صهیونیسم زاییده یهودیت

یکی از دوستان سؤال کرده بودند که آیا من تفاوتی بین «یهودی» و «صهیونیست» قائل هستم یا نه. از آنجا که سیاستمدار نیستم به ایشان اینطور جواب می دهم:

 فرق چندانی بین یهودی و صهیونیست قائل نیستم. هر دو نژادپرستند. با این تفاوت که صهیونیستها علاوه بر نژادپرستی، خواهان اسکان یهود در فلسطین نیز هستند.
اگر تلمود با آن تعالیم ضد انسانی اش، کتاب مقدس «یهودیها» است، چرا فقط باید «صهیونیستها» را نژادپرست دانست؟ تنها یهودیانی می توانند از اتهام نژادپرستی مبرا باشند که تکلیف خود را با تعالیم نژادپرستانه تلمود مشخص کرده باشند.(در ستون کنار صفحه، لینک «تلمود» را فشار دهید تا با گوشه ای از این تعالیم آشنا شوید.) البته یهودیانی هستند که به تلمود اعتقادی ندارند، مثل «اسرائیل شاهاک» منتقد معروف یهودی و یا فرقه قرائی. اما این فرقه و اینگونه افراد همیشه در اقلیت بوده اند.
بعلاوه، با آن دسته از آیات قرآن که در نکوهش « یهود» ( و نه صهیونیست ها) است چه می توان کرد؟ در این آیات، «یهودیان» هستند که شدیدترین دشمن مؤمنان معرفی شده اند(مائده، 82)، «یهودیان» هستند که سعی شان گسترش فساد در زمین معرفی شده است(مائده، 64)، «یهودیان» هستند که حریص ترین مردم به حیات دنیوی معرفی شده اند(بقره، 96)...و خبری از کلمه «صهیونیست» نیست.

/ 12 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یک نفر

دوم اینکه من برای این نامها را گفتم که بدونی ، یهودیان در همه موارد علمی پرشمار بوده اند .پس بسیاری آنها در علوم انسانی شگفت آور نیست همانطور که بسیاری ایرانیان در قرون دوم تا هشتم پس از هجرت در علوم مختلف عجیب نیست و اینها تنها نتایج تلاش گروههای مختلف در بخشهایی از تاریخ است.

یک نفر

سوم اینکه من همیشه خیلی دوست داشتم بدونم چرا انقدر در قرآن از یهودیان قصه گفته شده؟! تا چندی پیش که جواب خود را از آقای قرائتی گرفتم!!! و این پاسخ چیزی بود که خیلی از سخنان را زیر سوال برد! می دانید چه بود؟ اينکه سرنوشت مسلمانان نيز مانند يهوديان خواهد شد. يعنی آنها نيز آواره خواهند شد و قرآن نيز تحريف شده و آخوندها نيز ... خواهند شد. و من فکر می کنم موارد دوم و سوم اتفاق افتاده است.

achbaragha

البته نظر شما به جای خود محترم است. ولی آيا واقعا عقلانی است که تمام پيروان يک مذهب را گمراه و مردود بدانيم؟ در ضمن تهمت نژادپرستی به اسلام هم وارد است. اسلام هم يک مذهب پان عربيسم است. جنايات و اجحافی که به قوم يهود در صدر اسلام رفته قابل انکار نيست. همانطور که به ايرانی رفته و يا به هر ملت مغلوب ديگری. سياست دیپلماتيک اعراب صدر اسلام نسبت به همسايگان به اين صورت بود که همسايگان ميبايست يا اسلام می آوردند يا خراج میپرداختند. تنها راه ديگر جنگيدن بود. نشانه ايست بارز از خودبزرگ بينی اعراب مسلمان. دوست عزيز اگر شاکی هستيد که يهوديان چرا عيد پوريم برگزار ميکنند٬ ازخودتان سوال کنيد که چرا اعراب به ما نام عجم يعنی گنگ و بيزبان داده اند.

