آرمانشهر

اینها به سادگی نخواهند گذاشت

اینها به سادگی نخواهند گذاشت

اگر دلسوز مردم بودن و نوکر مردم بودن رادیکالیسم است ما این را با همه دنیا هم عوض نمی کنیم.

می گویند آقا اگر اینها بیایند جنگ می شود و گیر می دهند به فکل مردم
***

بخشهایی از سخنرانی دکتر محمود احمدی نژاد در جمع دانشجویان که در اردیبهشت 84 ایراد شده است و این روزها محتوای آن خیلی ملموس تر است:

 

«چون اتفاقی که قرار است بیفتد خیلی مهم است دشمنی ها هم خیلی سنگین است از درون و بیرون. گروه های ضد انقلاب که همه برای انتخابات فعالند. گروه های قدرت طلب هم که همه مناصب اصلی کشور را 20 سال در اختیار گرفته اند همه تلاششان این است که از دستشان نرود... مناصب که ملک شخصی افراد نیست. عده ای هستند که کمترین بازدهی و بیشترین تخلف را دارند. می گویند (در شهرداری) به اینها دست نزن. چرا؟ مگر ارث پدرشان هست؟ چرا نباید به اینها دست زد؟ عزل این افراد اتفاقاً عین ارزش است. مناصب مال مردم است، مال حق است، مال اسلام است. یک عده می گویند ارث پدری من است.

ارث پدری حزب است که با هزار لطائف الحیل از یک طرف با انحصارهای اقتصادی و رانت های اقتصادی و از طرف دیگر مناصب قدرت، به دست آمده است. اینها به سادگی نخواهند گذاشت، جنگ روانی راه می اندازند.

 

می گویند آقا اگر اینها بیایند جنگ می شود و گیر می دهند به فکل مردم. ببینید همان چیزی است که در صدر اسلام هم بود اینها وقتی در مقابل منطق و دلیل کم می آورند به جای استدلال دست به تهمت و تخریب می زنند. ما می گوییم برای اقتصاد، شما راه حل بدهید ما هم راه حل می دهیم. حاضر به مناظره هم نیستند. اینها به سادگی نخواهند گذشت، جنگ روانی راه می اندازند.

ما می رفتیم جلسات مردمی اینها مقاله می نوشتند و مسخره می کردند. می گفتند کارهای سطحی و پوپولیستی است. ولی ما اعتقاد داریم این کار، پایه ای و اصولی است. ما نگاهمان متفاوت بود.

 

به ما می گویند رادیکال؛ اگر پافشاری بر حق مردم رادیکالیسم است، ما افتخار می کنیم، اما اگر تضییع حق مردم اسمش میانه روی و تعادل است ما از آن بیزاریم. اگر دزدی و تقلب و رانت خواری و این کثافت کاری ها، میانه روی و اعتدال و مترقی بودن است ما از آن بیزاریم. مسخره می کنند، مسخره کنند، اینها خودشان مسخره اند. توهین می کنند، بکنند. بگذارید آن قدر توهین کنند که خسته شوند اگر فکر می کنند با فشار نیروهای انقلاب از این مواضع دست بر می دارند اشتباه می کنند.

این که ببینی بخش عظیمی از مردم در فقر و گرسنگی و اختلاف طبقاتی دست و پا می زنند و تو در فکر کیف و تفریح خودت باشی ما از این روحیه بیزاریم.

اگر دلسوز مردم بودن و نوکر مردم بودن رادیکالیسم است ما این را با همه دنیا هم عوض نمی کنیم.»

