/ 40 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خبر گزاری سبکبال

مقالات شما را خوانديم و بعضی از آن ها را در خبرگزاری انتشار داديم. موفق باشيد

سيد محمد انجوي نژاد

سلام حامد جان . ازين كه به من سر زدي ممنونم . در ضمن وبلاگت رو خوندم و پربار و قابل استفاده اش ديدم . لذا جسارت كردم بهش لينك دادم . اگه راضي هستي فبها اگرنه امر بكني تو دو سوت حذفش مي كنم . چاكريم . شرمنده . يا علي .

رفیع

مقاله شما در مورد خالد اسلامبولی ناقصه. در چند جای مقاله از انقلابیون مصر اسم بردید. در واقع بهتر بود از اونها با اسم واقعیشون یاد می کردید. خالد اسلامبولی عضو جنبش الجهاد بود. جنبش الجهاد توسط ایمن الظواهری معروف تاسیس شده بود. اعضای این جنبش دارای عقاید شبه وهابی بودند. پس از ترور سادات ایمن الظواهری دستگیر شد و چون ارتباط مستقیم او با ترور سادات اثبات نشد به جرم حمل سلاح به سه سال حبس محکوم شد. پس از چند سال ایمن الظواهری عربستان و از آنجا به پاکستان رفت. در آنجا او جذب تشکیلات بن لادن شد. (تحت عنوان بیت الانصار) گروه الجهاد بخاطر عضویت تعدادی از نظامیان مصری و افرادی با تخصص مانند پزشک یا مهندس برای بن لادن موقعیت خوبی را پدید آورده بود. تقریبا تمام اعضای این گروه جذب تشکیلات بن لادن شدند حتی طراحان اصلی ترور سادات که هنوز تحت تعقیب پلیس مصر هستند.

رفیع

از نکات جالب اینکه خانواده خالد نیز سمپاتی زیادی به طالبان و سازمان القاعده داشتند و دارند. مثلا مادر خالد در سالهای گذشته چندین پیام برای مجاهدین عرب و افغانی گروه طالبان فرستاد که در بخش فارسی سایت طالبان درج شد چند نفر از اقوام او نیز در صف جنگجویان القاعده در کشمیر می جنگیدند و یکنفر از آنها در کشمیر کشته شد. برای من جای تعجب داره که شما چطور از یک فردی که دارای عقایدی شبه وهابی بوده پشتیبانی می کنید؟ (رجوع کنید به همشهری ماه شماره ۸ مقاله قاعده ای برای تغییر تاریخ - مهرداد فرهمند - صفحه ۶۲)

رفیع

يک نقد بر مقاله روزنامه کيهان از وبلاگ بسيج دانشگاه اميرکبيرhttp://weblog.autbasij.org /

حامد (آرمانشهر)

در جواب رفیع: خالد عضو گروه جهاد نبوده است و عملیات او هم بطور مستقل از این گروه انجام شده است. او دوستانی در این گروه داشته که قبل از انجام عملیات، برای برگزاری تظاهرات همزمان با ترور سادات در شهرهای مختلف مصر، آنها را در جریان عملیات قرار داده بود. ضمنا آیا فکر نمی کنید رفتارهای سازشکارانه جمهوری اسلامی باعث جذب شدن افراد جهادی به جنبش های تندرویی چون طالبان باشد؟ مردم فلسطین تا چند سال پیش دشمن خونی تشیع و شیعیان لبنان بودند. اگر قرار بود مثل شما فکر کنیم نباید از آرمان فلسطین حمایت می کردیم، اما مداومت ایران و حزب الله لبنان بر حمایت از فلسطین بینش آنها را نسبت به تشیع دگرگون کرده است. بصورتیکه در تظاهرات مردم فلسطین از پرچم حزب الله لبنان استفاده می شود. این موردی است که تا چند سال پیش بهیچوجه نمی شد تصور آن را هم کرد. الآن بسیاری از اعضای اصلی جنبش جهاد اسلامی فلسطین، به تشیع گرایش پیدا کرده اند، اما اگر رفتارهایی مثل تغییر نام خیابان خالد اسلامبولی، در قبال فلسطین هم اتخاذ شود همه چیز خراب خواهد شد. ضمنا اگر خالد وهابی بود، برای امام حسین آنطور که در شرح دادگاه او آمده نمی گریست.