محسن پیرنظر

برای شناخت يهود گذشته از نقش تاريخی توطئه گرانه اش عليه ملت های شرق ميانه کافی است به جناياتی توجه کنيم که اين روزها در بين النهرين و فلسطين مرتکب می شوند. اما بدون ترديد مسلمين خواب تلمودی آن ها را خواهند آشفت و سرانجام وادارشان خواهند کرد که به حقوق ملت ها و اديان ديگر احترام بگذارند و از حرص ملا يزقلی خويش دست بشويند.

حامد(آرمانشهر)

جواب به اچبر آقا: فکر نمی کنم حرف من غیر عقلانی باشد. من می گویم اگر یک یهودی به تلمود اعتقاد دارد، که دارد، پس ناگزیر به تعالیم نژادپرستانه آن هم اعتقاد دارد. بنابراین یک نژادپرست تمام عیار خواهد بود. اما در اعتقاد به تلمود، استثناهایی هم در میان یهودیان وجود دارند که با تذکر شما آنها را به یادداشت اضافه می کنم. اما در مورد ظلم و ستم اعراب صدر اسلام به سایر ملل هم باید بگویم که مدتهاست برخی نویسندگان به خوبی دروغ بودن آنها را نشان داده اند که می توانید در این مورد به کتاب«خدمات متقابل اسلام و ایران» نوشته شهید مطهری و همچنین سری کتابهای جالب و خواندنی «تأملی در بنیان تاریخ ایران» نوشته ناصر پورپیرار رجوع کنید.

حامد(آرمانشهر)

ادامه جواب به اچبرآقا: اما در مورد خراج پرداختن غیر مسلمانان در صدر اسلام شاید توجه به این نکته مفید باشد که در صورت اسلام آوردن نیز انواع دیگری از مالیات وجود داشت که در آن زمان به شدت از سوی حکومت اسلامی مطالبه می شد: خمس و زکات. این در شرایطی است که اقلیتهای مذهبی از خدمت سربازی نیز معاف بودند و وظیفه تأمین امنیت جامعه و حفاظت از مرزها با مسلمانان بود. دور از انصاف است که مسلمانان امنیت اقلیتها را تأمین کنند، اما اقلیتها جزیه هم نپردازند.

حامد(آرمانشهر)

ادامه جواب به اچبر آقا: این که گفته اید در صدر اسلام به یهود اجحاف شده واقعآ عجیب است. مگر غیر از این است که پیامبر در بدو ورود به مدینه با یهودیان پیمان صلح امضا کرد اما آنها در عوض قصد ترور پیامبر را کردند. آیا این یهودیان نبودند که جنگ خندق را طراحی و سازماندهی کردند؟ آیا این یهودیان نبودند که با سرودن شعر، بر ضد مسلمانان تبلیغ می کردند و زنان مسلمان را بی آبرو می کردند؟ و آیا این یهودیان نبودند که پیامبر اسلام را مسموم کردند؟

اچبر آقا

با سلام. منهم به نوبه خودم به شما پيشنهاد ميکنم به کتاب کوروش بزرگ و محمد ابن عبدالله نوشته دکتر مسعود انصاری مراجعه کنيد. اين کتاب را ميتوانيد به صورت آنلاين هم بخوانيد. http://www.nimabook.com/Motale'e/KuroshVaMohammad/ مطالعه کتاب مشهور ديکسيونر ولتر هم توصيه ميشود.

حامد

قابل توجه اچبرآقا: آیا می دانید که اتفاقاً مدیر انتشارات نیما (داود نعمتی)هم یهودی است؟

hamadanli

agaye hamed! esharatetan be nejadparastiye yahodiha sahih hast vali chera be be NEJADPARASTIYE PAN IRANISTHA(fashisthaye vatani) ke 80 sale hekomate iran ra gabze karde va badtarin zolmha ra bemelathaye ger fars8turk,baloch,kurd,arab,turkman,..) karde va mikonand eshareii nemikonid?? dar israil arabhaye felistini hagge tahsil be zabane arabi ra darand,esmhaye arabive ... kamelan azad hast vali dar iran ke badtarin noe rejime nejadparasti dar an hakem hast ebtedaitarin hegoge 70% mardome iran ra payemal mikonand.