آرمانشهر

به نظر می رسه...


حالا که همه از پرونده آقاجری گفتند و تا حدودی آبها از آسیاب افتاد، ما هم چند جمله ای در این راستا، افاضه می کنیم:
۱- به نظر می رسه خیلی از اونهایی که سنگ آقاجری رو به سینه می زدند، از خداشون بود که این بنده خدا اعدام بشه. چون که با اعدام او، موجی درست می شد که می تونستند سواری خوبی ازش بگیرند.
۲- به نظر می رسه خيلی از اونهايی که در موضعگيريهاشون، صحبت های آقاجری را در همدان تأیید کردند و براش طومار امضا کردند، اصلآ یک خط از متن سخنرانی او را نخونده بودند، و گرنه...(این قسمت به علت اعتراض یکی از دوستان سانسور شد). در این رابطه اشاره به یک خاطره، مناسب به نظر می رسد. سه چهار سال پیش، یکی از دوستان کرمانی من که چند روزی به شهر خودش رفته بود، بعد از بازگشت، خیلی پر حرارت داشت از شرکت خودش در تجمع دانشجویی حمایت از محسن کدیور صحبت می کرد. از او پرسیدم که آیا می دانی کدیور، آخوند است؟ با تعجب جواب داد: نه بابا!!؟
۳- سر دبیر یکی از روزنامه ها، در برابر معترضان به حکم آقاجری، اینطور اظهار نظر کرده بود که: «چرا سلمان رشدی که خارجیه باید اعدام بشه، اما مشابه داخلی او نباید اعدام بشه؟» به نظر می رسه، ایشان با این سخن خود، مسأله سلمان رشدی رو لوث کرد و جنایت او را سبک جلوه داد.
۴- تو بعضی از تجمعات، عکس هايی از مرحوم شريعتی ديده می شد و از آقاجری به عنوان شاگرد شريعتی ياد می شد. بی مناسبت نیست که این نظر را هم اظهار بنماییم: « به نظر می رسه، خیلی از اونهایی که از شریعتی دم می زنند، اگر چند تا از کتابهای او را بخوانند از او زده خواهند شد و بر عکس خیلی از اونهایی که از شریعتی خوششون نمی آد، اگر کتاب های او را مطالعه کنند عاشقش خواهند شد. » اگر باور ندارند، امتحان کنند!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

آرمانشهر در گوگل فارسی

اگر کلمات به کار رفته در این وبلاگ را در گوگل فارسی سرچ کنید، یکی از منابعی که معرفی خواهد شد، آرمانشهر است. مثلآ اگر همین کلمۀ « آرمانشهر» را سرچ کنید، اولین چیزی که خواهید دید ما هستیم. مبارک است!
------------------------------------------------------------------------------------------------------

حال نداد
نمی دانم چرا با اين يادداشتی که در بالا نوشتم(به نظر می رسه...)، اصلآ حال نکردم!
+ حامد ; ۱:۱٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۱/٩/۳
comment نظرات ()