آرمانشهر

سکوت در برابر فاجعه فلوجه

خیلی جای تأسف است که در برابر جنایات فجیع و گسترده ای که در فلوجه توسط آمریکاییها صورت گرفت کوچکترین صدایی از آقای سیستانی به عنوان اعتراض بلند نشد.
با وجود سکوت بیجای آقای سیستانی و همکاری عبدالعزیز حکیم با دست نشاندگان آمریکا و جبهه گیری برخی علما در برابر مقاومت مقتدا صدر من به برخی از اهل سنت حق می دهم که حرفهای زرقاوی را باور کنند و شیعیان را متحد آمریکا بدانند.

توجه: یادداشت بالا در ابتدا لحن تندی داشت که بخاطر گل روی یکی از دوستان آن را تلطیف کردم.(۲۴ آذر ۱۳۸۳) 

+ حامد ; ۱٠:٤٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۳/۸/٢٧
comment نظرات ()

الحمدلله به خیر گذشت

مثل اینکه پورپیرار آزاد شده است. چون پیامهای مزخرفی که در پیامگیر وبلاگش گذاشته بودند حذف شده است. خود وی نیز در پیامگیر وبلاگش نوشته است:

از تمام دوستان که به صورتی نسبت به بازداشت کوتاه مدت من اعتراض کرده‌اند بی‌نهایت سپاس‌گذارم. کسانی کوشیده بودند که موضوع چاپ ۲ جلد آخر کتاب من در خارج از کشور و وارد شدن آن ها به کشور را «قاچاق» کتاب قلمداد کنند و در صدد یک پرونده سازی کثیف بودند که موفق نشدند و قاضی خردمند پرونده موضوع را منتفی دانست. در فرصت مناسب دیگر گزارش کامل‌تری عرضه خواهم کرد و برای دشمنان نیز پیام می‌گذارم که با این گونه اقدامات نمی توانند رسوایی عالم گیر جعلی بودن کتیبه های شاپور و کرتیر در نقش رجب، نقش رستم و غار حاجی‌آباد را بپوشاند.

 

+ حامد ; ۱٠:٤۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۳/۸/٢٧
comment نظرات ()

ناصر پورپیرار بازداشت شد!!!

استاد ناصر پورپیرار، نویسنده مجموعه «تأملی در بنیان تاریخ ایران»

چند ماه پیش، شجاع الدین شفا، سخنگوی دربار پهلوی، طراح جشنهای 2500 ساله، فراماسونر یهودی الاصل و اسلام ستیز معروف، در جلسه باستانگراهای مخالف اسلام در دانشگاه سوربن فرانسه با ذوق زدگی به مخاطبانش مژده داده بود که «اخیراَ با همت دوستانم در وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی(!!!) از انتشار  کتابی که بر علیه باستانگرایی نوشته شده جلوگیری کردیم»!!!

منظور او، کتاب «ساسانیان» نوشته ناصر پورپیرار بود.

 این چه وضعی است؟ کتابی که در تطهیر هویدای آدم کشِ فراماسونِ بهاییِ هم جنس بازِ حلقه به گوش شاه  نوکر اسرائیل نوشته شده باید با مجوز وزارت ارشاد در تیراژ بالا منتشر شود، کتابهای ابراهیم نبوی که محتوی موهن ترین مطالب علیه امام خمینی و انقلاب اسلامی و بالاترین تعریفها و تمجیدها از رضاشاه پهلوی است (مثل کتاب در خشت خام)  با مجوز وزارت ارشاد چاپ می شود، ترجمه  ترانه های خواننده های لختی آمریکا(مثل جنیفر لوپز) با مجوز وزارت ارشاد چاپ می شود، ترانه های گروههای شیطان پرست غربی با مجوز وزارت ارشاد چاپ می شود(کتابهای نشر مس)، کتابهای صادق هدایت که بعضی از آنها حاوی علنی ترین فحاشیها علیه حضرت رسول(ص) و دین مبین اسلام است به راحتی چاپ و به فروش می رسد، اما کتابهایی که دروغهای شاخدار باستان پرستان مخالف اسلام را افشا می کنند باید جلوی انتشارشان گرفته شود. دست پورپیرار درد نکند که کتابهایش را در خارج منتشر کرد! نمی شود که دزدها رها باشند و پای شحنه گان بسته!