+ حامد ; ۱۱:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٤/۳/۳۱
comment نظرات ()

چرا احمدی نژاد؟

 

چرا احمدی نژاد؟

 

1-      سابقه مدیریتی خوبی دارد: او سه سال استاندار بوده است و در هر سه سال استاندار نمونه کشور شده است. دو سال است که شهردار تهران است. عملکرد او در شهرداری خوب بوده است. در حالیکه با دست خود درآمد کلان شهرداری را از تراکم فروشی قطع کرد، سودی که به دیرکرد عوارض شهرداری تعلق می گرفت را نیز حذف کرد. با این حال حداقلش این است که پروژه های شهرداری با همان سرعت سابق و بلکه بیشتر پیش می رود. کار مردم در شهرداری در مقايسه با سابق سريعتر راه می افتد. بگذریم که دولت نیز با بیرون انداختن وی از کابینه نشان داد که قرار نیست با او تعامل مثبتی داشته باشد.

2-      ساده زیست است. برای کارهای شخصی هنوز از اتومبیل قدیمی خودش (پژو ۵۰۴) استفاده می کند، در حالیکه شهرداران قبلی و خانواده شان از چند خودروی مدل بالای شهرداری استفاده می کردند. به جای نقل مکان خانواده اش به خانه سازمانی شهرداری که شهرداران سابق در آن زندگی می کردند، این خانه مجلل را که در شمال شهر قرار داشت به فروش گذاشت. قیمت 3 میلیارد تومان روی آن گذاشته شده است. او و خانواده اش هنوز در محله قدیمی خود یعنی نارمک زندگی می کنند. حقوق شهردار تهران ماهانه 2 میلیون تومان است که هنوز در طی دو سال گذشته از شهرداری حقوقی نگرفته است. دفتر لوکس و تجملاتی شهردار را که در دوره های پیش ساخته شده بود کنار گذاشت و یک اتاق ساده در ساختمان شهرداری را برای محل کار خود برگزیده است. در محل کار وی از میهمانان با چای پذیرایی می شود و به ندرت می توان بیسکویت را که یک پذیرایی معمولی است در محل کار احمدی نژاد دید.

3-      خاکی است. همه راحت با او صحبت می کنند. ملاقاتهای مردمی زیادی داشته و با درد دل مردم آشناست. ماجرای بازکردن آب گرفتگی جوی آب خیابان با دستان خودش در هنگام بارندگی معروف است.

4-      کاری است. معمولاً از ساعت 6 صبح تا 12 شب در محل کارش به اداره امور شهر مشغول است.

5-      سابقه جبهه و جهاد دارد. در عملیات کرکوک که چند رزمنده مخفیانه به عمق خاک عراق نفوذ کردند و تأسیسات موشکی دشمن را منهدم کردند شرکت داشته است.

6-      علی رغم محبوبیت  احمدی نژاد، احزاب و گروههای سیاسی برای انتخابات امسال تاکنون روی خوشی به او نشان نداده اند. این نشان می دهد که آنها فهمیده اند با روی کار آمدن او قرار نیست منافعشان ادامه پیدا کند. با نظر سنجی های تماماً ساختگی دارند نظرسازی می کنند و نظر مردم را از او  برمی گردانند. او تقریباً در یک بایکوت خبری در روزنامه های جناح راست قرار دارد. البته بعید نیست که در روزهای آخر در صورتی که باد به نفع احمدی نژاد بوزد راستگرایان خودشان را به او بچسبانند اما نظری به روزنامه ها و موضعگیری های سران این جناح نشان می دهد که گزینه مطلوب آنها احمدی نزاد نیست.

 

فعلاً همینقدر بس است. راستی یک نکته که برای خودم جالب بود. احمدی نژاد جزو چهار نفری بوده است که برای تأسیس دفتر تحکیم وحدت به نمایندگی از دانشجویان به ملاقات امام خمینی می روند. سه نفر دیگر میردامادی، بیطرف و اصغرزاده بوده اند.

***

من دوره آموزشی خدمت سربازی را می گذرانم و الآن در مرخصی میان دوره  هستم. بنابراین ممکن است نتوانم این یادداشت را تا انتخبات ادامه دهم.

+ حامد ; ۱۱:٢٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٤/۳/۱۳
comment نظرات ()