گذشته دو خبر شنیدم که از اتصال راویان آنها به منبع وحی حکایت می کنند:

1- دستور رهبر انقلاب مبنی بر «برخورد بی رحمانه» با آشوب طلبان. آورنده این خبر (تا آنجا که من خبر دارم) ابراهیم نبوی است که بر مبنای آن نامه سرگشاده ای به رهبر انقلاب نوشته است.
2- دیدار سعید عسکر با رهبر انقلاب در عصر روز جمعه که طی این دیدار، آقای خامنه ای مأموریت حمله به دانشجویان را به سعید عسکر محول کرده است. این خبر را در بعضی وبلاگها دیدم.

خدا وکیلی به غیر از وحی یا مکاشفه چه منبع دیگری برای این خبرها وجود دارد؟
+ حامد ; ٢:٥٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٢/۳/٢٦
comment نظرات ()

حاشيه بر خبرهای روز

1- در خبرها آمده بود که سعید عسکر، از عوامل حمله به خوابگاه همت دانشگاه علامه طباطبایی دستگیر شده است. باید از آقایان پرسید اصلاً این مرتیکه چرا آزاد شده است که بخواهد دوباره دستگیر شود.
2- گروهی از افراد به ظاهر حزب اللهی و مدعی دفاع از انقلاب بار دیگر سفارش رهبر انقلاب را که جوانان حزب اللهی را از ورود به اغتشاشات منع کرده بودند نادیده گرفتند و با حمله به معترضان، بهانه خوبی برای تشدید آشوب طلبی فراهم کردند. حال آدم از این مدعیان دروغین تبعیت از ولی فقیه بهم می خورد.
3- گویا جرقه ناآرامیهای اخیر از اعتراض دانشجویان به خصوصی سازی دانشگاهها زده شده است. اگر هدف از این ناآرامیها، رسیدن به جامعه ای لیبرال است، معلوم نیست چرا شروع آن هیچ سنخیتی با هدف آن ندارد. مگر غیر از این است که خصوصی سازی از لوازم یک جامعه لیبرال است؟ این درست مثل این می ماند که مخالفت با تعطیلی شراب فروشیها، مقدمه تشکیل یک حکومت اسلامی شود .
+ حامد ; ۱٠:٠۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٢/۳/٢٤
comment نظرات ()

تأملی در بنیان تاریخ ایران

به تازگی کتاب جالبی مطالعه کردم که حیف دیدم آن را به خوانندگان معرفی نکنم:
سری کتابهای «تأملی در بنیان تاریخ ایران» نوشته ناصر پورپیرار

از این مجموعه که قرار است به 13 جلد (چهار کتاب که سه تای اول آن هرکدام سه بخش و کتاب چهارمی، چهار بخش است- در مجموع سیزده جلد) برسد، تاکنون پنج جلد منتشر شده است و جلد اول آن(دوازده قرن سکوت: برآمدن هخامنشیان)، در مدت دو سال به چاپ پنجم رسیده است.

نویسنده این مجموعه به خوبی، تمام رشته هایی که طی یک قرن گذشته، «باستان گراهای نژادپرست اسلام ستیز» بافته اند پنبه کرده است. تا امروز مخالفان این کتاب، به جز فحاشی علیه شخصیت نویسنده آن، هیچ جوابی برای مطالب حیرت آور خود کتاب نداشته اند. بی تردید فراگیر شدن مطالب این کتاب، 90 درصد از شبهاتی را که نویسندگان اسلام ستیز در اینترنت و سایر رسانه ها پراکنده اند خنثی خواهد کرد. این را هم اضافه کنم که اگر این کتابها را مطالعه نکنید، نیم که هیچ، تمام عمرتان در فناست.

پورپیرار گفتگویی با سایت بازتاب انجام داده است که می توانید آن را مطالعه کنید.
+ حامد ; ۳:۳٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٢/۳/٢٤
comment نظرات ()

اطلاعيه

این وبلاگ تا یک هفته دیگر به روز نمی شود.
+ حامد ; ٦:٢۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٢/۳/۱۸
comment نظرات ()

بدون شرح


در تحلیلی که بر روی 50 هزار از و صیتنامه های شهدا انجام شده است به نتایج جالبی رسیده اند:
-در این جامعه آماری به طور میانگین در هر وصیتنامه چهار بار کلماتی چون امام حسین(ع)، کربلا، عاشورا، زینب(س) و ابوالفضل(ع) ذکر شده است.
-به طور متوسط در هر وصیتنامه چهار بار از امام خمینی نام برده شده است.
-در همه آنها حداقل یکبار انگیزه جنگ، دفاع از اسلام آمده و در 25 درصد از آنها دفاع از ایران به عنوان جمهوری اسلامی آمده است.
-در هیچ موردی از این وصایا، اسمی از ایران منهای اسلام برده نشده است.

