منجیان عراق

الحمدلله که ارتشهای آمریکا و انگلیس بالأخره بعد از سه هفته مبارزه، موفق شدند مردم عراق را از شر صدام خلاص کنند و نهال آزادی و رفاه را در این سرزمین مصیبت زده بکارند. اما حیف و صد حیف که یک سری از مسائل هست که نمی شود آنها را فراموش کرد. مثلاً:

-تنها تا سال 1999 بر اثر کمبود مواد غذایی و دارویی ناشی از تحریمهایی که زیر فشار آمریکا علیه عراق صورت گرفت، یک میلیون و دویست هزار نفر از مردم این کشور تلف شدند.

-در طول جنگ سال 1991، در مجموع بین 3 هزار تا 6 هزار میلیون گرم اورانیوم ضعیف شده توسط ارتش آمریکا بر سر مردم عراق ریخته شد که اثرات ناگوار آن تا سالها ادامه خواهد داشت. شیوع انواع سرطان و تغییرات ژنتیکی از این جمله است. اکنون افراد زیادی در بعضی مناطق عراق دارای فرزند ناقص الخلقه شده اند و به این علت بعضی از عراقی ها ازدواج نمی کنند و بعضی زوجها نیز از تولید نسل به علت ترس از فرزند ناقص جلوگیری می کنند. این نقص عضو و انواع گوناگون سرطان و بیماریهای مختلف می تواند به نسلهای آینده منتقل شود. (آمریکا بدون نقاب، سید هاشم میرلوحی، صفحات۵۵ تا ۵۸)

- مسأله دیگر ارتباط دیرینه صدام با «سیا» است که خود آمریکایی ها به آن اعتراف دارند.«راجر موريس»، عضو اسبق شوراي امنيت ملي آمريكا در زمان رياست جمهوري جانسون و نيكسون در دهه هاي 60 و 70 ميلادي، در سر مقاله اي با عنوان «ستمگري كه رشدش 40 سال طول كشيد» در روزنامه نيويورك تايمز 23 اسفند 81 فاش كرد: حزب بعث با كمك مستقيم سيا به عنوان وزنه اي در مقابل حزب كمونيست عراق به قدرت رسيد و صدام شخصاً از پيش از كودتاي سال 1963 با سازمان سيا در ارتباط بود.
1639839%5B1%5D.jpg

این آقاهه که داره به صدام دست میده کیه؟ یه کم شبیه رامسفلد نیست؟

/ 4 نظر / 15 بازدید
اچبر آقا

با سلام . ممنون از لطفتون که بنده رو مورد پرخاش قرار دادين. ولی آيا اين واقعاْ جواب سوال من بود؟ در ضمن شما «امثال من» رو از کجا ميشناسين؟ در ضمن من چه ارتباط داره به اينکه من بدونم دو مليون يعنی چی؟

اچبر آقا

سلام حامد . خوشحالم که اهل بحث و گفتگو هستی. در مورد رهبرم بايد بگم که بايد آخر کار رو ديد. و جوجه رو آخر پاييز شمرد. با عرض ارادت.

سيد

سلام.يه سر بزن!

imam kosh

مرگ بر شما كه وطن فروش و احمق هستي..بمير برو جهنم پيشه خميني ديوز