جعلی بودن پروتکلها چيزی را ثابت نمی کند -۳

برای مسلمان، قرآن معتبرترین و محکمترین منبع شناخت است.
 قرآن کریم در مورد قوم یهود می گوید:<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 یسعون فی الارض فساداً (سوره مائده، آیه 64). یعنی: یهودیان سعی در گسترش فساد در زمین دارند. در جای دیگر می فرماید: لتفسدن فی الارض. یعنی: یهودیان حتماً در زمین فساد می کنند. و در ادامه می گوید: و لتعلنّ علواً کبیراً.(سوره اسراء، آیه 4) یعنی: بطور حتم یهودیان برتری جویی بزرگی خواهند کرد. در جای دیگر می فرماید: ولتجدنهم احرص الناس علی حیوة. یعنی: بطور قطع و یقین یهودیان را حریص ترین مردم بر زندگی می یابی. (سوره بقره، آیه 96)
 در آیات 12 و 13 مائده و 155 نساء،  یهودیان به عنوان قومی پیمان شکن معرفی شده اند. و در آیه  161 به رواج رباخواری در میان آنها اشاره شده است. در آیات 11 و 12 حشر به همپیمانی یهودیان و منافقان اشاره شده و در آیه 69 و 70 آل عمران  به کوشش یهود در گمراه کردن مؤمنان اشاره شده است.
 در آیات متعددی از قرآن، تحریفگری، فریبکاری و قتل انبیاء و صالحان  به عنوان خصلت قوم یهود معرفی شده است.

کسی که معتقد به قرآن است با وجود این آیات صریح ، حتی اگر ثابت شد پروتکلها جعلی است، نمی تواند از مکر یهود غافل بماند و از توطئه ورزی آنها بخاطر ترس از اتهام توطئه اندیشی بگذرد.

/ 6 نظر / 14 بازدید
محمد

حامد جان سلام چرا آيه ۸۲ / مايده را نياوردي .دراين آيه حدود هفت تاكيد بر دشمني يهوديان آورده شده است. به اميد موفقيت

رفیع

۱- اگر مطلبی جعلی است پس درست نيست که به آن استناد کنيد، یا برای اثبات آن موضوع که از اساس دروغ است دلیل بتراشید. ۲- آيات ذکر شده شان نزول دارند. اگر قرار باشد شما هم مثل بعضی علمای پرمدعا و بی اطلاع سايت کافر آيات قرآن را تفسير به رای کنيد که ديگر وا ويلا. این آيات اکثرا در وصف يهوديان مدينه آمده است نه در مورد همه یهودیان. ۳- اگر قرار باشد بر طبق اين آيات رفتار شود که بايد پدر يهوديان ايران را درآوريم. خوب شد امامی راد از اين مطالب خبر ندارد و گرنه به جای حمله به موسوی خوئينی به نماينده کليميان حمله می کرد.

حامد

در جواب رفیع: من به مطلب جعلی استناد نکرده ام و قصد اثبات آن را هم ندارم. بلکه می گویم وجود توطئه جهانی یهود آن قدر مستند و واضح هست که اثبات جعلی بودن پروتکلها، خدشه ای در وجود این توطئه به وجود نمی آورد. ضمناً آیاتی که آورده ام حالت کلی دارد. علی الخصوص آیات سوره اسراء. متأسفانه این روزها زیاد حال و حوصله بحث ندارم. ولی اینقدر بگویم که در مورد چهره یهود در قرآن به اندازه کافی مطالعه داشته ام . راستی شما چرا اصل را بر این گذاشته اید که ایراد بگیرید؟

حامد

بازم خدا پدر شما رو بیامرزه که میای نظر میدی.

رفیع

من فقط یادآوری کردم که ماجرای این پروتکلها از اساس دروغ است. مطلبی است که نویسندگان عرب جعل کرده اند و در این سالها برخی مترجمین آن را به فارسی ترجمه کرده اند. عنوان نوشته شما هم این است: جعلی بودن پروتکلها چیزی را ثابت نمی کند. ماجرای توطئه جهانی یهودیان (فکر کنم بهتر باشد بگوییم صهیونیستها) جدا از موضوع پروتکلهاست.

حامد

در جواب رفیع: پروتکلها را اولین بار یک کشیش روسی به نام سر گئی نیلوس در سال ۱۹۰۴ منتشر کرده است و بعد از او یک روزنامه نگار انگلیسی به نام ویکتور مارسدن. بنابراین حتی اگر پروتکلها جعلی باشند، عربها نقشی در جعل آنها نداشته اند.