يک ماجرای خواندنی

«خانم»، مانند هميشه براي خريد مايحتاج منزل به بازار رفته و مثل هميشه براي رفت و آمد از وسايل نقليه عمومي استفاده كرده و در راه برگشت سوار تاكسي شده بود.
در تاكسي صحبت از مسئولان كشور و از جمله رئيس جمهور شده بود. راننده تاكسي حرفهاي بي ربط و بي مورد زيادي عليه رئيس جمهور مي زد اما طوري وانمود مي كرد كه از نزديك اين مسائل را مي داند!
او درباره زندگي اشرافي و ثروت اندوزي ايشان سخن پراكني مي كرد و اينكه چه دم و دستگاهي فقط براي تهيه خورد و خوراك وي و خانواده اش وجود دارد.
«خانم» ناراحت مي شود و مي كوشد با دليل و استدلال پاسخ شايعه پراكني راننده را بدهد، اما:
-نه حاج خانم! تو از دنيا خبر نداري، معلوم است كه تو را هم شست وشوي مغزي داده اند.
- اما تمام مواردي كه ذكر كرديد، دروغ محض است. اينها شايعات دشمن ساخته است. شما نبايد بدون تحقيق آنها را تكرار كنيد.
- حاج خانم! من خودم از «منابع موثق» اين ماجراها را مي دانم. بله، شما حزب اللهي ها از شنيدن اين حرفها ناراحت مي شويد اما بايد «واقعيت» را بپذيريد.
«خانم» به مقصد رسيده است. كرايه را به راننده مي دهد و پياده مي شود.
- آقا! يك بار ديگر مي گويم. تمام حرفهايي كه زديد اشتباه است، من دراين خصوص بيشتر از شما اطلاع دارم.
راننده همچنان لجاجت مي ورزد و با مطلع نشان دادن خود مي گويد: شما از كجا خبر داري كه آقايان چه كارها كه نمي كنند؟
- نمي خواستم اين حرف را بزنم. اما من همسر رئيس جمهور آقاي خامنه اي هستم. همان طور كه ملاحظه مي كنيد من هم مثل مردم كوچه و خيابان خريد مي كنم و مي بيني كه هيچ دم و دستگاهي هم در كار نيست.
راننده مات و مبهوت ساكت مي ماند. خانم دور مي شود اما او هنوز حركت نكرده است.

امروز سالروز درگذشت مرحوم حجت الاسلام والمسلمين عباسي نماينده فقيد بندرعباس در مجلس شوراي اسلامي است. به همين مناسبت اين خاطره را كه همسر رهبر معظم انقلاب به مناسبتي براي همسر حجت الاسلام عباسي و ايشان براي عده اي نقل كرده بود را درج كرديم.

منبع: روزنامۀ کيهان، ۱۲ شهريور ۸۲، ص ۱۴

/ 61 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یک دانشجو-فراز هایی از وصیت نامه امام امت

ـ و از همين‌ قماش‌ توطئه‌ها و شايد موذيانه‌تر، شايعه‌هاي‌ وسيع‌ در سطح‌ كشور، و در شهرستانها بيشتر، بر اينكه‌ جمهوري‌ اسلامي‌ هم‌ كاري‌ براي‌ مردم‌ انجام‌ نداد. بيچاره‌ مردم‌ با آن‌ شوق‌ و شعف‌ فداكاري‌ كردند كه‌ از رژيم‌ ظالمانة‌ طاغوت‌ رهايي‌ يابند، گرفتار يك‌ رژيم‌ بدتر شدند! مستكبران‌ مستكبرتر و مستضعفان‌ مستضعف‌تر شدند! زندانها پر از جوانان‌ كه‌ اميد آتية‌ كشور است‌ مي‌باشد و شكنجه‌ها از رژيم‌ سابق‌ بدتر و غيرانسانيتر است‌! هر روز عده‌اي‌ را اعدام‌ مي‌كنند به‌ اسم‌ اسلام‌! و اي‌ كاش‌ اسم‌ اسلام‌ روي‌ اين‌ جمهوري‌ نمي‌گذاشتند! اين‌ زمان‌ از زمان‌ رضاخان‌ و پسرش‌ بدتر است‌! مردم‌ در رنج‌ و زحمت‌ و گراني‌ سرسام‌آور غوطه‌ مي‌خورند و سردمداران‌ دارند اين‌ رژيم‌ را به‌ رژيمي‌ كمونيستي‌ هدايت‌ مي‌كنند! اموال‌ مردم‌ مصادره‌ مي‌شود و آزادي‌ در هر چيز از ملت‌ سلب‌ شده‌!