حالا امروز، 26 آبان، برادران نیروی انتظامی زحمت کشیده اند و لطف نظام را در حق بزرگترین مدافع اسلام (استاد ناصر پورپیرار) کامل کرده اند و ایشان را معلوم نیست با کدام دلیل بازداشت کرده اند. دفتر انتشارات تحت مدیریت ایشان (نشر کارنگ) را نیز پلمب کرده اند. دستشان درد نکند!

 اما واقعاَ چه شد که کار ما به اینجا کشید؟

+ حامد ; ۱٠:٥۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۳/۸/٢٦
comment نظرات ()

قدری بی سلیقگی!

1- یاسر عرفات، سال 1359: «نه! ما صلح نمی خواهیم. ما جنگ می خواهیم و پیروزی. صلح برای ما فقط به مفهوم نابودی اسرائیل است و بس. آن چیزی که شما صلح می نامید، صلحی است برای اسرائیل و امپریالیستها. این صلح برای ما یعنی بی عدالتی و بی آبرویی. تا پیروزی خواهیم جنگید. دهها سال و اگر لازم باشد، دهها نسل»

مجله پیام انقلاب، 25/5/1359، صفحه6


2- امام خمینی، آذر 1367 در جمع تعدادی از مبارزان فلسطینی: «این عرفات الآن می خواهد یهودیان را به آنجا مسلط کند. باید مردم دست به دست هم بدهند و عرفات را از جمع خودشان خارج کنند تا خودشان بتوانند کاری انجام بدهند و تا آن وقت که یک نفر یهودی در آنجا هست باید بایستند و کار را تمام کنند... با ایستادگی کار تمام می شود. بدانید این معنی را الآن، به دست و پا افتاده اند، اسرائیلیها. الآن دارند عرفات را ترویج می کنند برای اینکه قائل به این است که یهود هم باشد و ما هم باشیم. در صورتیکه که یهود نباید آنجا باشد هیچوقت. باید مردم بایستند و کسانی که مخالفت با این مسائل دارند از جرگه خودشان خارج کنند و پافشاری کنند تا کار درست شود و ان شاءالله درست می شود، امیدورام.»


3- سال 1374: بوسه بر دستان بیوه ژنرال اسحاق رابین، نخست وزیر معدوم رژیم صهیونیستی و فرمانده عملیات اشغال بیت المقدس در سال 1967
سال 1374: بوسه بر دستان بیوه ژنرال اسحاق رابین، نخست وزیر معدوم رژیم صهیونیستی و فرمانده عملیات اشغال بیت المقدس در سال 1967

4- هیچگاه فراموش نمی کنم که عرفات مجاهدان فلسطینی را به نفع اسرائیل حبس می کرد. هیچگاه فراموش نمی کنم که او به قیمت حکومت نیم بند بر تنها 6 درصد از خاک فلسطین، 94 درصد مابقی را به اشغالگران بخشید و موجودیت رژیم اشغالگر را به رسمیت شناخت. هیچگاه فراموش نمی کنم که او هیچگاه جرأت نکرد بطور رسمی موجودیت دولت مستقل فلسطینی را اعلام کند. هیچگاه فراموش نمی کنم که عملیات شهادت طلبانه جوانان فلسطینی را محکوم می کرد. رفاقت او را باصدام(نوکر سابق آمریکا) فراموش نمی کنم.

برای فلسطینیهایی که او قهرمان آنهاست متأسفم.

5- تنها جرم او در سالهای آخر این بود که به قدر کافی کاسه لیسی اسرائیلیها را نکرد و همین کاسه لیسی کمتر باعث شد که مغضوب اربابانش باشد و آنها یکسره تمام خدمات او را نادیده بگیرند... عاقبت او و صدام می تواند درس عبرت خوبی برای کاسه لیسان غرب باشد. (او حتی در همین دم آخری فراموش نکرد که انتخاب مجدد بوش را به او تبریک بگوید. آخر چه قدر ذلت!؟)

+ حامد ; ٢:٢٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۳/۸/٢٢
comment نظرات ()

قابل توجه جوجه های توهم توطئه ای!

