یهودیان و ایرانیان

یکی از خوانندگان وبلاگ نظر داده اند که: « من نمی دونم چه گیری دادی به اسراییل... اگر ایرانی باشی به حکم کورش بزرگ، یهودیان و اسراییل را باید حمایت کنی.»

در جواب ایشان باید بگویم: « اتفاقاً من اگر ایرانی باشم باید از اسرائیل متنفر باشم. چون همین یهودیانی که کوروش آنها را آزاد کرد، بعدها حق نمک را نسبت به ایرانیان ادا کردند و در زمان اردشیر دوم، بدون اینکه کوچکترین آسیبی از طرف ایرانیان نسبت به آنها وارد شده باشد هفتاد و هشت هزار ایرانی را در عرض دو رو روز قتل عام کردند. و امروز هم سالگرد این کشتار را تحت عنوان عید پوریم جشن می گیرند. روایتی دلچسب(!) از این جنایت را می توانید در کتاب «استر و مردخای» یهودیان مطالعه کنید.
راستی هیچ می دانید ایرانیان باستان چرا روز سیزده فروردین را نحس می شمرده اند؟ برای اینکه قتل عام مورد اشاره در چنین روزی رخ داده است.

مشروح قضیه را می توانید در اینجا مطالعه کنید.

/ 6 نظر / 17 بازدید
یک نفر

درود. نخست اینکه در زمان اردشیر نبود و خشایار شا بود. دوم اینکه روز ۱۳ و نحسی آن فرهنگی یونانی بوده که در درازای جنگهای ایران روم به ایرانیان منتقل شده.سوم اینکه مگر تازیان میلیونها ایرانی را نکشتند. چهارم اینکه کوشش بیهوده برای در افتادن بیشتر با من نکن ، چون حتما پیروز تو نخواهی بود.

یک نفر

تازهُ مگر همين عراقيها بيش از يک ميليون ايرانی را کشته و مجروح نکردند و در حالی که هنوز ۱۵ سال از آن نمی گذرد شما آنها را ملت مظلوم ميدانيد برای آنها کمک جمع می کنيد...هه هه هه...ژس کازه و کوزه خود را از کشور اهورايی ما جمع کنيد.

پوريا

سلام ... ممنون كه بعضي وقتها سراغ ما هم مياي . وقت كردي و اشكال نداشت باز هم اونورا بياين :)

چشمه

ايراني هستي يا هر جاي ديگر به اسراييل گير بده و ما از شما تشكر ميكنيم.

حامد (آرمانشهر)

در جواب یک نفر:۱) اگر به لینکی که داده بودم، رجوع می کردید، در آنجا توضیح داده است که بر خلاف نظر رایج، این فاجعه در زمان اردشیر رخ داده است نه خشایار شا. ۲) در مورد نحسی روز سیزده شاید حق با شما باشد. ۳) نه خیر، مسلمانان میلیونها ایرانی را نکشتند. ۴)شاید فکر کنید شعار می دهم، اما هدف من از بحث (یا به قول شما در افتادن) یاد گرفتن است نه پیروز شدن. ۵) حرف من این است که اگر قرار باشد رهایی یهودیان در چند هزار سال پیش توسط یک پادشاه ایرانی، دلیل بر این باشد که از اسرائیل حمایت کنیم ( آنطور که شما می گویید) بنا بر این منطق، کشتار ایرانیان توسط یهودیان دلیلی محکم تر است تا با اسرائیل دشمن باشیم.( دقت کنید). ضمناً فراموش نکنید که امروز هم یکی از جشنهای سالانه یهودیان در سالگرد همین کشتار صورت می گیرد. ۶) راستی امثال جنابعالی که تازه بعد از پانزده سال به یاد جنایت های صدام افتاده اید و ایران دوستیتان گل کرده است، آن موقع که خرمشهر و هویزه با خاک یکسان شدند کجا بودید؟ آن موقع که دختران سوسنگردی را بی حیثیت و زنده به گور کردند کجا بودید؟ کشور اهورایی شما؟

ali

چرا از فلسطين حمايت می کنيم چون در ازای ان هر بار عربها درخواست جزاير ايرنی را می کنند. چون فلسطين سرزمين ايرانی ها بوده حالا بايد بگيريم . چون با اين کار تمام کشورها برای قدر دانی با ما ارتباط برقرارا کرده اند. چون اگر اسراييل و امريکا نباشند بي لياقتی های اخوند ها را به چه کسی نسبت دهيم. اگر اسراييل نباشد خر مقدس ها را چگونه راضی کنيم .