یک خبر تقریباً منتشر نشده :

حمله به سفارت انگلیس در تهران
uk.jpg

فردی به نام « محمد حسن حکیمی نصر آبادی»، اواسط هفته گذشته (11 فروردین )در اعتراض به تهاجم نامشروع آمریکا و انگلیس به عراق و کشتار غیر نظامیان این کشور، با هدایت یک خودروی وانت بار حامل سوخت به سمت سفارت انگلیس در تهران، آن را به درب سفارت کوبید. شدت برخورد به حدی بوده است که راننده وانت در اثر جراحات وارده در گذشته است.
پس از كشته شدن محمدحسن حكيمي، اطلاعيه مراسم ختم او با عنوان «بسم رب الشهدا و الصديقين» منتشر شده است و در آن از «درگذشت شهادت گونه» سخن رفته است.
با این حال، حرکت اعتراض آمیز شخص مزبور، از سوی وزارت امورخارجه برخوردی تصادفی و غیر عمدی بیان شد. ضمنآ این عملیات در محافل خبری داخلی بازتاب چندانی نداشته است.
گفته می شود حکیمی پیش از این اقدام، قصد سفر به عراق را داشته است تا در مبارزه علیه اشغالگران انگلیسی و آمریکایی شرکت کند، اما تلاش وی برای عملی شدن این تصمیم با ناکامی مواجه شده است.
حکیمی، متولد یزد، ساکن تهران (شهرک فرهنگیان تهرانپارس) و کارمند اداره برق بوده است. وی متأهل و صاحب سه فرزند دختر بوده است.

/ 9 نظر / 15 بازدید
احمد

سلام اقا حامد ممنون که لينک منبرنت را به صفحه ات دادی و مارو شرمنده کردی....من هم وقتی شنیدم یک وانت به دیوار سفارت انگلیس برخورد کرده است احتمال دادم که کاری اعتراض امیز باشد ...به هر حال دنیا دنیای مصلحت ها و توجیههاست

بنده خدا

گناه خودکشی اون بيچاره سر جای خود، به نظر من کسانی که اين حرکات رو تئوريزه ميکنن (مثل مصباح يزدی) هم در مرگش شريک هستند.

حسن صباح

سلام حامد جان ! ممنون که بهم سرزدی . ولی راجع به اين مطلب ديوار سفارت اگر از متخصص اينکار ( تروريست ! ) بپرسی بايد بگم که به نظر اين حرکت عمدی نبوده چون اگر عمدی بود بايد بجای موادی چون نفت و گازوئيل از بنزين استفاده می کرد . بهر حال خدا بيامرزدش . لااقل اين ها را ترساند .

me

سلام آقا حامد، خوشحال ميشوم اگر منبع خبرتان را ذکر کنيد.به من هم سر بزنيد.....

Haji

حامد جان ماليسيدی. اين کجاش منتشر نشده؟ شما خواب بودی حتما. در ضمن اگر حمله بود اون بابا نفت نمی ذاشت تو ماشين. سينتکس می ذاشت. احمق بيشتر از سرعت مجاز ‌رفت و زد و بچه‌هاش رو يتيم کرد.

حامد (آرمانشهر)

در جواب Haji: تیتر خبر، یک خبر «تقریباً» منتشر نشده است که منظور از آن مسأله عمدی بودن این حرکت و ارائه برخی اطلاعات در مورد عامل آن است، نه اصل ماجرا.

چشمه

اگر خبرت درست باشه اصلا دور از انتظار نيست.

یه نفر

دمش گرم! کاشکی یک نفر هم پیدا می شد و چندتا کوکتل مولوتف می انداخت تو دفتر شرکت نفتی صهیونیستی-انگلیسی شل و همینطور دفتر ‌‌BBC در تهران.

تحلیل گر

البته معلوم نيست که واقعا اين حرکت عمدی باشد . شما هم نبايد اين قدر مطمئن حرف بزنيد چون سياست پدر ومادر نميشناسد و حادثه هم خبر نمی کند.