امام جمعه بغداد: به روش امام خمینی با آمریکا مبارزه خواهیم کرد


ده‌ها هزار تن از مردم بغداد به دنبال خطبه‌هاي شديداللحن خطيب نماز جمعه‌ي اين شهر، در هشدار به نيروهاي آمريكايي مستقر در عراق و اعتراض به فروپاشي سازمان ملل، تظاهرات گسترده‌اي را برگزار كردند.

به گزارش شبكه‌ي تلويزيوني العربيه، دكتر احمد الكبيسي امام جمعه بغداد در خطبه نماز گفت : «‌قبل ازاينكه بغداد سقوط كند، چيزهاي عظيم‌تري سقوط كردند و اولين آنها سازمان ملل و شوراي امنيت بود كه ثابت كردند، چيزي جز ابزاري در دست قدرتمندان جهت تسلط بر مردم مظلوم نيستند.»
خطيب جمعه‌ي بغداد تاكيد كرد: « دومين سقوط، سقوط اتحاديه‌ي عرب بود كه با اين سقوط عمرو موسي (دبيركل اين اتحاديه) بايد به كم ارزش بودن اين اتحاديه و نقش خود پي ببرد.»
وي سومين سقوط را سقوط سازمان كنفرانس اسلامي با 57 كشور عضو آن دانست كه با تمام اعضاي عرب و مسلمانش ثابت كرد، هيچ قدرتي در دفاع از حقوق خود ندارد.
دكتر احمد الكبيسي افزود: «چهارمين سقوط قبل از بغداد، سقوط سازمان دفاع از حقوق بشر بود كه ثابت كرد چيزي جز ابزاري مانند ديگر سازمان‌ها نيست.»
اما پنجمين سقوط از ديـد خطيب نماز جمعه بغداد، سقوط آمريكا بود. الكبيسي با اشاره به سقوط آمريكا اظهار داشت: «هرگز در تصور جهان اينگونه نبود كه كشوري با ادعاي دفاع از حق و عدالت آن هم در زماني كه انگليس معروف به استعمار بـوده است، اين چنين چهـره‌ي كريه خود را نمايان كنـد.»
دكتر احمد الكبيسي هم‌چنين گفت: «نظام حاكم صدام، رييس جمهور عراق تنها براي حفظ آبرويش در مقابل آمريكايي‌ها ايستاد و اين نظام حاكم بود كه پشت مردم را در مبارزه با اين اشغالگران خالي گذاشت و با خيانت به مردم در ميدان نبرد آنها را تنها گذاشت. در غير اين صورت مردم شهرهايي چون نجف، بصره و كربلا 20 روز بدون تكه‌اي نان در مقابل اشغالگران ايستادگي كردند.»
دكتر الكبيسي افزود: «مردم عراق با سلاح‌هاي سبك در مقابل تجاوزگران ايستادگي كردند؛ اما آمريكا مي‌گفت كه نظام صدام سلاح كشتار جمعي دارد. مطمئن باشيد اگر اين نظام اين سلاح‌ها را در اختيار داشت، قطعا براي حفظ حكومتش از آنها استفاده مي‌كرد.»
وي با اشاره به ادعاهاي آمريكا افزود: «آمريكا بهتر است اين دروغ‌ها را به مردم خود بگويد؛ زيرا ما مي‌دانيم اين ادعاها دروغي يبش نيست و آمريكا به نمايندگي از اسراييل به خاكمان تجاوز كرده است.»
دكتر الكبيسي افزود: «چه كسي مي‌تواند به اين جنگ بگويد جنگ آزادسازي. در حالي كه حمله‌ي وحشيانه‌ي آمريكا به عراق منجر به سوزاندن كتابخانه، موزه و غارت تمدن و فرهنگ مردم عراق شده است.»
خطيب جمعه‌ي بغداد با اشاره به حكومت آينده‌ي عراق گفت، اين حكومت بايد سه شرط را دارا باشد:

1- منتخب مردم عراق باشد و به انتخاب آمريكا تشكيل نشود.
2- حكومت تشكيل شده بايد ثروت‌هاي طبيعي عراق را محافظت كند و ضمن دفاع از اين ثروت‌ها آنها را به نفع مردم اين مرز و بوم به كار گيرد، نه به نفع آمريكا.
3- مرحم زخم مردم عراق شود.»