منبع: ماهنامه صبح، شماره 63، به نقل از حجت الاسلام رحیمیان رئیس بنیاد شهید
+ حامد ; ۸:٢٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٢/۳/۱٦
comment نظرات ()

استراتژی انقلاب


امروز چند نفر از مسئولان جمهوری اسلامی را می شناسید که روح حاکم بر سخنانشان، ذره ای با سخنانی که خواهم آورد شباهت داشته باشد؟ می گویند ما با اسلام طالبانی بیگانه ایم و به اسلام امام خمینی ایمان داریم. بسم الله، این شما و این هم اسلام امام!
جملات زیر از پیام امام در تاریخ 29 تیر 1367 انتخاب شده اند. پیامی که زمانی به «استراتژی انقلاب» معروف بود. خدا وکیلی بین قرتی بازیها و لبخندهای دیپلماتیک حضرات، با این استراتژی چه نسبتی می بینید:

« البته ما این واقعیت و حقیقت را در سیاست خارجی و بین الملل اسلامی مان بارها اعلام نموده ایم که در صدد گسترش نفوذ اسلام در جهان و کم کردن سلطه جهانخواران بوده و هستیم، حال اگر نوکران آمریکا نام این سیاست را توسعه طلبی و تفکر تشکیل امپراطوری بزرگ می گذارند، از آن باکی نداریم و استقبال می کنیم. ما در صدد خشکانیدن ریشه های فاسد صهیونیزم، سرمایه داری و کمونیزم در جهان هستیم. ما تصمیم گرفته ایم به لطف وعنایت خداوند بزرگ ، نظامهایی را که بر این سه پایه استوار گردیده اند نابود کنیم و نظام اسلام رسول الله (ص) را در جهان استکبار ترویج نماییم و دیر یا زود ملتهای دربند شاهد آن خواهند بود. ما با تمام وجود از گسترش باج خواهی و مصونیت کارگزاران آمریکایی - حتی اگر با مبارزه قهر آمیز هم شده باشد - جلوگیری می کنیم... از خدا می خواهیم که این قدرت را به ما ارزانی دارد که نه تنها از کعبه مسلمین که از کلیساهای جهان نیز ناقوس مرگ آمریکا را به صدا در آوریم...

مسلمانان تمامی کشورهای جهان! از آن جا که شما در سلطه بیگانگان گرفتار مرگ تدریجی شده اید باید از وحشت بر مرگ غلبه کنید و از وجود جوانان پرشور و شهادت طلبی که حاضرند خطوط جبهه کفر را بشکنند استفاده نمایید. به فکر نگهداشتن وضع موجود نباشید بلکه به فکر فرار از اسارت و رهایی از بردگی و یورش به دشمنان اسلام باشید که عزت و حیات در سایه مبارزه است و اولین گام در مبارزه، اراده است و پس از آن این که سیادت کفر و شرک جهانی خصوصاً آمریکا را بر خود حرام کنید...

من بصراحت اعلام می کنم که جمهوری اسلامی ایران با تمام وجود برای احیای هویت اسلامی مسلمانان در سراسر جهان سرمایه گذاری می کند و دلیلی هم ندارد که مسلمانان جهان را به پیروی از اصول تصاحب قدرت دعوت نکند و جلوی جاه طلبی و فزون طلبی صاحبان قدرت و پول و فریب را نگیرد... ما اعلام می کنیم که جمهوری اسلامی ایران برای همیشه حامی و پناهگاه مسلمانان آزاده جهان است و کشور ایران به عنوان یک دژ نظامی و آسیب نا پذیر نیاز سربازان اسلام را تأمین و آنان را به مبانی عقیدتی و تربیتی اسلام و همچنین اصول و روش های مبارزه علیه نظام های کفر و شرک آشنا می سازد...


جنگ ما جنگ عقیده است و جغرافیا و مرز نمی شناسد و ما باید در جنگ اعتقادیمان، بسیج بزرگ سربازان اسلام را در جهان به راه اندازیم...

