نسبت قابل تأمل (ایران شناسان یهودی)

در کل جهان از هر 1000 نفر، تنها 2 نفر یهودی هستند. پس بطور طبیعی باید از هر 1000 دانشمند مشهور در رشته های مختلف علوم انسانی، حدودآ 2 نفر یهودی باشند. اما جالب اینجاست که اگر لیستی از مشاهیر علوم انسانی تهیه شود، نسبت یهودیان این لیست، خیلی بیشتر از 2 در هزار خواهد بود و در بعضی رشته ها به حدود هشتاد درصد خواهد رسید. مثلاً در زمینه ایران شناسی و شرق شناسی به اسامی مشهوری چون گیرشمن، آبراهام جکسون، اشپولر، چوالسون، ویستهوفر، دارمستتر، گلدزیهر، آستروناخ، برنارد لوئیس و... بر می خوریم که همگی یهودی هستند. آیا این نسبت غیر طبیعی، قابل تأمل نیست و نباید ما را نسبت به محتوای آثار این نویسندگان به وسواس بیندازد؟

/ 23 نظر / 25 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محسن پیرنظر

شايد هم آرمانشهر تو برعکس باشه. اون جايی که تمام بچه های فلسطین و زنهای عراقی به جنازه بدل شده باشند تا امنیت کیسه پول پرنشدنی یهودیان تامین شده باشه!!!

حامد(آرمانشهر)

در جواب یک نفر: جناب آقای پوریهودا! اسلام مثل یهودیت نیست که دینی قومی باشد. اگر یهودیت دینی است که پیروان آن صرفاً باید از نسل یهودا واسرائیل باشند، درعوض اسلام مخصوص قوم عرب نیست. حالا چطور شما مرا «پورعرب» خطاب کرده اید، آن دیگر به تصور نژادگرایانه شما از دین برمی گردد.

حامد(آرمانشهر)

ادامه جواب به یک نفر: اما قصد من از این یادداشت، توجه دادن به یک نسبت جمعیتی غیر طبیعی بود که در هنگام مطالعات «علوم انسانی» باید آن را در نظر داشت، نه انکار مطلق مقام علمی دانشمندان یهودی. علوم انسانی برعکس علوم تجربی، عرصه دخالت اغراض شخصی است و شخصیت دانشمند علوم انسانی در نظریه پردازی او اثر دارد. یکی از ابعاد شخصیت هم می تواند علایق قومی باشد که اتفاقاً یهودیان سخت به آن پایبند هستند. اگر یک یهودی براساس تعالیم تلمود، قوم خود را مستحق حکومت بر جهان می داند و آنچنان که فروید(روانکاو یهودی) می گوید با تمام وجود، نژاد خود را برگزیده می داند، پس احتمال دارد که وقتی پا به عرصه علوم انسانی گذاشت جوری نظریه پردازی کند که نتیجه ضمنی آن، افزایش سلطه یهودیان بر غیریهودیان باشد و هنگامی که در شاخه هایی از علوم، مثل روانشناسی یا شرقشناسی، یهودیان حضور انبوه دارند، جا دارد که نسبت به محتوای آثار آنها مشکوک باشیم و بدون تأمل آنها را نپذیریم.

حامد(آرمانشهر)

ادامه جواب به یک نفر: در مورد جایزه نوبل هم، همین نکته بس که در پس پرده این خیمه شب بازی، امپراتوری صهیونیستی روچیلدها قرار دارد(ظهور و سقوط سلطنت پهلوی، ج2، ص107). واضح است که اگر صهیونیستها بخواهند جایزه بدهند، اولویت با دانشمندان هم نژاد خواهد بود. به همین خاطر است که با وجود جمعیت 2/0 درصدی یهودیان نسبت به غیر یهودیان، حدود 20 درصد از برندگان جوایز نوبل یهودی بوده اند. (از کتاب جهان زیر سلطه صهیونیسم)

حامد(آرمانشهر)

در جواب روشنفکر دینی: ۱- من فرق چندانی بین یهودی و صهیونیست نمی بینم. هر دو نژادپرستند. با این تفاوت که صهیونیستها علاوه بر نژادپرستی، خواهان اسکان یهود در فلسطین نیز هستند. اگر تلمود کتاب مقدس یهودیها است، چرا فقط باید صهیونیستها را نژادپرست دانست؟ تنها یهودیانی می توانند از اتهام نژادپرستی مبرا باشند که تکلیف خود را تعالیم غیرانسانی تلمود مشخص کرده باشند. بعلاوه، با آن دسته از آیات قرآن که در نکوهش « یهود» ( و نه صهیونیست ها) است چه می توان کرد؟ در این آیات، «یهودیان» هستند که شدیدترین دشمن مؤمنان معرفی شده اند(مائده 82)، «یهودیان» هستند که سعی شان گسترش فساد در زمین معرفی شده است(مائده 64)، «یهودیان» هستند که حریص ترین مردم به حیات دنیوی معرفی شده اند(بقره 96)... ، خبری از کلمه «صهیونیست» نیست.

حامد(آرمانشهر)

ادامه جواب به روشنفکر دینی: ۲- در کنار روایت «انظر الی ما قال و لاتنظر الی من قال»، این اصل منطقی را که در آیه ششم سوره حجرات نیز به آن اشاره شده در نظر بگیرید که «ان جاءکم فاسق بنبإ فتبینوا». یعنی اگر فاسقی برای شما خبری آورد دربست آن را قبول نکنید و حتماً صحت آن را بررسی کنید. از طرف دیگر در آیات مختلفی از قرآن، یهودیان به عنوان قومی فاسق معرفی شده اند. مثل آیه 5 سوره صف و آیه 25 سوره مائده.

نگارستان

يک چيزی رو بايد قبول کنيم . به نظر من وقتی خدا به قوم يهود می گويد فضلتکم علی عالمين بايد هم يک چنين نتيجه ايی در دنيا ببينيم.

یه حامد دیگه

شاید جواب سوالت این باشه: از جمعیت ۶ملیونی یهودیان آمریکا ۱۲۰ نماینده در کنگره آمریکا حضور دارند ولی اقیلت ۱۲.۵ملیونی مسلمان ایلات متحده حتی یک نماینده در کنگره ندارند

یک ایرانی

تو را نمیشناسم و ضرورتی هم برای شناخت نمی بینم. ولی دوست عزیز در کشوری که ارائه دهنده گفتگوی تمدنها و ادیان است . اینگونه از یهودیان یا سایر اقلیتهای مذهبی سخن گفتن چه معنائی می تواند داشته باشد جز تعصبهای خشک و بی ریشه . آیاموفقیت یهودیان در رشته های مختلف علمی را باید سیاسی جلوه داد ؟