آرمانشهر

ارتجاع


دیروز:
ایران پیشتاز مبارزه با آمریکا شناخته می شد. مردم جهان شعار «مرگ بر آمریکا» را با ایران می شناختند. تسخیر سفارتخانه آمریکا در تهران و شهادت چهارصد نفر ایرانی در مکه بخاطر شعار مرگ بر آمریکا، از فصل های مهم آن دوران هستند.

امروز:
وقتی انتفاضه فلسطین شروع شد، وقتی کشتار جنین صورت گرفت، وقتی قتل عام های روسیه در چچن رخ داد، وقتی آمریکا پنج هزار افغانی را به قتل رساند، وقتی آمریکا بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی شناخت وقتی ...در بسیاری از کشورهای جهان راهپیمایی و تظاهرات در اعتراض به جناتکاران آمریکایی و صهیونیستی و روسی صورت گرفت. اما در هیچکدام از این موارد، ایران اولین کشور نبود.

این روزها هم در کشورهای مختلف جهان، بر ضد جنگ افروزی و سلطه طلبی دولت آمریکا تظاهرات برگرارمی شود: از کره جنوبی گرفته تا خود آمریکا. از مسلمان گرفته تا غیر مسلمان. از جهان سومی گرفته تا جهان اولی. از عرب گرفته تا غیر عرب. از همسایه عراق گرفته تا غیر همسایه عراق. اما ایران...
در ایران جز بی تفاوتی، جز سکوت و جز خمودگی چیزی دیده نمی شود. نه بیانیه ای، نه اعتراضی، نه تظاهراتی. انگار نه انگار که روزی مدعی مبارزه با شیطان بزرگ بوده ایم.

نه! ما دیگر پیشتاز نیستیم. حزب اللهی های ما هم دیگر پیشتاز نیستند. آنها اگر سازمان تبلیغات اعلام نکند، اصلآ به فکرشان نمی رسد که بر سر شیطان فریادی بکشند.

بگذار از ترکیه لائیک، صدای مرگ بر آمریکا به گوش برسد و حتی پرچم آمریکا به آتش کشیده شود، اما در ایران استکبارستیز دیروز، صدای له له مشتاقان وصال با آمریکا تو را دچار تهوع کند.
+ حامد ; ٦:٥۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۱/۱٠/٢٩
comment نظرات ()