یک دانشجو-فراز هایی از وصیت نامه امام امت

و كمبود چشمگير قضات‌ شرع‌ و گرفتاريهاي‌ اقتصادي‌ كمرشكن‌ و اشكالات‌ عظيم‌ در تصفيه‌ و تهذيب‌ متصديان‌ چند ميليوني‌، و كمبود مردمان‌ صالح‌ كاردان‌ و متخصص‌ و دهها گرفتاري‌ ديگر، كه‌ تا انسان‌ وارد گود نباشد از آنها بيخبر است‌ ـ و از طرفي‌ اشخاص‌ غرضمند سلطنت‌طلب‌ سرمايه‌دار هنگفت‌ كه‌ با رباخواري‌ و سودجويي‌ و با اخراج‌ ارز و گرانفروشي‌ به‌ حد سرسام‌آور و قاچاق‌ و احتكار، مستمندان‌ و محرومان‌ جامعه‌ را تا حد هلاكت‌ در فشار قرار داده‌ و جامعه‌ را به‌ فساد مي‌كشند، نزد شما آقايان‌ به‌ شكايت‌ و فريبكاري‌ آمده‌ و گاهي‌ هم‌ براي‌ باور آوردن‌ و خود را مسلمان‌ خالص‌ نشان‌ دادن‌ به‌ عنوان‌ «سهم‌» مبلغي‌ مي‌دهند و اشك‌ تمساح‌ مي‌ريزند و شما را عصباني‌ كرده‌ به‌ مخالفت‌ برمي‌انگيزانند، كه‌ بسياري‌ از آنان‌ با استفاده‌هاي‌ نامشروع‌، خون‌ مردم‌ را مي‌مكند و اقتصاد كشور را به‌ شكست‌ مي‌كشند

یک دانشجو-فراز هایی از وصیت نامه امام امت

و اما به‌ آن‌ دسته‌ كه‌ از روي‌ بعض‌ اشتباهات‌ يا بعض‌ خطاها، چه‌ عمدي‌ و چه‌ غيرعمدي‌، كه‌ از اشخاص‌ مختلف‌ يا گروهها صادر شده‌ و مخالف‌ با احكام‌ اسلام‌ بوده‌ است‌ با اصل‌ جمهوري‌ اسلامي‌ و حكومت‌ آن‌ مخالفت‌ شديد مي‌كنند و براي‌ خدا در براندازي‌ آن‌ فعاليت‌ مي‌نمايند و با تصور خودشان‌ اين‌ جمهوري‌ از رژيم‌ سلطنتي‌ بدتر يا مثل‌ آن‌ است‌، با نيت‌ صادق‌ در خلوات‌ تفكر كنند و از روي‌ انصاف‌ مقايسه‌ نمايند با حكومت‌ و رژيم‌ سابق‌. و باز توجه‌ نمايند كه‌ در انقلابهاي‌ دنيا هرج‌ و مرجها و غلط‌رويها و فرصت‌طلبيها غيرقابل‌ اجتناب‌ است‌ و شما اگر توجه‌ نماييد و گرفتاريهاي‌ اين‌ جمهوري‌ را در نظر بگيريد ـ از قبيل‌ توطئه‌ها و تبليغات‌ دروغين‌ و حملة‌ مسلحانة‌ خارج‌ مرز و داخل‌، و نفوذ غير قابل‌ اجتناب‌ گروههايي‌ از مفسدان‌ و مخالفان‌ اسلام‌ در تمام‌ ارگانهاي‌ دولتي‌ به‌ قصد ناراضي‌ كردن‌ ملت‌ از اسلام‌ و حكومت‌ اسلامي‌، و تازه‌ كار بودن‌ اكثر يا بسياري‌ از متصديان‌ امور و پخش‌ شايعات‌ دروغين‌ از كساني‌ كه‌ از استفاده‌هاي‌ كلان‌ غيرمشروع‌ بازمانده‌ يا استفادة‌ آنان‌ كم‌ شده‌،

