آرمانشهر

توهين به مقدسات

هر وقت اينور و اونور در بعضی وبلاگها می بينم که چطور به مقدسات توهين می شه، ياد خاطره ای میفتم که از يکی از آزادگان جنگ تحميلی شنيده ام:

 «وقتی که تازه اسير شده بوديم، اسرای جديد را برای انتقال به پشت جبهه در جايی جمع کرده بودند. فرمانده عراقی به بچه ها گفت هر کس به خمينی فحش دهد، آزاد می شود، اما در عوض همه بچه ها فرياد «درود بر خميني» سردادند. فرمانده عراقی که اين عکس العمل را ديد، دستور داد علاوه بر دست، پای بچه ها را هم ببندند و آنها را در يک رديف، بصورت درازکش و در فاصله چند متری از هم قرار دهند. آنگاه دستور داد يک تانکِ آماده به حرکت، در سر اين رديف قرار بگيرد. افسر عراقی اعلام کرد هرکس که مرگ بر خمينی نگويد، تانک از کمر به پايين او رد می شود.
 تانک شروع به حرکت کرد و نفر اول شروع کرد به سردادن شعار  «درود بر خميني». تانک از روی او رد شد و کمر به پايين او را له کرد. اين رزمنده در حاليکه از بدنش خون فوران می کرد و نيمه باقيمانده اش به اين سو و آن سو می جهيد، آخرين لحظاتش را با فرياد «درود بر خميني» گذراند. افسر عراقی انتظار داشت نفر دوم عبرت بگيرد و تسليم شود. اما نفر دوم هم فرياد درود بر خمينی سر داد و همچون نفر اول به شهادت رسيد. وقتی تانک، از روی نفر سوم هم رد شد، افسر عراقی متوجه شد که اين وضعيت، اثر نامطلوبی بر نيروهايش گذاشته است و ناچار شد از خواسته خود دست بکشد...»

+ حامد ; ۱٠:٤۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٢/٩/۱٥
comment نظرات ()