آرمانشهر

دخالت سپاه

روایت نویسنده وبلاگ آرمانشهر از دخالت سپاه پاسداران به نفع احمدی نژاد در انتخابات 27 خرداد
توضیح: اینجانب از روز دوشنبه 4 اردیبهشت امسال تا روز سه شنبه 31 خرداد، دوره آموزشی سربازی را در پادگان ولی عصر(عج) اردکان متعلق به نیروی هوایی سپاه پاسداران گذرانده ام. مطلب زیر تماماً بر اساس دیده ها و شنیده های مستقیم خودم در این دوره است. می خواهید باور کنید، می خواهید باور نکنید.
روز چهارشنبه 25 خرداد، دو روز قبل از مرحله اول انتخابات، پادگان آموزشی ولی عصر (عج) نیروی هوایی سپاه، اردکان یزد:
با وجودیکه آوردن پوستر، بروشور و سایر اقلام تبلیغاتی کاندیداهای ریاست جمهوری، در تعداد انبوه به داخل پادگان ممنوع است، برگه های تبلیغاتی به نفع قالیباف که معلوم نیست از چه طریق وارد پادگان شده اند، کم و بیش در آسایشگاههای گروهانها پخش شده است. محتوای برگه ها به این شرح است:
الف) استفتایی از آیت الله نوری همدانی در این مورد که آیا رأی دادن به صالح مقبول (بخوانید قالیباف) و رأی ندادن به اصلح نامقبول (بخوانید احمدی نژاد) در شرایطی که خطر رأی آوردن فردی ناصالح (بخوانید معین) وجود دارد صحیح است یا خیر.
در جواب این استفتا، آیت الله نوری فرموده است در این شرایط باید به صالح مقبول رای داد و فرد نباید کاری کند که رأیش به هدر برود.
ب) جدولی که در آن درصد آرای چهار کاندیدای اصولگرا بر اساس نظرسنجی ها آمده است. ترتیب آرا در این جدول بدین صورت است: 1- قالیباف، 2- احمدی نژاد، 3- لاریجانی، 4- رضایی
ج) و در نهایت، جمله ای در پایین برگه به این مضمون که ما به قالیباف رأی می دهیم.
صبح پنجشنبه 26 خرداد، روز قبل از انتخابات، همان پادگان
بعد از مراسم صبحگاه، فرمانده پادگان، سردار «هدایتی»، ارشدهای گروهانها را فرا می خواند. یک ربع بعد وقتی ارشد گروهان ما برمی گردد، می گوید سردار از ما پرسید که بچه های گروهانتان بیشتر به چه کسی رأی می دهند. ارشد گروهان ما گفته بود بچه های ما بیشتر به احمدی نژاد رأی می دهند، دسته ای هم به معین و دسته ای هم به رفسنجانی. سردار «هدایتی» در پاسخ گفته بود احمدی نژاد که رأی نمی آورد به قالیباف رأی بدهید.
ظهر پنجشنبه 26 خرداد، حسینیه پادگان ولی عصر اردکان، بین نماز ظهر و عصر
سردار «هدایتی» در مورد ضرورت شرکت در انتخابات سخنرانی می کند و بدون ذکر نام و با آوردن مشخصات ، توصیه می کند که بچه ها به قالیباف رأی بدهند و از فتوای مراجع (نمی دانم چرا لفظ مراجع را به کار برد، چون تنها آقای نوری همدانی چنین فتوایی داد) در مورد به هدر ندادن رأیها خبر می دهد.
عصر پنجشنبه 26 خرداد، همان پادگان، آسایشگاه گروهان2
«ح غ»، یکی از بچه های گروهان ما و فرزند یک سرهنگ پاسدار، می گوید در گفتگوی تلفنی که با پدرش داشته، او گفته است که کاندیدای مورد نظر سپاه، قالیباف است. (در پرس و جویی که بعد از پایان دوره آموزشی از یکی دو نفر از بستگان و آشنایان که از سپاهیهای قدیمی هستند داشتم آنها هم این ادعا را تأیید کردند.)
ظهر جمعه 27 خرداد ، روز انتخابات، شهر یزد
من که به بهانه تأهل و اینکه برادرم در یزد زندگی می کند، هر هفته جمعه ها را به مرخصی می روم، روز انتخابات در یزد هستم. شهری که دوران دانشجویی ام را نیز در آنجا گذرانده ام. دوستانم که از اعضای فعال ستاد انتخاباتی احمدی نژاد هستند، از تبلیغ مستقیم سپاه یزد به نفع قالیباف خبر می دهند و می گویند حتی در شهر یزد در روز آخر تبلیغات (چهارشنبه) برگه های حاوی فتوای آیت الله نوری همدانی توسط سربازهای سپاه در سطح شهر پخش شده است و بچه ها قصد دارند از سپاه به خاطر این تبلیغات شکایت کنند.
از روز یکشنه 29 خرداد به بعد تا امروز:
طیفی که تمام تحلیلها و پیش بینی هایشان در مورد انتخابات خطا از آب درآمده است و هجمه های سنگین و تبلیغات منفی شان علیه احمدی نژاد اثر معکوس گذاشته است، به جای اقرار به اشتباه و بداخلاقی، راه افتاده اند و از دخالت گسترده سپاه و بسیج در انتخابات دور اول به نفع احمدی نژاد خبر می دهند! از تصمیم تشکیلاتی سپاه در اواسط هفته آخر منتهی به انتخابات، برای رأی دادن هماهنگ و منسجم تمام نیروهای تحت امر به احمدی نژاد سخن می گویند! و...
واقعاً بی انصافی، بی تقوایی و پررویی تا چه حد!
***
پی نوشت1: برای من که شاهد موارد بالا بوده ام، تحلیل عبدالله شهبازی از سخنان اخیر ذوالقدر، جانشین فرمانده سپاه، دقیق به نظر می رسد. یادداشت پنجشنبه 16 تیر شهبازی را بخوانید.
پی نوشت2، مورخ 9 آبان 1387: قبلا بنا به احتیاط، نام پادگان و فرمانده پادگان را در یادداشت بالا نیاورده بودم. حالا دیگر، سربازی ام مدتها است تمام شده است و احتیاطی در این زمینه لازم نیست. به هر حال یادداشت بالا نشان می دهد که اولا اراده فرماندهان سپاه، هیچ تغییری در نتیجه انتخابات نمی تواند به وجود بیاورد. چرا که به هنگام رای دادن، برگه رای افراد را چک نمی کنند تا نیروهای تحت امر فرماندهان سپاه، ترسی از این داشته باشند که به شخص مورد نظر خودشان رای دهند. ثانیا اگر هم فرماندهان سپاه در این انتخابات به شخص خاصی نظر داشته اند، این شخص، آقای قالیباف بوده است. فراموش نکنیم که قالیباف، زمانی فرمانده نیروی هوایی سپاه پاسداران بوده است.

+ حامد ; ۱:٥٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٤/٤/٢٢
comment نظرات ()