فرزند ایران

جناب آقای دانشجو!!!‌تصور می کنم اينجا را با چت روم اشتباه گرفته ايد!! در ضمن در بحث و مناظره به اسناد و گفته هايی اشاره می کنند که قابل قبول برای طرفين باشد نه فقط برای شما!!‌ قرار نيست ما برای خود امام امتی فرض کنيم و کورکورانه و چراغ به دست پشت ايشان راه بيفتيم!‌ اگر مايل به ادامه بحث هستی يا قرار بگذاريم و چت کنيم و يا در پرشين تاک ادامه دهيم و يا در وبلاگهای يکديگر... مايل نيستم در اينجا به چت کنم!‌ در ضمن من لزومی نمی بينيم که مردم نظاره گر مناظره ما باشنند!‌ ما می توانيم خودمان بحث کنيم.... من هر روز اينجا می آيم ببينم آقا حامد هم چيزی گفته يا خير ولی می بينم هر روز شما چند کيلو پيغام در وبلاگ آقا حامد برای من گذاشته ايد! اگر مايل به بجث هستيد ابتدا تفاوت های سيستم شاهی و ولايت فقيه را در وبلاگ من بخوانيد بعد باهم بحث می کنيم....موفق باشيد

lebas shakhsi

آقاي رفسنجاني با صداي بلند گفته كه ايران اسلامي از غرب و آمريكا دمكرات تر است واقعا وقاحت ميخواهد كه اختناق و سركوب را آزادي و دمكراسي ناميد؟ ـ عرضم به حضور سركار ايشان مختارند كه اسم اختناق را بگذارند آزادي و مخالفين نيز مختارند كه بگويند ديكتاتوري نعليني، ميگويند بيماري گلو درد داشت نزد دكتري رفت دكتر گفت چيزي نيست حساسيت است و شما بايد صبح به صبح يك ليوان آب ولرم ميل بفرماييد بيمار گفت آقاي دكتر بنده سي ساله صبح به صبح 3 ليوان آب ولرم ميخورم دكتر با تعجب پرسد سه ليوان آب ولرم ميخوري؟ بيمار جواب داد: آره ولي زنم بهش ميگه چايي!

lebas shakhsi

الحق و الانصاف كه بايد به آقاي سيد مظفر بسيجي جايزه نوبل داد چون كارنامه آموزش و پرورش در سال تحصيلي 80ـ79 در مقطع راهنمايي به شرح زير است، يك و نيم ميليون دانش آموز مردود، دويست و پنجاه هزار نفر ترك تحصيل! ـ همشيره محترمه، جمهوري اسلامي با كسي شوخي ندارد و اهل تبصره و مبصره و ارفاق هم نيست چون اگر كسي يعني دانش آموزي نداند كه كفن چند تكه است و نماز ميت را ايستاده ميخوانند يا نشسته يا آداب طهارت و تعداد بند انگشتها را نداند يا نفهمند كه اسم عروس شمر معلون چه بوده و نامهاي شناسنامه اي طفلان مسلم چه ميباشد همان بهتر كه مردود شود و ترك تحصيل كند چون او ديگر به درد دانشگاه و كشته شدن به دست لباس شخصي ها نميخورد!

hosein

اه چه انتقادات کشکی می کنن بهت ...حامد جان دستت درد نکنه ...

saed

سلام به همه دوستان مخصوصا آقا حامد که اين محيط را فراهم کرده دوستان عزيز باور کنيد از همه نظرات استفاده بردم و از اين محيطی که بحث رونق دارد لذت زيادی بردم فقط يک خواهش کوچک از همه دوستان دارم و آن اينکه در عين بحث سعی کنيم به نظرات هم احترام گذاشته ازبی حرمتی به يکديگر و افترا دوری کنيم و سعی کنيم مستند صحبت نماييم همه شما را که اهل بحث و منطق هستيد دوست دارم در آينده سعي ميکنم من نيز در بحث وارد شوم همگی موفق باشيد مخصوصا حامد جان که اين محيط را فراهم کرده بای

saboor

سلام خلاصه عرض کنم به نظر ميرسد دوستان اشتباه برداشت کرده اند . اين قضيه مربوط به زمان رياست جمهوری اقای خامنه ای می باشد و اين بيان مربوط به همسر اقای خامنه ای می باشد