سلاح مرگبار


۱- هفته نامه آمریکایی نیوزویک در یکی از شماره های فروردین ماه ۱۳۷۷ خود، مقاله ای از جرالد سیگال، مدیر مطالعات انستیتوی بین المللی استراتژیک لندن به چاپ رسانده بود. در این مقاله، طرحی برای به زانو در آوردن کشورهای اسلامی در برابر غرب ارائه شده بود که با عنوان « استراتژی دوگانه مهار و آلوده سازی» از آن یاد شده بود. سیگال در قسمتی از این مقاله نوشته بود :

« کشورهای اسلامی و آیت الله ها را باید با ترویج سکس در سرزمینهایشان به محاصره در آورد.»


نکته جالب در صفحه آرایی این مقاله این بود که نیوزویک به همراه آن ، عکسی از یک زن عریان را به چاپ رسانده بود و زیر آن نوشته بود : « سلاح مرگبار ، خشن تر از آنچه تصور می شود .»

البته راهکاری که این استراتژیست ارائه کرده بود، یک راهکار تجربه شده است که قرنها پیش امتحان خود را در اسپانیای اسلامی( اندلس) با موفقیت پس داده بود.
آلوده کردن جوانان مسلمان اسپانیا به فحشا و مشروبات الکلی توسط صلیبیون، چنان بلایی بر سر مسلمانان آن دیار آورد که امروز به سختی می توان باورکرد که به مدت هشت قرن، ساکنان اسپانیا مسلمان بوده اند.


۲-« سازمان اف بی آی اعلام کرده است، ۸۱ درصد از کسانی که در آمریکا مرتکب قتل شده اند می گویند، فیلمهای مستهجن تماشا می کرده اند. محققین دیگری نظیر دکتر ویلیام مارشال می گویند، ۸۶ درصد از کسانی که مرتکب تجاوز جنسی و غیره شده اند می گویند این نوع فیلمها را تماشا می کرده اند.» ( به نقل از کتاب « آمریکا بدون نقاب»، سید هاشم میرلوحی صص ۱۳۱-۱۳۲)

۳-«در اینترنت در گزارشی به اسم internet or intersex (ایترنت یا اینترسکس) آمده است : در سال ۹۸ و ۹۹ میلادی نزدیک به ۴۱۰ میلیارد دلار در اینترنت تجارت صورت گرفته است که از این مقدار ۲۴۶ میلیارد دلار آن ، تجارت سکس بوده است( نزدیک به ۶۰- ۶۵ درصد) » ( به نقل از ماهنامه نگارستان، پیش شماره اول، صفحه ۲۸).
(البته در ایران احتیاجی به این جور آمار گیریها نیست! به قول معروف « چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است». تعارف هم که نداریم . با نگاهی به اطراف خود، براحتی متوجه می شویم که بیشتر کاربران، چه استفاده های مفیدی(!) از اینترنت می کنند. )

۴- شورای عالی انقلاب فرهنگی اخیراً مصوبه ای داشته است که بر اساس آن، سایت های غیر اخلاقی کنترل خواهند شد و از دسترسی کاربران به آنها جلوگیری خواهد شد.

