اعتماد به جناب سيستانی تا کی؟

به دو خبر زير توجه کنيد! چه کسی باعث شد که اين جماعت در عراق پر وبال بگيرند؟ چه کسی تا به حال از يک اعتراض خشک و خالی به اين بی شرفها خودداری کرده است؟ خيلی می خواهم بدانم که سياستهای جناب سيستانی تا به حال چه دستاورد مثبتی برای عراق داشته است.

خبر اول: سايت ايسنا/ ۳۰ شهريور ۱۳۸۳

ایاد علاوی درباره‌ي صدام و احتمال ديدار با وي گفته است: من پس از صدور حكم دادگاه در حق صدام با او ديدار خواهم كرد و دليل آن اين است كه ديدار من با او بر روند محاكمه‌ي صدام تاثير نگذارد؛ زيرا همگان خواهان آن هستند كه اين محاكمه‌ عادلانه و قانونمند انجام گيرد.
به گزارش ایسنا، نخست وزير حكومت موقت عراق گفت: صدام زماني كه مطلع شد كه من به پست نخست وزيري عراق رسيده‌ام، بسيار پريشان و ناراحت شد؛ زيرا او فكر مي‌كرد ما نيز مانند او به شيوه‌هايي چون ترور و قتل در حق‌اش اقدام مي‌كنيم.
علاوي تاكيد كرد: ما با موضوع صدام از روي انتقام برخورد نمي‌كنيم، بلكه حكومت عراق با حفظ سياست منطق، او را محاكمه خواهد كرد.
نخست وزير عراق اظهار داشت: صدام و مقامات مسوول سابق عراق آن‌ طوري كه رسانه‌هاي خبري جهان منعكس مي‌كنند، افراد ظالم و جنايتكاري نيستند و دليل اثبات كننده‌ي اين سخن آن است كه صدام مدتي پيش پيامي شفاهي براي من فرستاد كه در آن از من طلب بخشش و عفو كرد.
علاوي گفت: عملكرد صدام و مقامات مسوول او بر اساس منافع عمومي انجام مي‌گرفت و قصد اين افراد و هدف آنها توهين به مردم نبوده است اما به هر حال من بر اين اعتقادم كه سرنوشت آنها بايد توسط دادگاه عراق مشخص شود.
علاوي گفت: صدام اين پيام شفاهي را به واسطه‌ي يكي از اعضاي حكومت موقت عراق به من ارسال كرده است و بارزان تكريتي، برادر ناتني صدام نيز چنين پيامي را براي من ارسال كرده است.
نخست وزير عراق درباره‌ي وضعيت جسمي و روحي صدام تصريح كرد: صدام بسيار نااميد و عصبي است و زماني كه براي تفهيم اتهام حاضر شد، مي‌لرزيد؛ زيرا فكر مي‌كرد او را بر اساس قوانين سابق دولت عراق به پاي چوبه‌ي دار مي‌برند و تنها پس از مشاهده‌ي قاضي و دادگاه آرامش خود را بازيافت.

خبر دوم: سايت بازتاب/ اول مهر ۱۳۸۳

سيلوان شالوم، وزير امور خارجه رژيم صهيونيستي روز گذشته با اياد علاوي، نخست‌وزير دولت موقت عراق در نيويورك ديدار و گفت‌وگو كرد.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از نيويورك، مقامات اسراييلي اين ديدار را نخستين ديدار مقامات اسراييلي و عراقي قلمداد مي‌كنند.
شالوم و ديگر مقامات اسراييلي اعلام كردند اين ديدار كوتاه كه با شوخي و دست دادن نيز همراه بود، در مجمع عمومي سازمان ملل و پيش از آغاز نشست صورت گرفت.
شالوم هنگام بازگشت به هتل «مانهاتان»، محل اقامت وي، با اشاره به ديدارش با علاوي به خبرنگاران گفت: در كنار هم نشستيم و فرصتي براي گفت‌وگو فراهم شد.
شالوم تصريح كرد: با هم دست داديم و به او گفتم كه اميدوارم صلح در آينده نزديك برقرار شود و همگي خنديديم و اين تمام جرياني بود كه روي داد.
بنا بر اين گزارش، علاوي را دو مسؤول ديگر همراهي مي‌كردند كه شالوم و هيأت همراه وي، با آنها نيز دست دادند.
شالوم افزود: اين اولين تماسي بود كه صورت گرفت.

/ 4 نظر / 20 بازدید
asabani

عبدالعزيز حکيم رو فراموش کردی.

علی خلیل اسماعیل(برادران)

حامد عزيز : دشمن شماره يک آمريکا اسرائیل و صهيونيسم جهانی است. ضمن احترام به خلوص شما. دوست دارم به این نکته توجه کنی که تضعیف دوستداران حق باعث تقویت یاران شیطان میشود.

مسعود

شما هم خيلی به سيستانی گير داديها!!..

ye kesi

آيت الله سيستانی از رهبر شما عاقل تر است. اينو مطمئن باشين.