ما هدفمان بالاتر از آن است که ملی گراها تصور نمودند. ما هدفمان پیاده کردن اهداف بین الملل اسلامی در جهان فقر و گرسنگی است، ما می گوییم تا شرک و کفر هست ، مبارزه هست و تا مبارزه هست ، ما هستیم . ما بر سر شهر و مملکت با کسی دعوا نداریم، ما تصمیم داریم پرچم « لااله الاالله» را بر قلل رفیع کرامت و بزرگواری به اهتزاز در آوریم. »

صحیفه نور، ج 20، صفحات 232 تا 236
+ حامد ; ۱:۱۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٢/۳/۱٢
comment نظرات ()

زشت ترین چیز


همانطور که گفته بودم قصددارم به بهانه سالگرد رحلت امام خمینی، جملات جالبی را از ایشان نقل کنم که امروز کمتر از آنها گفته می شود :

«هیچ چیز به زشتی دنیاگرایی روحانیت نیست و هیچ وسیله ای هم نمی تواند بدتر از دنیاگرایی، روحانیت را آلوده کند. چه بسا دوستان نادان یا دشمنان دانا بخواهند با دلسوزیهای بی مورد، مسیر زهدگرایی آنان را منحرف سازند...البته آن چیزی که روحانیون هرگز نباید از آن عدول کنند و نباید با تبلیغات دیگران از میدان به در روند حمایت از محرومین و پابرهنه هاست. چرا که هرکسی از آن عدول کند از عدالت اجتماعی اسلام عدول کرده است. ما باید تحت هر شرایطی خود را عهده دار این مسؤولیت بزرگ بدانیم و در تحقق آن اگر کوتاهی بنماییم خیانت به اسلام و مسلمین کرده ایم.» (29/4/67)

«حضرت امیر علیه السلام یک وقتی که در خطبه جمعه آمده بودند و منبر بودند، دامنشان را حرکت می دادند برای اینکه پیراهن را شسته بودند و پیراهن عوضی نداشتند. بیدار بشویم ما! دولتمردان بیدار بشوند! استانداران بیدار بشوند! دادگاه ها بیدار بشوند! ما دعوی شیعه گری را می کنیم. ادعا هست که ما شیعه و تابع هستیم. در مقام امتحان باز شیعه هستیم؟ به اندازه ای که وسعت وجودی ما هست تبعیت می کنیم؟»(7/10/59)
+ حامد ; ٢:٢۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٢/۳/٧
comment نظرات ()

ضعیفید آقا!


خیلی ها از خط امام دم می زنند، اما جمله ای از امام نمی آورند که بگویند خط امام یعنی چه. در حقیقت می دانند که این کاره نیستند. از امروز به بعضی از سخنان جالب امام خمینی اشاره می کنم.

«ملت عدالت می خواهد، اطاق بزرگ نمی خواهد. ملت وزارتخانه می خواهد، وزارتخانه اسلامی، نه آن وزارتخانه کاخ دادگستری، کاخ نخست وزیری، کاخ وزارت، هی کاخ!
کاخ مال ملت است. اینها را نکنید! این تزئیناتی که الآن در این کاخ ها موجود است، علاوه بر اینکه بسیارش یا بعضیش از محرمات است و حتمآ باید دولت توجه کند به آن، دولتی که می گوید دولت اسلامی است و هستند، نباید تحت تأثیر واقع شود و هر طوری سابق بود.
حالا همان طوری که در زمان محمدرضا شاه خان بوده است ، حالا همان فرم باشد (!) پس شما چه کاره اید ؟ تو که می گویی من مسلمان هستم ، چه کاره هستی ؟ ما یکی یکی باید بگوییم؟ دانه دانه باید بشماریم؟ اینها باید اصلاح بشود. شماها من می دانم شما مسلمانید...اینها همه متعهدند، همه مسلمانند، لکن ضعیف النفسند.
می ترسند که مبادا یک وقت میهمانی از اجانب بیاید در کاخ دادگستری یا در کاخ نخست وزیری و اینجا ببینند که یک چیز محقری است، باید حتماً به فرم غرب باشد (!) ضعیفید آقا ، تا ضعیفید زیر بار اقویا هستید . آن وقتی که نفس شما قوی شد و اعتنا نکردید، اعتنا به این زخارف نکردید، آن وقت است که از شما حساب می برند. »
صحیفه نور، جلد5، صفحه 149
+ حامد ; ۸:٢۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٢/۳/٤
comment نظرات ()