معرفی کتاب و وبلاگ

دو کتاب ضد دينی که در اينترنت هم منتشر شده اند و جريانات دين ستيز، تبليغات زيادی بر روی آنها به راه انداخته اند عبارتند از:
۱- بيست و سه سال، نوشته علی دشتی (از همکاران ديکتاتوری رضاشاه و سناتور انتصابی دوران پهلوی)
۲- تولدی ديگر، نوشته شجاع الدين شفا (عضو تشکيلات فراماسونری "برادری جهاني"، نويسندۀ کتاب معروف "مأموريت برای وطنم" بر اساس خاطرات محمدرضا پهلوي، مشاور فرهنگی مطبوعاتی و سخنگوی دربار پهلوی) 

بنده مدتی پيش، اين کتابها را ذخيره کردم و تقريباً هر دوی آنها را بطور کامل مطالعه کردم. 
از شما چه پنهان، پيش از مطالعه اين دو کتاب، بخاطر تعريف و تمجيد فراوانی که در سايتهای ضد دينی از آنها به عمل آمده بود قدری می ترسيدم که مبادا ايمانم را پس از مطالعه آنها از دست بدهم!!
اما پس از مطالعه، نه تنها چنين نشد بلکه متوجه شدم که منطق دشمنان اسلام چقدر ضعيف و در عين حال ناجوانمردانه است. هر کس قدری آشنايی با قرآن و تاريخ اسلام داشته باشد، پس از خواندن اين دو کتاب به همين نتيجه خواهد رسيد. اما ممکن است بعضی از خوانندگان اين دو کتاب، با قرآن و تاريخ اسلام آشنايی کافی نداشته باشند و تحت تأثير آنها قرار گيرند. بهمين خاطر مدتی پيگير يافتن نقدی قوی بر اين دو کتاب بودم. الحمدلله با راهنمايی دوست عزيزم احمد، دو کتاب که به خوبی از عهده نقد بيست و سه سال و تولدی ديگر برآمده اند پيدا کردم که در اينجا به جويندگان معرفی می کنم:
۱- خيانت در گزارش تاريخ، نوشته مصطفی حسينی طباطبايی: اين کتاب، نقد بيست وسه سال است و در چهار مجلد (جمعاً حدود ۱۰۰۰ صفحه) در دهه ۱۳۶۰ توسط انتشارات چاپخش منتشر شده است.
۲- دين ستيزی نافرجام، نوشته مصطفی حسينی طباطبايی: اين کتاب، نقد تولدی ديگر است و توسط انتشارات روزنه در سال ۱۳۸۰ منتشر شده است.

 ان شاءالله متن کامل «دين ستيزی نافرجام» را که مختصرتر است، به تدريج در يک وبلاگ قرار خواهم داد.
اميد است که با کمک دوستان، سايتی طراحی شود و متن کامل کتاب مفصل "خيانت در گزارش تاريخ" و ساير کتب مدافع اسلام در آن قرار گيرد. جای چنين سايتی واقعاً خالی است و متأسفانه کسی هم به فکر پر کردن اين فضای خالی نيست .

/ 14 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هبوط

سلام...خوشبختانه اين جور اشخاص اصلاْ پر مايه نيستند و حرفی برای گفتن ندارند...آخر در مقابل حق مگر ميشود ان قلت آورد؟!؟!؟!...يا علی

مرتضی

دوست عزيز من سلام ..... از ديدن دوبارهی تو خيلی خيلی خوشحال شدم ... اين مدت که به شما سر نزدم به دليل قطع انترنت بوده و حالا اميدوارم که زحمات شما رو جبران کنم و دوباره دوستای خوبی برای هم بشيم...خيلی دلم برايدوستای هم وبلگيم تنگ شده بود و همانطور که انتظار داشتم وبلاگت خيلی زيبا و جالب شده ... موضوع کشتی حضرت نوح خيلی جالب و خواندنی بود ... خيلی از چيزها را برای اولين بار بود که ميدونستم .. خيلی بدردم خورد... با ارزوی موفقيت و سلامتی ... زيبا و شاد باش.

صمد

تشکر! اميدوارم اين سايتی که گفتی هرچه زودتر راه بيفته.

احمد

سلام.فردا صبح عازم سفر هستم.در ان مورد هم با اقای جعفريان صحبت کردم.گفتند طبق معمول هيچ کاری صورت نگرفته.اگر امکان دارد امشب تماسی با هم داشته باشيم.

علی صبوری

سلام خسته نباشيد مايل هستم متن ان دو کتاب را بخوانم در صورت امکان راهنما يی نماييد

مرتضی

حامد جان دوست من سلام.... خوبی ؟ راستش را بخواهی من خيلی وقت ميشه که به انترنت و وبلاگستان سر نزدم و حالا که اومدم خيلی جا خوردم... خيلی از دوستان ما ديگه نمي نويسند و وبلاگستان رو ترک گفتن ... واقعا انسان نا اميد ميشه .... راستش را بخواهی در اين مدت که من نبودم هم انترنت بيش ما قطع بو د و هم من دچار تصادف شده بودم و چند ماهی مصدوم بودم که خوشبختانه خداوند لطفی کرد و دوباره به جمع صميمی شما برگشتم و از اين بابت خيلی خوشحال هستم.

مرتضی

آقا حامد من اين کتاب خدمات متقابل ايران و اسلام رو در اولين فرصت و بعد از بهبوديم در مسافرتی که به شيراز برای علاج رفته بودم تهيه کردم و حالا چند روزيه که برگشتم و در حال حاظر مشغول خوندن اين کتاب با ارزش از اين استاد عاليقدر هستم و از تو هم که منو فراموش نکردی ممنونم . من به اينگونه دوستان احترام بسياری قايل هستم و هرگز شما رو فراموش نخواهم کرد به اميد دوستی هميشه .... زيبا و شاد باش .

حسن صباح

سلام حامد جان ! ممنون از لطفت و نيز تشکر بابت راهنماييت در مورد کتاب علامه عسگری . موفق باشی

سيد احمد موسوی از قم

بسيار خوشحال شدم که تکذيب کردی چون از شما بعيد بود......باشد که رستگار سوید...حزب فقط حزب علی رهبر فقط سيد علي......موفق باشيد!

افشين

دوست عزيز ميتوانم بپرسم چرا اين دو کتاب به قول شما ضعيف ٬ در ايران چاپ نميشود بسيار جالب است اصل کتابی چاپ نمی شود ولی نقد کتاب چاپ ميشود وقتی شما با ديده ترس از «از دست دادن ايمان» سراغ این کتابها ویا هر کتاب دیگری بروی مسلما از پیش تصمیم گرفته ای که چه برداشتی از کتاب داشته باشی شما با این ایمانتان چگونه می خواهید فکر کنید؟!..