کتاب خاطرات مئیر عذری، سفیر و کارگزار اسرائیل در ایران طی هفده سال، از آثار مهمی است که در سال 2000 در دو جلد (جلد اول 360 صفحه و جلد دوم 350) و در قطع رحلی در اورشلیم منتشر شده است. برگردان آن به فارسی ابراهام حاخامی و ویراستار آن بزرگ امید می باشد.
وی در این خاطرات به تفصیل از مناسبات میان اسرائیل با مقامات و دولت ایران یاد کرده و خود به عنوان محور این ارتباط، مناسباتش را با چهره های مختلف سیاسی، مطبوعاتی و فرهنگی بیان کرده است. علاوه بر آن، در این کتاب شرحی از زندگی شمار فراوانی از یهودیان ایرانی که به اسرائیل مهاجرت کرده و طی سالهای حکومت پهلوی با دولت ایران و مقامات مملکتی در ارتباط بوده و یا در اسرائیل به مقامات بالا رسیده اند بیان کرده است.
آنچه در این کتاب اهمیت دارد مسائل پنهانی است که برای نخستین بار آشکار می شود. دولت پهلوی به رغم آن که در ظاهر تلاش می کرد تا بر این فعالیت ها سرپوش بگذارد و اجازه ندهد تا جزئیات این ارتباطات به گوش مردم مسلمان ایران برسد، در پشت پرده نهایت همکاری و همراهی را با دولت اسرائیل داشته و کمترین برخوردی که نشان از دفاع از حقوق فلسطینیان باشد از خود نشان نداده است.
طی این سالها دولت ایران با مقامات اسرائیل در مهاجرت دادن یهودیان ایرانی به اسرائیل کمال همکاری را داشته و عذری در جای جای این کتاب به این هماهنگی ها و همکاری ها اشاره و تصریح کرده است.
در این کتاب همه گونه اطلاعاتی در باره رفت و آمد اعضای دولت اسرائیل یا سرویس های مخفی آن با طرف های ایرانی که به بهانه های مختلف صورت می گرفته می توان یافت. ارتباط با چهره های برجسته دربار، با نخست وزیرانی چون اقبال، هویدا و علم و دیگران. ارتباط با روزنامه نگاران و حتی رفت و شد با برخی از عناصر مذهبی که به نوعی تصور می شده امکان نفوذ در آنان هست.
در بخش دانشگاهیان برای نخستین بار از نقش واسطه گری فروزانفر یاد شده است که معیر عذری را همراه خود برداشته و به عنوان یک شخصیت سیاسی خارجی به قم نزد آیت الله شریعتمداری برده تا مانع از تاثیر سفر شلتوت رئیس دانشگاه الازهر در قم شود. این گزارش که صفحات چندی را به خود اختصاص داده بسیار آموزنده و حساس است. در این سفر فروزانفر حتی مطالبی که این یهودی صهیونیست باید در محفل آیت الله شریعتمداری مطرح می کرده به او یاد داده است.
فروزانفر در این دیدار در معرفی عذری به آقای شریعتمداری می گوید: شخصیت نادری را به حضورتان آورده ام بلکه به یاری حق و دعای خیر شما بتواند افتخار خدمتی داشته باشد. ابوی این جوان از خدمتگزاران صادق مملکت بوده و خودش نیز مومن با تقوایی است که در اسرائیل به مردم و مملکت ایران خدمت می کند. عشق وایمان معنوی و اعتقاد به اصول مذهبی او را به اسرائیل کشانده و به منظور اجر اخروی و صواب باقی جریده ای وزین را به زبان فارسی برای ایرانیان آن دیار منتشر می کند (1 / 294 ).
همچنین در بخش مربوط به این قبیل نویسندگان از ارتباط سعید نفیسی با مقامات اسرائیلی یاد شده و این که تا چه اندازه این افراد مایل و یا شیفته اسرائیل بوده اند سخن به میان آمده است. در باره سعید نفیسی نوشته است: دیدار اورشلیم او را به سروری جوشان واداشت. در نوشته ای اسرائیل را سرزمین تورات و خانه پاک یهود خواند. ریشه پیروزیها و پیشرفتهای نوین مردم اسرائیل را جوشیده از همان چشمه نامید. (279.1).
