آرمانشهر

منجیان عراق

الحمدلله که ارتشهای آمریکا و انگلیس بالأخره بعد از سه هفته مبارزه، موفق شدند مردم عراق را از شر صدام خلاص کنند و نهال آزادی و رفاه را در این سرزمین مصیبت زده بکارند. اما حیف و صد حیف که یک سری از مسائل هست که نمی شود آنها را فراموش کرد. مثلاً:

-تنها تا سال 1999 بر اثر کمبود مواد غذایی و دارویی ناشی از تحریمهایی که زیر فشار آمریکا علیه عراق صورت گرفت، یک میلیون و دویست هزار نفر از مردم این کشور تلف شدند.

-در طول جنگ سال 1991، در مجموع بین 3 هزار تا 6 هزار میلیون گرم اورانیوم ضعیف شده توسط ارتش آمریکا بر سر مردم عراق ریخته شد که اثرات ناگوار آن تا سالها ادامه خواهد داشت. شیوع انواع سرطان و تغییرات ژنتیکی از این جمله است. اکنون افراد زیادی در بعضی مناطق عراق دارای فرزند ناقص الخلقه شده اند و به این علت بعضی از عراقی ها ازدواج نمی کنند و بعضی زوجها نیز از تولید نسل به علت ترس از فرزند ناقص جلوگیری می کنند. این نقص عضو و انواع گوناگون سرطان و بیماریهای مختلف می تواند به نسلهای آینده منتقل شود. (آمریکا بدون نقاب، سید هاشم میرلوحی، صفحات۵۵ تا ۵۸)

- مسأله دیگر ارتباط دیرینه صدام با «سیا» است که خود آمریکایی ها به آن اعتراف دارند.«راجر موريس»، عضو اسبق شوراي امنيت ملي آمريكا در زمان رياست جمهوري جانسون و نيكسون در دهه هاي 60 و 70 ميلادي، در سر مقاله اي با عنوان «ستمگري كه رشدش 40 سال طول كشيد» در روزنامه نيويورك تايمز 23 اسفند 81 فاش كرد: حزب بعث با كمك مستقيم سيا به عنوان وزنه اي در مقابل حزب كمونيست عراق به قدرت رسيد و صدام شخصاً از پيش از كودتاي سال 1963 با سازمان سيا در ارتباط بود.


این آقاهه که داره به صدام دست میده کیه؟ یه کم شبیه رامسفلد نیست؟
+ حامد ; ۳:۳٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٢/۱/٢۱
comment نظرات ()