۵-بعضی از سیاستمداران کشورمان، از جمله برخی از نمایندگان مجلس، با مصوبه شورای انقلاب فرهنگی مخالفت کرده اند. دسته ای ازآنها« ضرورت مبادله آزاد اطلاعات در عصر ارتباطات» را بهانه می کنند. انگار قرار است سایت های تحقیقاتی، اطلاعاتی، علمی، خبری، فرهنگی و... نیز مسدود شوند که این حضرات نوحه مبادله آزاد اطلاعات را می خوانند. شاید هم ایشان دریافت تصاویر قبیح را از ضروریات مبادله آزاد اطلاعات می دانند!
دسته ای دیگر از این جهت با این مصوبه مخالفند که معتقدند شورای انقلاب فرهنگی وظیفه قانونگذاری ندارد و این کار باید توسط مجلس صورت بگیرد. اما اگر اینطور است معلوم نیست چرا تا به حال طرحی را در این زمینه به مجلس نبرده اند و چرا تاکنون مجلس مصوبه ای در این مورد نداشته است و یا چرا هیچ صحبتی از ارائه یک طرح اینچنینی درآینده نمی شود؟
دسته ای دیگر معتقدند تصویت این قانون، سیاسی است و سایت های ضداخلاقی بهانه هستند و این مصوبه دستاویزی برای ایجاد محدودیت در سایت های سیاسی منتقدین خواهد شد.
در این باره اشاره به دو نکته ضروری است:
اول اینکه سوء استفاده از یک قانون، دلیل نمی شود که آن قانون اجرا نشود. کدام قانون است که تا به حال از آن سوء استفاده نشده باشد؟ پس بیاییم همه قوانین را تعطیل کنیم! اصلاً مگرچیز خوبی در این دنیا وجود دارد که از آن سوء استفاده نشود؟ مگر از دین سوء استفاده نمی شود؟ آیا چون از دین سوء استفاده می شود باید آن را از بین ببریم؟ مگر از علم سوء استفاده نشده است؟ کدام عاقلی را سراغ دارید که به خاطر سوء استفاده ازعلم، با آن مخالف باشد؟
قانون درست، باید اجرا شود. منتها باید شرایطی به وجود آورد که سوء استفاده از آن به حداقل برسد. نه اینکه آن را تعطیل کرد.
نکته دیگر اینکه، عنوان سیاسی یا فرهنگی داشتن یک سایت به هیچ وجه مجوزی برای آزاد بودن دسترسی به آن نیست. محتوای سایت هم مهم است. سایت های سیاسی بسیاری وجود دارند که جز پخش شایعه، دروغ و تهمت علیه جمهوری اسلامی کار دیگری ندارند.( یک نمونه از این دروغ ها در یادداشتی تحت عنوان « سوتی» در همین وبلاگ بررسی شده است.) سایت هایی وجود دارند که ترجمه آیات شیطانی و سایر کتب ضاله در آنها قابل دسترسی است. کدام انسان دینداری، دلش می آید ذهن و دل حتی یک نفر از جوانان ایرانی، اسیر سایت هایی شود که هدفی جز ترسیم تصویری خشن و کریه از اسلام ندارند؟

وقتی دولت های فرانسه و آلمان که مدعی دموکراسی هستند ، ازشرکت «گوگل» در خواست می کنند که سایت های ضد صهیونیستی فرانسه و آلمانی زبان را از نتایج جستجوی خود حذف کند ، چه دلیلی دارد که دسترسی به سایت های ضد اسلامی محدود نشود ؟ آیا قداست پیامبراز قداست صهیونیستها کمتر است؟

نکته پایانی که شاید قدری بدبینانه باشد ولی سخت به آن معتقدم اینکه :
بیشتر مخالفان محدود سازی دسترسی به سایت های غیر اخلاقی یا کسانی هستند که خودشان از اینگونه سایتها استفاده می کنند و یا کسانی هستند که می دانند ، ادامه حیات سیاسی شان در جامعه ای شهوت مدار، تضمین بیشتری خواهد داشت.

/ 13 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
س.ب

سلام.من هم باهاتون موافقم.به نظر من هم يه عده اي هستن كه براي اينكه بتونن حداكثر استفاده رو از اموال كشور و مردم بيچاره ببرن و جامعه رو به اون جهتي كه همراستا با منافعشونه بكشونن سعي ميكنن سر مردم رو با يه چيزي گرم كنن و يا اونارو به يه كاري مشغول كنن تا كمتر مزاحمشون ( موي دماغشون ) بشن و اونام راحتتر بتونن فعاليتهاشون رو انجام بدن و بهترين چيزي كه ميتونه مردم رو كلا بي خيال بي خيال كنه همينه كه بيفتن تو خط مسائل غير اخلاقي . حالا اين دست مسائل هم تو اينتر نت بازار داره و هم تو ماهواره. پس اونا بهتر ميبينن كه با قانون منع استفاده از ماهواره مخالفت كنن و در ضمن هيچ محدوديتي هم تو استفاده از اينترنت اعمال نشه ، تا هم اون آقايون بتونن كارشون رو ادامه بدن و هم دشمناي كشور به اهدافشون دست پيدا كنن .*******(اون شعر تو وبلاگم هم مال آقاي نصرالله مرداني بود.)ممنون كه سر زدي.