دکتر هشترودی رئیس دانشکده علوم هم از جمله کسانی بود که مناسباتی با اسرائیلیان داشت و سفری هم به آن دیار رفت و بعدها هم از کارشناسان اسرائیلی برای برخی از مسائل تخصصی به ایران دعوت کرد و...
از دیگر چهره ها یکی هم پور داود است که به اسرائیل رفت و "با نخست وزیر و چندی از سران کشور دیدارهایی نمود و نکته هایی از پیشینه فرهنگی ایران و اسرائیل را برایشان روشن کرد". (1/282).
دکتر داود بهنام، قاسم معتمدی رئیس دانشگاه اصفهان، فرهنگ مهر از دیگر مهره های فرهنگی رزیم بودند که سفیر اسرائیل با آنان در ارتباط بوده و آنان نیز همکاریها و هماهنگی ها لازم را داشته اند.
در بخش ارتباط با روزنامه نگاران از تلاش اسرائیل برای تاثیر گذاری روی مدیران جراید و مطبوعات یاد شده و نشان داده شده است که این کارها تا چه اندازه روی آنان موثر بوده است. چهره هایی مانند عمید نوری، عبدالرحمن فرامرزی، مصطفی الموتی، زهتاب فرد و بسیاری دیگر که برخی از آنها سفرهایی هم به اسرائیل داشته و نسبت به مساله اسرائیل کاملا توجیه شده اند.
در این کتاب از برخی از کسانی که همچنان در ایران مشغول فعالیت فرهنگی هستند با علائم اختصاری یاد شده و این بدان دلیل صورت گرفته است تا ماهیت این افراد شناخته نشود.
بخش دیگری از کتاب ارتباط میان نهادهای دانشگاهی دو طرف است که با نام بسیاری از چهره های معروف که مدیریت فرهنگی کشور را عهده دار بوده اند آشنا می شویم و این که چگونه آنان مشتاقانه و با تشویق دولت پهلوی به دنبال ایجاد این ارتباط و گسترش آن بوده اند.
مجلد دوم کتاب در باره ارتباطات اقتصادی و همکاری ها ی فنی میان اسرائیل و ایران در بخش های کشاورزی، نفت و آموزش فنی و حرفه ای، بازرگانی و هواپیمایی و غیره است که ضمن آن به تفصیل از این رفت و آمدها یاد شده است.
در پایان فهرستی از یهودیان بنام ایران با شرح حال تفصیلی آنان آمده است، بهودیانی که برخی از آنان در اسرائیل به مقامات بالایی دست یافتند.
این کتاب به جز آن که در روشن کردن روابط ایران و اسرائیل بسیار با اهمیت است به نوعی تاریخنگاری یهودیان ایران نیز در این دوره به حساب می آید. مناسبات و تاریخچه ای که بخش عمده آن با پیروزی انقلاب اسلامی پایان پذیرفت.
عذری در سطور آغازین این کتاب نوشته است: رویدادهای فوریه سال 1979 آنچه که انقلاب اسلامی خوانده شد، پیوند گسترده ای را که میان دولت های اسرائیل و شاهنشاهی ایران برپا شده بود از میان برد.

منبع: کتابخانه تخصصی تاریخ اسلام و ایران

+ حامد ; ۱:٠٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۳/۸/۱۸
comment نظرات ()

وبلاگی از حسین درخشان

سپاه اسلام

هم برای شهرت تراشی خوب است٬ هم برای احمق و بی سواد نشان دادن حریف و هم برای بسیج وبلاگنویسان علیه مقاله «خانه عنکبوت» و خلع سلاح حسین شریعتمداری. اما این کارها فقط از اراذل بر می آید.

+ حامد ; ٥:٥٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۳/۸/٧
comment نظرات ()