ارتجاع


دیروز:
ایران پیشتاز مبارزه با آمریکا شناخته می شد. مردم جهان شعار «مرگ بر آمریکا» را با ایران می شناختند. تسخیر سفارتخانه آمریکا در تهران و شهادت چهارصد نفر ایرانی در مکه بخاطر شعار مرگ بر آمریکا، از فصل های مهم آن دوران هستند.

امروز:
وقتی انتفاضه فلسطین شروع شد، وقتی کشتار جنین صورت گرفت، وقتی قتل عام های روسیه در چچن رخ داد، وقتی آمریکا پنج هزار افغانی را به قتل رساند، وقتی آمریکا بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی شناخت وقتی ...در بسیاری از کشورهای جهان راهپیمایی و تظاهرات در اعتراض به جناتکاران آمریکایی و صهیونیستی و روسی صورت گرفت. اما در هیچکدام از این موارد، ایران اولین کشور نبود.

این روزها هم در کشورهای مختلف جهان، بر ضد جنگ افروزی و سلطه طلبی دولت آمریکا تظاهرات برگرارمی شود: از کره جنوبی گرفته تا خود آمریکا. از مسلمان گرفته تا غیر مسلمان. از جهان سومی گرفته تا جهان اولی. از عرب گرفته تا غیر عرب. از همسایه عراق گرفته تا غیر همسایه عراق. اما ایران...
در ایران جز بی تفاوتی، جز سکوت و جز خمودگی چیزی دیده نمی شود. نه بیانیه ای، نه اعتراضی، نه تظاهراتی. انگار نه انگار که روزی مدعی مبارزه با شیطان بزرگ بوده ایم.

نه! ما دیگر پیشتاز نیستیم. حزب اللهی های ما هم دیگر پیشتاز نیستند. آنها اگر سازمان تبلیغات اعلام نکند، اصلآ به فکرشان نمی رسد که بر سر شیطان فریادی بکشند.

بگذار از ترکیه لائیک، صدای مرگ بر آمریکا به گوش برسد و حتی پرچم آمریکا به آتش کشیده شود، اما در ایران استکبارستیز دیروز، صدای له له مشتاقان وصال با آمریکا تو را دچار تهوع کند.

/ 13 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Ardavan

فهميدن که عربده کشی سودی نداره و به جای اينکارا بايد يخوردم به وضع دربو داغون خود ايران رسيد. بجای پيراهن عثمان کردن فلسطين بايد به مردم فقير ايران رسيد. وگرنه وقتی مردم فلسطين خودشون از جنگ خسته شدن ماها چيکاره ايم که سرمايه اين مملکت رو دودستی تقديم حماس و حزب الله کنيم. همين کارا بهانه دست شارون ابله ميده. يادم هست از دهان خود ياسر عرفات شنيدم که گفت ضربه اساسی رو اسرائيل به ما نزد. بلکه ايران زد

چشمه

خوبه تو صدات در مياد اونم تو وبلاگ. ما نه كه پيشتاز نيستيم بلكه اينايي كه من ميبينم شرمنده هم هستن. متأسفانه مسأله با يه روز و دو روز به اينجا نميرسه بلكه مسايل زيادي دست به دست هم داده و اين وضع رو درست كرده. چي بگم . نوشته هاي اين وبلاگها هم اگر چه بي امضاست ولي عبرت آموزه .. تازه همه بچه هاي مثبتن كه به وبلاگ تو سر ميزنن.

فرزند ایران

مشکی شما اينجاست که نمی خواهيد باور کنيد اسير بازيچه های سياسی همين «شيطان بزرگ»امريکا شده ايد! نمی خواهيد باور کنيد اشغال سفارت«تسخير لانه جاسوسي» بازيچه ی ۲حزب دموکرات و جمهوری خواه امريکا بود نه تسخير به دست دانشحويان ...!‌ در حقيقت حزب جمهوری خواه پس از انکه کارتز مفت خور و آشغال توطئه ای برای از کار اننداختن نوسازی و پيشرفت در ايران را به انجام رسانيد و فاجعه اسلامی ۵۷ را به وجود اورد بسيار به خود می پيچيدند!‌و می خواستند ضربه ای به حزب دموکرات بزنند...در راستای ان به مزدوران حزب اللهی خود دستور دادند سفارت را بگيرند تا کارتر مجبور به استعفا شود!! گروگانها انقدر نگاه داشته شدند تا کارتر استعفا داد و درست روزی که ريگان در کنگره شوگند ياد می کرد گروگانها آزاد شدند! و آبروی از دست رفته جمهوری خواه ها به دست آمد و باعث گرديد دموکراتها به مدت ۱۴ سال از صفحه روزگار محو شوند! الن هم که سکوت را می بينيد برای اين است که تاريخ مصرف اين چاکران حلقه به گوش گذشته است! شايد هم اردوان راست می گويد!!