رفیع

عمليات ترور سادات توسط الجهاد طرح ريزی شد.عجيبه هنوز بسياری از اعضای الجهاد بعنوان طراحان ترور سادات توسط پليس مصر تحت تعقيبند شما می گید خالد اسلامبولی دوستانی در الجهاد داشت. خالد اسلامبولی عضو الجهاد بود. حتی شعاری که در دادگاه داد با عنوان جیش محمد قادمون شعار الجهاد بود. در مورد دفاعیتش هم من نمی دانم شما این دفاعیات را از کجا برداشته اید؟ منابعش را ذکر کنید. در مورد مقاومت فلسطين و لبنان صبر کنيد. زمان همه چیز را روشن می کند. ديد ليبی دوست و متحد ما.. دوستی که ما در حمایتش تا آنجا پیش رفتیم که ماجرای ربودن امام موسی صدر را فراموش کرديم به کجا رفت؟؟ چگونه به دامان آمريکا غلطتيد. بزودی سوريه نيز به همين راه خواهد رفت. خواهیم دید که از جنبش مقاومت لبنان چه چیز باقی می ماند و تا چه اندازه در کنار ما مقاومت خواهد کرد...

رفیع

متاسفانه شما شعاری صحبت می کند. چند پرچم حزب الله لبنان در تظاهرات فلسطينی ها چيزی را ثابت نمی کند.. در تظاهرات فلسطينی ها پرچم داس و چکش.. تصوير چه گوارا و ستاره پنج پر مارکسيستها و پرچم سرخ هم ديده می شود. لابد بايد نتيجه بگيريم ديدگاه مردم فلسطين نسبت به کمونيسم و مارکسيسم عوض شده؟ نظرتان درباره عکس کارل مارکس چیست که در تظاهرات فلسطینی ها شاهدش هستیم. جنبش جهاد اسلامی حتی ۲ درصد مبحوبیت هم در داخل فلسطین ندارد. هنوز فتح به رهبری یاسر عرفات ۷۰٪ و حماس ۲۵٪ مبحوبیت دارد. این آماری است که حتی در نشریه فارسی جنبش جهاد اسلامی نیز چاپ شده. در واقع جهاد اسلامی نه از مردم فلسطین بلکه از تعدادی از اعضای سابق گروههای فلسطینی تشکیل شده. تعدادی از آنها مائویست بودند یک عده عضو الصاعقه و گروهی از طرفداران عراق. با وجود شعارهای تند چون بسیاری از رهبرانش در خارج از فلسطین مستقر هستند نتوانسته محوبيت چندانی به دست بياورد (به ليست عمليات فلسطينی ها نگاه کنيد. چه تعدادی کار جهاد اسلامی است)

رفیع

در نهايت.. روزی که خالد اسلامبولی سادات را ترور کرد. وزارت امور خارجه در دست دوم خردادی ها نبود که بخواهند منفعل عمل کنند. آن روز کشور ما آماده به کمک به همه انقلابيون بود حتی سرخ پوستان آمريکا يا مردم ايرلند. اینکه افرادی مثل خالد اسلامبولی جذب وهابی ها شدند ربطی به رفتار سازشکارانه مقامات نداشت. آش الجهاد آنقدر شور بود که دهن مقامات ایران را بزند. آن روز مثل امروز نبود که ما برای تکنولوژي اتمی مسلمانان کشمیر و چچن را فراموش کنیم. آن روز ما آماده بودیم که برای سیاهان آمریکا هم کمک بفرستیم. راستی اگر خالد زنده مانده بود چه اتفاقی می افتاد؟ حتما برای جنگ به افغانستان می رفت و شاید سالها بعد در صف حمله کنندگان به سفارت جمهوری اسلامی در مزار شریف او را می دیدیم.

چغوی

شييييييييييييييييييتييييييييييييييييييير