من کارم خيلی درسته!

 

این روزها اتفاقات قابل توجه زیادی روی داده است که هرکدام می توانستند بهانه ای برای یک یادداشت  باشند. اما کو حس و حال نوشتن؟  بهمین خاطر بطور خلاصه موضع خودم رو در مورد هرکدام از این وقایع به اطلاع می رسونم:<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

- مسأله پذیرش یا عدم پذیرش پروتکل الحاقی پیمان منع گسترش سلاحهای هسته ای. اینطور که بوش میاد و از اول هم می آمد، حضرات بزدل قرار است این الحاقیه ننگین را امضا کنند. مبارک است!

- یکساله شدن آرمانشهر.( آیا کاری بیهوده تر از وبلاگنویسی سراغ دارید؟)

- درگذشت ادوراد سعید نویسنده مسیحی فلسطینی که یک روشنفکر به معنای واقعی کلمه بود. اگر اهل مطالعه هستید کتاب «شرق شناسی» او را که عبدالرحیم گواهی به فارسی ترجمه کرده، حتماً مطالعه کنید.

- عملیات شهادت طلبانه «هنادی» دختر 27ساله فلسطینی که ضربه سنگینی به صهیونیستها وارد کرد و دل هر مسلمان دلسوخته ای را خنک کرد!

- تجاوز اسرائیل به خاک سوریه که ناراحت کننده تر از خود تجاوز، عکس العمل ضعیف سوریه  و جهان اسلام نسبت به آن بود.

- درگذشت نیل پستمن، کارشناس آمریکایی رسانه های ارتباط جمعی که نظرات بدیع و خلاف مشهورات زمانه ای در باب تکنولوژی و رسانه ها داشت (نمی دانم چه سری بود که دو متفکر شایسته در فاصله ای  کوتاه از دست رفتند).  توصیه می کنم حتماً کتابهای زیر را که از او به فارسی ترجمه شده اند مطالعه کنید که اگر مطالعه نکنید نیمی از عمرتان در فناست:

           تکنوپولی؛ تسلیم فرهنگ به تکنولوژی

           زندگی در عیش، مردن در خوشی

           زوال دوران کودکی

مترجم هر سه کتاب، دکتر صادق طباطبایی است و جالب اینجاست که ناشر کتابها انتشارات صداو سیما (سروش) است. اگر صدا و سیما واقعاً به مضامین این کتابها معتقد بود باید کار خود را تعطیل می کرد.

- اعطای جایزه صلح نوبل به یک زن ایرانی که هیچ شکی در سیاسی بودن آن وجود ندارد.

-  تأیید حکم اعدام اعضای باند قتلهای زنجيره ای کرمان که برای این نکبتها مجازاتی جز اعدام قابل تصور نبود.

- و بالاخره نزدیک بودن شروع به کار سایت اینترنتی «نقد دین ستیزی» که البته هنوز اسم و آدرس مشخصی برای اون تعیین نشده  و خوشحال می شم اگر در این مورد به ما کمک کنید!

/ 5 نظر / 10 بازدید
بابک

سلام.بلاگ زیبائی داری ....... من در حال نوشتن يکسری متن هستم برای يک کتاب . اگه بيای و نظرتو بگی ممنون ميشم . راستی . اگه لايقش بودم بهم يه لينک ميدی ؟ ......... يا حق (پسر/دختر)

اشکان

عزیز من ، جناب عالی به عملیاتی که توش کودکان چند ماهه و پیرزنان و پیر مردان کشته می شوند می گویی شهادت طلبانه؟ اونوقت به منی که پیش از این هم گفتم از کشته شدن کودکان فلسطینی هم غمگین می شوم می گویی نژاد پرست؟!!! نه عزیز من ! نژاد پرست جناب عالی و دار و دسته تروریستتون هستین که از کشته شدن کودکان و نوزادان چند ماهه شادمان شده و به قول خودتان دلتان خنک می شود

.......

آيت الله منتظری در باره ديكتاتوری مذهبی و اهداف انقلاب 57 گفت: « مردم ايران عليه ديكتاتوری شاه قيام كردند، ما خودمان زندانی آن ديكتاتوری بوديم و آزادی نداشتيم. انقلاب 57 عليه اين ديكتاتوری بود اما به وعده های انقلاب عمل نشد. ديكتاتوری تحت هر نام و عنوانی محكوم است. نظام و حكومتی پايدار می ماند كه به مردم متكی باشد و مردم بايد آزادانه در انتخابات شركت كنند و حتی در صورت ضرورت نظام دلخواهشان را دوباره انتخاب كنند. آقايان الان سال هاست كه مدام از اسلام، عدالت و مردم حرف می زنند، اما شما می بينيد كه همين مردم را دستگير می كنند و می برند زندان. تاسف بار است كه اين خلافكاری ها بنام اسلام انجام می شود، درحاليكه هيچ ارتباطی با اسلام ندارد.»

.......

خاتمي ضمن گفتگو ز نوبل غبطه بر خانم عبادي خورد سخني گفت و بعد زيرش زد در حقيقت گه زيادي خورد

achbar agha

با سلام. دل من خنک که نشد هيچ کلی هم ريش شد. دلم برای آن دخترک معصوم هنادی سوخت و نزديک بود اشکم در بياد. او فدای قدرت طلبانی شد که از گروههای تروريستی حمايت ميکنند ٬ از ايمان و اعتقاد و معصوميت دختران فلسطينی بيشرمانه سوءاستفاده ميکنند و به کام مرگشان ميفرستند و بيگناهان ديگری را به خاک و خون ميکشند.