فرزند ایران

مگر آن موقه که بر ضد همين شيطان عربده می کشيدند گلی به روی اين ملت زده بودند که امروز مثل چاکر حلقه به گوش نشسته اند کاری انجام دهند؟ هيچ وقت نفهميدند که بايد در سياست ماجراجويی نکرد! و ساکت هم ننشست!! چه اشکالی داشت ما هم هميشه رويه معتدلی می گرفتيم تا نه مثل امروز خوار شويم و نه مثل ديروز توی سرمان بکوبند!! چه می شد همان سياست گزاران دولت شاهنشاهی که به راستی خبره سياست بودند باز می گشتند...به خاطر داشته باشيد نمی شود گفت مرگ بر همه! مرگ بر شوروی مرگ بر امريکا مرگ بر فرانسه مرگ بر انگليس مرگ بر مصر مرگ بر آلمان غربی مرگ بر مراکش مرگ بر صدام مرگ بر اسرائيل مرگ بر منافقين مرگ بر چکسلواکی مرگ بر عرفات مرگ بر ضد ولايت فقيه! نتيجه سياستهای خارجی رژيم اسلامی در سالهيی که می فرماييد جز دشمن تراشی و جنگ ويرانی چيز ديگری نبود!

حسن صباح

سلام . حامد جان خسته نباشی . استفاده کردم . موفق باشی

حامد

در جواب آریامهر:۱ـ همانطور که گفته اید:" کارتر مفت خور...فاجعه اسلامی ۵۷ را به وجود آورد". پس نتیجه می گیریم حزب اللهی ها، مزدور حزب دموکرات بوده اند. اما معلوم نیست چرا همین حزب اللهی ها که در کنترل حزب دموکرات بوده اند، در توطئه ای که علیه این حزب تدارک دیده شده شرکت می کنند. مگر کارد دسته خود رامی برد؟ ۲- اگر کارتر انقلاب را به وجود آورد، پس چطور اسناد فراوانی که از لانه جاسوسی بدست آمد، بیانگر توطئه های گوناگون آمریکا برای نابودی این انقلاب بودند؟( لابد می دانید که هنوز بعد از بیست و دو سال، انتشار این اسناد در آمریکا که خود را مهد آزادی بیان می داند ممنوع است.)

حامد(آرمانشهر)

ادامه جواب به فرزند ایران( آریامهر):۳- اگر آمریکا انقلاب را به وجود آورد، پس چرا سلاح هایی را که ایران قبل از انقلاب هزینه میلیاردی آن را پرداخت کرده بود، به ایران پس از انقلاب تحویل نداد؟ چرا اموال ایران را در بانکهای خود بلوکه کرد؟ چرا جنگ تحمیلی را علیه این انقلاب نوپا به راه انداخت؟( لابد اعترافات این روزهای سران آمریکا را مبنی بر تجهیز صدام، علیه ایران شنیده اید.)چرا هواپیمای مسافربری ایران را هدف قرار داد؟ چرا سکوهای نفتی بوشهر را در سال۶۷ منهدم کرد؟ چرا در کنگره آمریکا بودجه ای برای نابودی این انقلاب تصویب شد؟ چرا این انقلاب را تحریم اقتصادی کرد؟چرا نگذاشت خط لوله گاز از ایران عبور کند؟چرا این انقلاب را محور شرارت می داند؟ چرا...؟ همانطور که می بینید هم دموکراتها و هم جمهوریخواهان در تضعیف این انقلاب شریک هستند و اختلافی با هم ندارند.۴- راستی مدرک شما برای ادعای جالبی که کرده اید چیست؟ خوشحال می شوم مرا نیز از اسنادی که در اختیار دارید، مطلع کنید؟!

حامد ( آرمانشهر)

ادامه جواب به فرزند ایران:۵- ضمناً کارتر به هیچ وجه استعفا نداد. بلکه نتوانست برای بار دوم رأی بیاورد.۶- در مورد «سياست گزاران خبره دولت شاهنشاهی» هم بزودي یادداشت های جالبی از زبان خود آنها در این وبلاگ خواهد آمد که شما را به مطالعه آنها دعوت می کنم.

مهمه؟

سلام.بعضي ها موافقت ومخالفتهاشون موسميه!مثل باد موسمي. زود هم تموم ميشه.ثانيا در جواب به اون دوست عزيزي كه خيلي مؤدبانه صحبت كردن بايد بگم تا شما هستين چرا رو حانيها؟شما و امثال شما بريد به درك تعداد افرادي كه راحت ميشن خيلي بيشترن.

hamed

يا حق . اول سلام . خسته نباشی اقا حامد ! دستت درد نکنه ادرسی که فرستاده بودی رسيد ممنون . يه سوال دارم چند روزيه که هر مطلبی روی وبلاگ ميزارم يا حذف ميشه يا اينکه وارد سايت نميشه . مثلا ديروز مطلبی گذاشتم هنوز وارد سايت نشده . همينطور امروز هم مطلبی گذاشتم . ولی هنوز وارد سايت نشده . البته توی ارشيو و مديريت دارمش ولی توی سايت نيس . برای شما هم اين مشکل پيش مياد يا وبلاگ من مشکل پيدا کرده ؟