معرفی کتاب

هدف اصلی من از راه اندازی وبلاگ آرمانشهر، انتشار مطالبی در مورد صهیونیسم و موضوعات گسترده مرتبط با آن بود. به دلایل مختلف، گاهی اوقات از این هدف دور شده ام. برای نزدیک شدن به این هدف، امروز به معرفی سه کتاب جالبی که در مورد صهیونیسم در دو ماه گذشته منتشر شده اند می پردازم:
1-  «ساسانیان3»، نوشته ناصر پورپیرار، چاپ خارج از کشور (به برکت آزاداندیشی وزارت فخیمه ارشاد دولت اصلاحات)
این کتاب، هشتمین کتاب از مجموعه «تأملی در بنیان تاریخ ایران» است که مطالب آن به راستی حیرت آور و خواندنی است. بارها گفته ام و بار دیگر می گویم که هرکس این مجموعه را مطالعه نکرده باشد نیمی از عمرش در فناست. مخصوصاً سه جلد آخر این مجموعه، یعنی ساسانیان1، ساسانیان2 و ساسانیان3 را حتماً بخوانید تا با ابعاد فاجعه آمیز و دور از ذهن تحریفات یهود در تاریخ ایران آشنا شوید.
2-  «فرزندان استر»، به کوشش هومن سرشار (از یهودیان ساکن خارج کشور)، ترجمه مهرناز نصریه، نشر کارنگ
این کتاب مجموعه مقالاتی است درباره تاریخ و زندگی یهودیان در ایران که بیشتر نویسندگان آن هم یهودی هستند. ناشر انگلیسی آن، «مرکز تاریخ شفاهی یهودیان ایران» مستقر در کالیفرنیای آمریکا است. هر چند این کتاب حاوی مطالبی جانبدارانه به نفع یهودیان و مظلوم نماییهای فراوان بدون سند و مدرک است، اما از لابلای مطالب آن می توان اطلاعات مفیدی مخصوصاً در شناخت یهودیان مخفی، بیرون کشید. مترجم فارسی کتاب نیز در قسمتهایی که لازم بوده پاورقیهایی به کتاب افزوده است. کتاب از نظر عکس و اسناد ارائه شده جالب توجه است.
قبلاً یادداشتی داشتم در مورد «یهودیان با اسامی اسلامی»، در کتاب فرزندان استر به اسامی جدیدی از این جنس برمی خوریم که بد نیست ار فرصت استفاده کنم و به بعضی از آنها اشاره کنم:
-  حاج غلامحسین حکیم
-  ملاآقا لطف الله
-  ملامحمدتقی لیوی
-  حاج علی
-  محمدابراهیم رحمانی
-  حکیم نورمحمود
-  خاندان مهدی زاده
-  مرتضی معلم
-  عبدالله خرمیان
-  روح الله خرمیان
-  نورالله خرمیان
-  شکرالله خرمیان
-  عزیزالله عزیزی
-  حاج اسحاق فهیمیان
-  حاج میرزا یوحنا
-  حاجی شکرالله جاوید
-  نصرت الله باهر
-  عطاءالله خان حافظی
-  نورالله احتشامی
-  حاجی اسماعیل اخوان
-  حاجی حق نظر خوش بخش
-  میرزا فرج الله حکیم
-  شکرالله ربانی
-  فرج الله حکیم
-  روح الله دلیجانی
-  روح الله خال پاری
-  عبدالله باسون
-  لطف الله شکریان
-  حبیب الله فرهومند
-  فرج الله پرویزیان
-  حاجی خان حریری طلوع
-  حاجی سلیمان هارون
-  عطاءالله امیریان
-  فتح الله بینا
-  رحیم نامور
3-  «یهودیان و حیات اقتصادی مدرن»، نوشته ورنر سومبارت، ترجمه رحیم قاسمیان، نشر ساقی
کتابی است معروف در دنیای جامعه شناسی که معلوم نیست چرا در ایران اینقدر دیر منتشر شده و ناشناخته است. البته بخشهای زیادی از این کتاب قبلاً در کتاب «زرسالاران یهودی» عبدالله شهبازی آمده است. هرچند کتاب حاوی نکته سنجیها و باریک بینی های جالب توجه است، اما از ژست لیبرال منشانه نویسنده چندان خوشم نیامد. شاید من هم جزو یهودستیزهایی هستم که در مقدمه ناشر فارسی کتاب به آنها اشاره شده است!
این سه کتاب را به ترتیب دلبستگی ام به آنها معرفی کردم.

/ 7 نظر / 18 بازدید
مجتبی

آقای حامد تمام مطالبی که تاکنون درباره یهودیان در ۱۰۰ سال گذشت نوشته شده ارزش یک فصل از کتاب ساسانیان۳ استاد پورپیرار را ندارد. ایشان اولین محققی هستند که پوریم یهودیان را به عنوان یک حادثه تاثیر گذار تاریخی معرفی کرده اند اگر صاحب نظران شرق میانه ارزش این تز عالمانه و منطبق با حقایق تاریخ منطقه ما را بدانند و از سرنوشت مشترک اقوام شرق میانه در اثر نسل کشی یهودیان باخبر شوند در مدتی کوتاه این اختلافات به برادری مبدل خواهد شد.

انجمن تفکر مبانی

سلام دوست عزيز . هر کسی به قدر توان بايد در روشنگری دخيل باشد . روشنگری همانگونه که هنری فورد در يهود بين الملل ميگويد شفاست . و مقدمه ظهور حضرت صاحب عجل الله فرجه . از اينکه روشنگری ميکنيد سپاسگزارم .

مجتبی

ضمنا مترجم کتاب فرزندان استر خانم مهرناز نصريه است نه مهرناز جعفری

علی

بعد از سلام و خسته نباشيد،وبلاگ برای حقيقت با تحليلی بر نتايج انتخابات به روز شد.فعلا خداحافظ

saman

در کتاب فرزندان استر مطالب جالب و جديدی در باره يهوديان ايران آمده است.از جمله اين که در صفحه ۲۹۱ کتاب مولف نوشته که:(طبق روال معمول تاريخ يهود که بسياری مطالب در آن فراموش یا گم می شود اطلاعی از شرکت يهوديان ايران در قالی بافی دورانهای ديگر نداريم.) البته مترجم هم به طور گزنده ای در پاورقی نوشته:(این اشاره مولف محترم به قضایای تاریخ یهود از درخشان ترین جملات کتاب است.

سردار ذوالقدر، جانشين فرمانده کل سپاه پاسداران انق

در شرايط پيچيده سياسي كه قدرت‌هاي خارجي و جريان‌هاي فزون‌خواه در داخل از مدت‌ها قبل مترصد بوده و برنامه‌ريزي كرده بودند كه نتيجه انتخابات را به نفع خود تغيير دهند و از شكل‌گيري يك دولت كارآمد اصولگرا جلوگيري نمايند، بايد پيچيده عمل مي‌شد و نيروهاي اصولگرا بحمدلله با طراحي درست و چندلايه توانستند در يك رقابت واقعي و تنگاتنگ، حمايت اكثريت مردم را به خدمتگزاري بيشتر و موثرتر به آنها جلب نمايند.

Mohammad

مرگ برعلی خامنه ای قاتل اکبر گنجی