آرمانشهر

من کارم خيلی درسته!

 

این روزها اتفاقات قابل توجه زیادی روی داده است که هرکدام می توانستند بهانه ای برای یک یادداشت  باشند. اما کو حس و حال نوشتن؟  بهمین خاطر بطور خلاصه موضع خودم رو در مورد هرکدام از این وقایع به اطلاع می رسونم:

 

- مسأله پذیرش یا عدم پذیرش پروتکل الحاقی پیمان منع گسترش سلاحهای هسته ای. اینطور که بوش میاد و از اول هم می آمد، حضرات بزدل قرار است این الحاقیه ننگین را امضا کنند. مبارک است!

- یکساله شدن آرمانشهر.( آیا کاری بیهوده تر از وبلاگنویسی سراغ دارید؟)

- درگذشت ادوراد سعید نویسنده مسیحی فلسطینی که یک روشنفکر به معنای واقعی کلمه بود. اگر اهل مطالعه هستید کتاب «شرق شناسی» او را که عبدالرحیم گواهی به فارسی ترجمه کرده، حتماً مطالعه کنید.

- عملیات شهادت طلبانه «هنادی» دختر 27ساله فلسطینی که ضربه سنگینی به صهیونیستها وارد کرد و دل هر مسلمان دلسوخته ای را خنک کرد!

- تجاوز اسرائیل به خاک سوریه که ناراحت کننده تر از خود تجاوز، عکس العمل ضعیف سوریه  و جهان اسلام نسبت به آن بود.

- درگذشت نیل پستمن، کارشناس آمریکایی رسانه های ارتباط جمعی که نظرات بدیع و خلاف مشهورات زمانه ای در باب تکنولوژی و رسانه ها داشت (نمی دانم چه سری بود که دو متفکر شایسته در فاصله ای  کوتاه از دست رفتند).  توصیه می کنم حتماً کتابهای زیر را که از او به فارسی ترجمه شده اند مطالعه کنید که اگر مطالعه نکنید نیمی از عمرتان در فناست:

           تکنوپولی؛ تسلیم فرهنگ به تکنولوژی

           زندگی در عیش، مردن در خوشی

           زوال دوران کودکی

مترجم هر سه کتاب، دکتر صادق طباطبایی است و جالب اینجاست که ناشر کتابها انتشارات صداو سیما (سروش) است. اگر صدا و سیما واقعاً به مضامین این کتابها معتقد بود باید کار خود را تعطیل می کرد.

- اعطای جایزه صلح نوبل به یک زن ایرانی که هیچ شکی در سیاسی بودن آن وجود ندارد.

-  تأیید حکم اعدام اعضای باند قتلهای زنجيره ای کرمان که برای این نکبتها مجازاتی جز اعدام قابل تصور نبود.

- و بالاخره نزدیک بودن شروع به کار سایت اینترنتی «نقد دین ستیزی» که البته هنوز اسم و آدرس مشخصی برای اون تعیین نشده  و خوشحال می شم اگر در این مورد به ما کمک کنید!

+ حامد ; ٩:٢٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٢/٧/٢٤
comment نظرات ()