چشمه

به نظرم در عين حال كه بعضي حرغاتون درسته ولي يه مسأاه جدي اينه كه دست اندركاران اصلا تصور درستي از وضع سكس در اينترنت ندارن، چون باهاش كاري ندارن. يه چيزايي فقط شنيدن. اگه براي يكي يكي شون به طور درست سادگي دسترسي به سايتهاي سكسي عملا نشون داده بشه اونوقت فورا اقدام ميكنن. همونطور كه خيلي خانواده ها بي اطلاعند.

امين

سلام حامد جان ... همونجور كه قبلا قول داده بودم،از امروز (۲۳ دي) باز هم كارم رو شروع كردم و امروز يك مقاله خيلي مهم نوشتم كه خوشحال ميشم كه تو هم بخونيش.موفق باشي ... يا حق

س.ب

سلام. ولادت امام رضا (ع) رو تبريك ميگم.التماس دعا

محمد ديده ور

سلام حامد جان! عيدت مبارك! اوضاع رو به راه هست؟ نوشته هايت هميشه خواندني است. اين همه اطلاعات را از كجا مي آوري؟! موفق باشي. يا علي!

hamed

يا حق . اول سلام . دوسمن اقا حامد ! چی شد ؟ کجا رفتيد ؟ دوست دارم باز هم ازتون بخونم ولی خواهشا کمی کوتاهتر . هميشه سلامت باشی

حجت

سلام- اين سايت رو ديدم و مصاحبه رو هم شنيدم-البته صاحب سايت يکی از مخالفينِ نظام اسلامی بود ولی به هر حال مصاحبه به نظر من واقعا ناراحت کننده بود- چقدر با اسلام فاصله داريم.... LtD

حجت

سلام دوباره- در مورد فيلتر کردن اينترنت نرم افزارهای تجاری ای (حتی در ايران) وجود دارد که می تواند اين کار را انجام دهد (البته نه به طور کامل ولی تا حدود خوبی) - ولی مسئولين بايد يک تصميم جدي در اين زمينه بگيرند به علاوه ی مقداری سرمايه گذاری ---- نکته ي دوم اين که اينترنت هم مثل راديو، تلويزيون و ماهواره (و حتی کتاب ها و روزنامه ها)‌ وسيله ای برای تاثيرگذاری فرهنگی است پس اگر بخواهيم در آن شرکت کنيم و چيزی هم از دست ندهيم (يا حداقل چيزهای کمتری از دست بدهيم) بايد در آن حضوری قوی داشته باشيم --- سوم اين که به نظر من يکی از نقاط اميد ما زبان فارسی است و اگر ما خدمات اينترنتی موردنياز را به صورت فارسی عرضه کنيم گرايش افراد به سايت های بيگانه کمتر خواهدشد --- فعلا خداحافظ و به اميد استفاده ی مناسب جوانان از اينترنت

مرتضی

دوست گرامی و استاد عزیز سلام......... خوبی حامد جون ؟ می بخشی که مدتیه سر نزدم ، انترنت پیش ما قطع بود . درمورد مطلبت باید بگویم که در حال حاضر تنها سلاح فعال بیگانگان و دشمنان اسلام همین کار است که فعالیت خود را نشان داده . ولی فکر نکنم برای ملت ما این کار تاثیر گذار باشد . در زمان طاغوت هم این کار از طرف دشمنان می شد ، شما بهتر میدونید همه جا کاواره و مشروب خوری بود ، فیلمها و برنامهای مبتذل که بطور علنی در سینماها و محلهای عمومی پخش می شد . خلاصه همه نوع کار خلاف در این مملکت آزاد بود ، ولی آخرش چه شد ؟ دیدی که ملت ایران تمام خوشیها و لذتهارا به خاطر دین و اسلام و رهبر ، با سلاح دین و فداکاری نابود ساخت و انقلاب کرد . حالا هم فکر نکنم این سلاح برای ایران کارایی داشته باشه . اگر مسوولین نظام به ملت وفادار باشند ، هیچ قدرتی نخواهد توانست به این ملت و مملکت زیان وارد سازد . با آرزوی موفقیت ، زیبا و شاد باش . bye

مريم

سلام اقا حامد...وبلاگ خوبي داريد، خيلي خوشحالم از اينكه با وبلاگ و نوشته هات اشنا شدم...موفق باشي