تشکر

بدینوسیله از آقای علیرضا شیرازی، مدیر سایت parseek که به شبهه پیش آمده در ذهن من با حوصله پاسخ دادند، تشکر می کنم. البته من در یادداشت خود، حکم قطعی در مورد سیاسی کاری پارسیک نداده بودم و نوشته بودم :« می توان احتمال داد...». با این حال اگر در اثر قضاوت شتابزده، موجب رنجش خاطر ایشان شده ام، معذورم. قضاوت من تا حدودی به خاطر نقصی است که در پارسیک وجود دارد، بطوریکه الآن هم اگر بوسیله کی بورد فارسی پارسیک(www.parseek.com/keyboard.asp)، آرمانشهر را جستجو کنم، به نتیجه نمی رسم. با تشکر از زحمات ایشان!

/ 13 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حامد(آرمانشهر)

ادامه جواب به آبی: راستی فراموش کردم بگویم که با توجه به تذکر شما، متن یادداشت، اصلاح شد.

عليرضا شيرازي

دوست عزيز اگر منظور شما جستجو در پارسيك است كه شما يك ايميل به من زده بوديد و من مجددا شما را معرفي كرده ام. هم اكنون نيز وبلاگ شما در پارسيك قابل دسترسي است مثلا عبارت qods.persianblog.ir را جستجو کنید.من حتی سعی کردم شما را با رنک بالاتری اضافه کنم.در همین حالا که من این کلمه را جستجو کرده ام سایت شما در نتیجه آمده است. به هر حال پارسیک در حل تغییرات است و احتما در این چند روز شاهد تغییراتی بوده اید. در ضمن بد نیست وبلاگ خود را در بخش وبلاگهای فارسی سایت پارسیک اضافه کنید http://parseek.com/weblogs.asp نكته ديگر آنكه پارسيك به هيچ عنوان سانسوري را اعمال نمي كند و بنده نيز هرگز مايل نيستم سايت پارسيك با انگيزه هاي سياسي (چه مخالف نظام چه موافق) باشد. هدف تنها خدمت است وبس. عليرضا شيرازي برنامه نويس و مدير سايت پارسيك

شيرازي

بد نيست اينرا نيز امتحان كنيد http://parseek.com/search.php?key=%D8%A2%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%87%D8%B1

حامد(آرمانشهر)

در جواب آقای علیرضا شیرازی: با تشکر از شما که با توضیحات مفید خود به شبهه پیش آمده در ذهن من پاسخ دادید. البته من در یادداشت خود حکم قطعی در مورد سیاسی کاری پارسیک نداده بودم و نوشته بودم :« می توان احتمال داد...» با این حال اگر در اثر قضاوت شتابزده، موجبات رنجش خاطر شما پیش آمده، معذورم. قضاوت من تا حدودی به خاطر نقصی است که پارسیک وجود دارد. الآن هم اگر بوسیله کی بورد فارسی پارسیک(www.parseek.com/keyboard.asp)، آرمانشهر را جستجو کنم، به نتیجه نمی رسم. با تشکر از زحمات شما!

عليرضا شيرازي

دوست عزيز با تشکر از لطفتان در مورد کيبورد هم که گفته بوديد من آنرا تست کردم هم در ويندوز ۹۸ و هم ويندوز xp و در هر دوحالت كلمه آرمانشهر را نوشتم. كه نتيجه داد. من نمي دانم شما چگونه آنرا تايپ مي كنيد كه نتيجه نمي گيرد همچنين من آدرسي را كه در هنگام جستجو در بالاي گردشگر است را اينجا مي نويسم http://www.parseek.com/search.php?key=%D8%A2%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%87%D8%B1 كه اين هنگام جستجو كلمه آرمانشهر حاصل شده است حال شما چرا هنوز در بخش كيبورد نتيجه دلخواه را نميگيرد نميدانم!با اينحال آماده ام تا در اين زمينه و باهم بررسي لازم را انجام دهيم.

آبی

برادر! گوگل فارسی و پارسيک از يک برنامه برای گرفتن نتايج استفاده می کنند. در نتيجه هميشه نتايج يکی خواهد بود. ببين آقای شيرازی هم چه پشتکاری داره اومده اينجا جواب داده. خوشمان آمد!

حامد(آرمانشهر)

در جواب آبی: ما هم خوشمان آمد! ولی به نظر نمی رسد که گوگل و پارسیک از یک برنامه استفاده کنند، چونکه همیشه تعداد نتایج بدست آمده از پارسیک، خیلی بیشتر از گوگل فارسی است. البته من هم در این جور موارد سر رشته چندانی ندارم.

حامد

در جواب علرضا شیرازی: لطفآ به غیر از کلمه آرمانشهر، یکی دیگر از کلمات این وبلاگ را با کی بورد امتحان کنید. من که نتیجه یکسانی نمی گیرم. با تشکر. راستی شما از کجا فهمیدید که من در مورد پارسیک آن مطلب را نوشته ام؟ خیلی برایم جالب بود.

عليرضا شيرازي

دوست عزيز نكته در رابطه با صفحات شما وجود دارد .و آن استفاده از كدهاي جديد (در ويندوز 2000 و ایکس پی) برای حروف ی و ک هست. هنگامیکه شما از کیبورد فارسی در پارسیک استفاده میکنید در واقع ا کدهای سازگار با ویندوز ۹۸ استفاده میکنید. و چون کدهای متن شما با کد متن جستجو شده یکسان نیست هیچ نتیجه درستی بر نخواهد گشت. بنده این مورد را در صفحات راهنمای جستجو و همچنین بخش http://www.parseek.com/unicode/xpkeyboard.htm و در چند صفحه دیگر اشاره کرده ام. و پارسیک تنها جستجوگر دنیا می باشد که راه حلی برای این مشکل دارد تنها کافیست تیک OPtimize Farsi Search را بزنید.! موفق باشید.

حامد

در جواب آقای شیرازی: با تشکر، من همیشه قسمت مورد اشاره شما را تیک می زنم، اما نتیجه نمی گیرم.