ضعیفید آقا!


خیلی ها از خط امام دم می زنند، اما جمله ای از امام نمی آورند که بگویند خط امام یعنی چه. در حقیقت می دانند که این کاره نیستند. از امروز به بعضی از سخنان جالب امام خمینی اشاره می کنم.

«ملت عدالت می خواهد، اطاق بزرگ نمی خواهد. ملت وزارتخانه می خواهد، وزارتخانه اسلامی، نه آن وزارتخانه کاخ دادگستری، کاخ نخست وزیری، کاخ وزارت، هی کاخ!
کاخ مال ملت است. اینها را نکنید! این تزئیناتی که الآن در این کاخ ها موجود است، علاوه بر اینکه بسیارش یا بعضیش از محرمات است و حتمآ باید دولت توجه کند به آن، دولتی که می گوید دولت اسلامی است و هستند، نباید تحت تأثیر واقع شود و هر طوری سابق بود.
حالا همان طوری که در زمان محمدرضا شاه خان بوده است ، حالا همان فرم باشد (!) پس شما چه کاره اید ؟ تو که می گویی من مسلمان هستم ، چه کاره هستی ؟ ما یکی یکی باید بگوییم؟ دانه دانه باید بشماریم؟ اینها باید اصلاح بشود. شماها من می دانم شما مسلمانید...اینها همه متعهدند، همه مسلمانند، لکن ضعیف النفسند.
می ترسند که مبادا یک وقت میهمانی از اجانب بیاید در کاخ دادگستری یا در کاخ نخست وزیری و اینجا ببینند که یک چیز محقری است، باید حتماً به فرم غرب باشد (!) ضعیفید آقا ، تا ضعیفید زیر بار اقویا هستید . آن وقتی که نفس شما قوی شد و اعتنا نکردید، اعتنا به این زخارف نکردید، آن وقت است که از شما حساب می برند. »
صحیفه نور، جلد5، صفحه 149

/ 5 نظر / 16 بازدید
محمد ديده ور

سلام حامد جان! درباره آن پيام و همينطور اين مطلبت شرمنده ام كردي. من قابل اين حرفها نبوده ام. بابت همه دير سر زدن ها و ... هم معذرت مي خواهم. دعيم كن كه سخت محتاجم. موفق و مويد باشي. يا علي

hosein|ghandeasal

سلام هر دفعه که ميام وبلاگت بيشتر ازت خوشم مياد وای من نفهميدم تو چرا اين همه علامت تعجب گذاشتی؟ جدی می گما دعا کن امتاحانامو خوب بدم يا علی

محمد فرقانی

سلام عزيزم چطوری خوبی صحبتهای امام مثل شعرهای حافظ می ماند صد نفر فال می گيرند يک شعر در می آيد و همه برداشت خودشون رو می کنند و تازه کيف می کنند که حافظ چند هزار سال پيش می دونسته که فال اينا امروز چيه عزيزم تو بهتره برداشتت رو از صحبتهای حضرت امام (ره) بگی تا بشه روش بحث کرد. چون امروز همه وقتی کم ميارند ( از نماينده مجلس - رئيس جمهور و جبهه ملی گرفته تا شورای نگهبان و رهبری) سری به قبرستان می زنند و از ميان صحبتهای امام يک فال برای خودشون می گيرند و پشتش قايم می شوند. ای کاش زنده بود و می ديد اين جماعت قدرت طلب ریاکار چه بر سر راهش انقلابش و آرمانهايش آورده اند. روحش شاد و يادش گراميباد.

aty aty

سلام. خسته نباشی. خيلی خوبه که آدما همه مثل تو پيرو خط حق باشند اما نيستند. راستی وبلاگم رو آب و جارو کردم اگه بيايی و سر افرازمون کنی ممنون ميشيم. ما هم مهمان نوازيم.

احمد

سلام اقا حامد .بالاخره منبرنت اماده شد.منتظرتان هستم.لينکتان هم در خانه دوم خواهد امد.