دكتر الكبيسي افزود: «ما طي جلسه‌اي با روحانيان شيعه‌ي نجف و كربلا به توافقاتي رسيده‌ايم. از جمله اين توافقات عبارتند از:

1- برگرداندن تمام اموال مسروقه از شيعيان و سنيان ساكن در شهرهاي مختلف عراق به صاحبان اصلي آن.
2- تشكيل كميته‌اي از برادران سني و شيعه كه اين كميته بر امور داخلي عراق نظارت خواهد كرد. حكم اين كميته شرعي و ديني است و مخالفت با آن شرعا حرام است.
3- هر حكومتي كه بخواهد در عراق تشكيل شود، در صورتي كه اين كميته آن را به رسميت نشناخت، رسمي نخواهد بود و ما از طريق دعوت مردم به تحصن و تظاهرات با آن مخالفت خواهيم كرد و اين همان كاري است كه امام خميني (ره) در ايران كرد و سرانجام رژيم شاه را سرنگون كرد.»

دكتر الكبيسي در خطبه‌ي دیروز خود تاكيد كرد، اگر مردم سني و شيعه‌ي عراق متحد باشند و متحد عمل كنند، هيچ اجنبي نخواهد توانست بر ما حكومت كند.

پس از پايان خطبه‌هاي نماز جمعه مردم با سر دادن شعارهايي سرشار از خشم به نيروهاي آمريكايي هشدار دادند، در صورت عدم خروج از خاك عراق، اقدام به بيرون راندن آنها خواهند كرد.
از جمله ديگر شعارهاي تظاهر كنندگان وحدت مردم و حوزه‌ي علميه، وحدت سني و شيعه و رهبريت حوزه علميه در عراق بود.
منبع: سایت بی عنوان

/ 7 نظر / 18 بازدید
صهبا

سلام.اميدوارم اين مردم به اونچه می خوان برسن.موفق باشيد!

achbar agha

سلام. من اميدوارم که مردم عراق خمينی بازی رو بذارن کنار و از تجربه ايران عبرت بگيرن! چه اشکال داره که به طريق مردم عراق جلوی امريکا بايستن؟

یک نفر

من نمی دونم. چه گیری دادی به اسراییل.اینهمه مسلمونا خاک دارن ولی یهودیا که خاک خودشونو می خوان؟؟؟ تازه اگر ایرانی باشی به حکم کورش بزرگ یهودیان و اسراییل را باید حمایت کنی

حسن صباح

سلام موفق باشی . استفاده کردم / راستی مثل اينکه قراره يک رقيب به پرشين بلاگ پيدا بشه : www.blogsky.com

سيد

سلام.أقايان يك نفر و اكبرأقا! الف)خميني بازي نيست!بازي مرام شما و امثال شماست نه يك مرد دين كه توانست بدون مسخره بازيهايي كه الان در جامعه مد شده كشوري را طي 20 سال اداره كند ب)خاك خودشون؟جالبه!خود اسراييليها(يهوديان صهيونيست) به حرف شما ميخندند!ببخشيد!اقاي كورش اينهمه فجايع اسراييليها رو ديده بودند؟ ج)يهوديها (با توجه به قانون اساسي)براي ما محترمند!اما داداش جون يهودي يه خورده با صهيونيست اسراييلي (كه براي رسيدن به اهداف خودشون حاضرند جان هزاران يهودي رو هم قرباني كنند)فرق دارهز

حامد

در جواب یک نفر: من اگر ایرانی باشم باید از اسرائیل متنفر باشم. چون همین یهودیانی که کوروش آنها را آزاد کرد، بعدها حق نمک را نسبت به ایرانیان ادا کردند و در زمان اردشیر دوم، بدون اینکه کوچکترین آسیبی از طرف ایرانیان نسبت به آنها وارد شده باشد هفتاد و هشت هزار ایرانی را در عرض دو رو روز قتل عام کردند. و امروز هم سالگرد این کشتار را تحت عنوان عید پوریم جشن می گیرند. تصویری دلچسب(!) از این جنایت را می توانی در کتاب «استر و مردخای» یهودیان مطالعه کنی.

hamed

ای زکی نکنه مردم عراق هوس بدبختی کردن