آرمانشهر

ضعیفید آقا!


خیلی ها از خط امام دم می زنند، اما جمله ای از امام نمی آورند که بگویند خط امام یعنی چه. در حقیقت می دانند که این کاره نیستند. از امروز به بعضی از سخنان جالب امام خمینی اشاره می کنم.

«ملت عدالت می خواهد، اطاق بزرگ نمی خواهد. ملت وزارتخانه می خواهد، وزارتخانه اسلامی، نه آن وزارتخانه کاخ دادگستری، کاخ نخست وزیری، کاخ وزارت، هی کاخ!
کاخ مال ملت است. اینها را نکنید! این تزئیناتی که الآن در این کاخ ها موجود است، علاوه بر اینکه بسیارش یا بعضیش از محرمات است و حتمآ باید دولت توجه کند به آن، دولتی که می گوید دولت اسلامی است و هستند، نباید تحت تأثیر واقع شود و هر طوری سابق بود.
حالا همان طوری که در زمان محمدرضا شاه خان بوده است ، حالا همان فرم باشد (!) پس شما چه کاره اید ؟ تو که می گویی من مسلمان هستم ، چه کاره هستی ؟ ما یکی یکی باید بگوییم؟ دانه دانه باید بشماریم؟ اینها باید اصلاح بشود. شماها من می دانم شما مسلمانید...اینها همه متعهدند، همه مسلمانند، لکن ضعیف النفسند.
می ترسند که مبادا یک وقت میهمانی از اجانب بیاید در کاخ دادگستری یا در کاخ نخست وزیری و اینجا ببینند که یک چیز محقری است، باید حتماً به فرم غرب باشد (!) ضعیفید آقا ، تا ضعیفید زیر بار اقویا هستید . آن وقتی که نفس شما قوی شد و اعتنا نکردید، اعتنا به این زخارف نکردید، آن وقت است که از شما حساب می برند. »
صحیفه نور، جلد5، صفحه 149
+ حامد ; ۸:٢۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٢/۳/٤
comment نظرات ()